- Otwórz Safari.
- Dotknij i przytrzymaj ikonę „Karty” w prawym dolnym rogu ekranu.
- Z menu rozwijanego wybierz „Nowa prywatna karta” lub „Prywatna”, aby rozpocząć sesję w trybie prywatnego surfowania po internecie.
2. Zobrazí se jako dva čtverce, které se překrývají. 3. V pravé dolní části obrazovky se nachází tlačítko Soukromé. Dotkněte se ho. Otevře se nová karta s černým pozadím a oznámením, že jste nyní v režimu soukromého prohlížení.
Kde se v Safari na iPhonu nachází funkce Inkognito?
2. 3. V pravém dolním rohu obrazovky se nachází tlačítko Soukromé. Dotkněte se ho. 4. Objeví se nová karta s tmavým pozadím s nastaveným režimem inkognito. 5. Nyní můžete procházet soukromě pomocí Safari v režimu inkognito.
Podle těchto pokynů ukončíte režim inkognito na iPhonu a obnovíte standardní procházení:
2. 3. Tlačítko Soukromé se nachází v levém dolním rohu obrazovky. Dotkněte se ho. 4. Budete vyzváni k rozhodnutí, zda chcete zavřít všechny soukromé karty. Klepněte na tlačítko „Zavřít vše“. Režim inkognito bude deaktivován a můžete pokračovat v normálním procházení s uloženou běžnou historií.
Přestože režim inkognito na iPhonu může poskytovat určitou ochranu soukromí, je nutné si uvědomit jeho omezení. I když zabrání ukládání historie prohlížení do vašeho zařízení, nechrání zcela vaši online identitu ani nezajišťuje, aby vaše online akce zůstaly skryté před poskytovatelem internetových služeb (ISP) nebo navštívenými webovými stránkami.
Režim inkognito vás navíc neochrání před internetovými nebezpečími, jako jsou malware a phishingové útoky. Chcete-li zlepšit své soukromí a bezpečnost online, vždy doporučujeme používat další bezpečnostní opatření, například spolehlivou virtuální privátní síť (VPN) nebo bezpečnostní software.
Závěrem lze říci, že používání prohlížeče Safari na iPhonu k anonymnímu vyhledávání je jednoduché. Podle výše uvedených kroků můžete zapnout režim inkognito a anonymně procházet internet. Režim inkognito sice poskytuje určité soukromí, je však nutné mít na paměti, že se nejedná o dokonalé řešení. Zvažte použití dalších bezpečnostních opatření a opatření na ochranu soukromí, jako jsou sítě VPN a bezpečnostní software.
Když na iPhonu používáte režim inkognito, ke sledování nedochází. Historie prohlížení, soubory cookie a další údaje se při používání režimu inkognito v Safari nebo jiném prohlížeči na iPhonu nezachovávají. Vaše internetové aktivity nejsou v důsledku toho ve vašem zařízení sledovány ani ukládány. Režim inkognito sice poskytuje soukromí v samotném zařízení, ale neposkytuje anonymitu, protože váš poskytovatel internetových služeb nebo navštívené webové stránky mohou stále sledovat vaše chování na internetu.
Zde by mohlo dojít k určitému nedorozumění. Pro Safari na iPhonu existuje možnost inkognito s názvem „Soukromé prohlížení“. V tomto režimu Safari neuchovává historii prohlížení, soubory cookie ani žádné jiné informace. Při používání sdíleného zařízení nebo pokud chcete udržet své internetové akce skryté, může to být užitečné. Pokud spustíte novou kartu, stisknete symbol „Tabs“ v pravém dolním rohu obrazovky a poté v levém dolním rohu zvolíte „Private“, můžete povolit režim Private Browsing. To můžete provést také v nastavení prohlížeče Safari.
Inkognito režim na iPhonu najdete podle následujících kroků: 1. Otevřete webový prohlížeč Safari na iPhonu. V pravém dolním rohu obrazovky klepněte na ikonu Karty. Vypadá jako dva čtverce, které se překrývají. 3. Tlačítko Private se nachází v pravém dolním rohu zobrazení Tabs. Klepněte na něj. 4. Zobrazí se výzva k výběru, zda chcete otevřít novou soukromou kartu. Potvrďte klepnutím na možnost „Soukromé“.
V režimu inkognito můžete procházet internet, aniž by se ukládala historie prohlížení.