Nástroje, jako jsou taktické svítilny, jsou nezbytné pro různé situace, včetně kempování, turistiky a nouzových situací. Chcete-li zaručit, že svítilna bude fungovat co nejefektivněji, když se baterie vybijí, je nezbytné pochopit, jak je správně vyměnit. V tomto článku si krok za krokem projdeme, jak vložit baterie do taktické svítilny, a odpovíme na všechny související dotazy. Který konec baterie se připojuje k pružině?
Při vkládání článků do taktické svítilny je rozhodující umístit kladný (+) konec baterie na stranu pružiny. Ve většině svítilen se pružina nachází ve spodní části bateriového boxu. Na kladném konci baterie se obvykle nachází hrbolek nebo symbol plus (+). Dobré spojení a správnou funkci svítilny zajistíte tak, že kladný konec zarovnáte s pružinou. Kterým směrem směřuje baterie?
1. Pro začátek oddělte zadní kryt svítilny nebo kryt prostoru pro baterie. Po tomto úkonu budete mít přístup k prostoru pro baterie.
3. Po vyjmutí baterie si všimněte kladného (+) a záporného (-) konce. kladný konec má často hrbol nebo symbol plus (+), zatímco záporný konec je často plochý.
4. Zarovnejte kladný konec baterie s pružinou, která je umístěna ve spodní části prostoru pro baterii. Ujistěte se, že záporný konec směřuje opačným směrem. 5. Před uzavřením schránky opatrně vložte baterii až na doraz. Ujistěte se, že je pevně na svém místě a těsně přiléhá.
6. Pokud je pro svítilnu potřeba více než jedna baterie, postupujte podle předchozích pokynů pro každou další baterii a dbejte na to, aby kladné konce byly v jedné linii s pružinami. 7. Pokud jste předtím odstranili ochranný plastový nebo gumový kroužek, nasaďte jej zpět, jakmile jsou všechny baterie na svém místě. 8. Pevně znovu nasaďte zadní kryt nebo víko prostoru pro baterie. Tím se operace dokončí a baterie se ukotví na svém místě.
Při výměně baterie ve svítilně postupujte podle následujících pokynů: Chcete-li se dostat do prostoru pro baterie, nejprve svítilnu vypněte a odšroubujte zadní kryt nebo víko prostoru pro baterie.
2. Při vyjímání starých baterií ze zásobníku si všímejte jejich orientace. Mějte na paměti kladný (+) a záporný (-) konec. 3. V případě potřeby otřete prostor pro baterie suchým hadříkem nebo vatovým tamponem, abyste se zbavili případné koroze nebo nečistot. 4. Podle dříve uvedených pokynů opatrně vložte každou náhradní baterii. Ujistěte se, že jsou kladné konce pružin zarovnány. 5. V případě potřeby vyměňte ochranný plastový nebo gumový kroužek.
Při přidávání dalších baterií do taktické svítilny se obvykle doporučuje umístit první baterii kladným koncem směrem k pružině. Tím se obvody svítilny připojí k baterii správným způsobem. Kladné konce dalších baterií by měly být umístěny v jedné linii s pružinami stejným způsobem jako první baterie.
Podle těchto pokynů můžete do taktické svítilny vložit baterie a udržovat ji v dobrém provozu. Vždy používejte zcela nové, kvalitní baterie a použité baterie řádně zlikvidujte. Chcete-li zaručit, že vaše svítilna bude vždy připravena k použití, když ji budete nejvíce potřebovat, často kontrolujte baterie a v případě potřeby je vyměňte.
Zejména pokud není svítilna neustále využívána, neměly by se v ní baterie nechávat delší dobu. Důvodem je možnost, že baterie časem degradují a vytečou, což může svítilnu poškodit a učinit ji nepoužitelnou. Pokud se svítilna nebude nějakou dobu používat nebo se baterie vybíjejí, doporučuje se baterie vyjmout.
Chcete-li z taktické svítilny získat co nejlepší výkon, ujistěte se, že jsou baterie vloženy správně. Obvykle by měl být nejprve vložen kladný konec baterie; ten je obvykle označen symbolem plus (+) nebo vyčnívajícím tlačítkem. Záporný konec by se měl dotýkat záporného pólu svítilny, který je obvykle označen symbolem mínus (-). Správnou funkci svítilny zajistíte správným umístěním baterií.
Pružina se často nachází na záporném pólu taktických svítilen. To znamená, že záporný konec baterie je připojen k pružině, zatímco kladný pól je obvykle rovný, hladký povrch. Dávejte pozor, abyste při vkládání baterií zarovnali kladný konec baterie s kladným pólem svítilny a její záporný konec s pružinou záporného pólu.