Jak uspořádat Watch Party na Facebooku. Vše, co potřebujete vědět

Facebook je již dlouho oblíbenou metodou pro udržování kontaktu s přáteli a rodinou a funkce watch party se rychle stala populární. Uživatelé mohli prostřednictvím watch parties společně sledovat videa v reálném čase a simulovat tak filmový večer. Nedávné vylepšení platformy Facebook však vedlo ke zrušení funkce watch parties. V tomto článku se podíváme na to, proč Facebook přestal pořádat watch parties, co je nahradilo a jak můžete tento fenomén na webu zopakovat. Jak to, že Facebook přestal pořádat Watch Parties?

Společnost Facebook se rozhodla přestat nabízet watch parties, aby se mohla soustředit na jiné produkty a zlepšit celkový uživatelský zážitek. Facebook zjistil, že watch parties nejsou tak populární jako jiné nástroje, přestože představují zábavný způsob komunikace s přáteli a výměny videí. Přesměrováním svých zdrojů chce Facebook vyvinout jednodušší platformu s funkcemi, které osloví širší publikum. Co Facebook Watch Party nahradil?

Facebook zrušil watch party, ale přidal zcela novou funkci nazvanou „Live Rooms“. Uživatelé se mohou pustit do živého vysílání až se třemi dalšími uživateli v živé místnosti a vytvořit tak virtuální prostředí pro interaktivní a kolaborativní obsah. Tato funkce je dobrou náhradou za konvenční watch party, protože umožňuje pozvat lidi ke sledování živého vysílání. Jaké kroky musím udělat, abych mohl vytvořit Watch Party? Facebook již nenabízí watch party, ale stále můžete vytvořit srovnatelný zážitek pomocí služby Facebook Live. Postupujte podle následujících kroků, abyste toho dosáhli:

Otevřete aplikaci Facebook a v nabídce vyberte možnost „Vytvořit příspěvek“.

2. Ze seznamu možností vyberte „Živé video“. 3. Dejte svému živému videu název a upravte možnosti ochrany soukromí podle svých potřeb. 4. Klepnutím na tlačítko „Add“ (Přidat) v dolní části obrazovky vyberte videa, která chcete sdílet se svými přáteli. 5. Po přidání videí klepněte na tlačítko „Go Live“ (Přejít na živé vysílání) a spusťte sledovací večírek.

Pomocí služby Facebook Live můžete komunikovat se svými přáteli v reálném čase, což jim umožní reagovat, komentovat a podílet se na obsahu, který sdílíte. I bez běžné možnosti sledovací párty tak získáte dynamický a poutavý zážitek.

Zrušil Facebook službu Watch Party?

Možnost Watch Party byla z platformy Facebook skutečně odstraněna. Rozhodla se tak proto, aby se soustředila na jiné aspekty, které si lidé oblíbili více. Facebook Live Rooms a další interaktivní funkce nabízejí alternativu k Watch Party pro chatování s přáteli a sdílení obsahu, i když již nemusí být k dispozici.

Závěrem lze říci, že se Facebook rozhodl přestat podporovat watch parties, aby se zaměřil na služby, které si získaly větší oblibu a zlepšují celkový uživatelský zážitek. Facebook Live Rooms, které umožňují uživatelům zapojit se a komunikovat při společném sledování videí, poskytují srovnatelný zážitek jako watch parties, které již nejsou k dispozici. Shromážděte tedy své kamarády, vyberte svá oblíbená videa a pomocí služby Live Rooms na Facebooku uspořádejte zábavnou watch party.

FAQ
Jak mohu uspořádat živou sledovací párty?

Níže uvedené kroky lze použít k uspořádání živé sledovací párty na Facebooku: V kroku 1 vyberte video, které chcete sdílet: Na Facebooku vyhledejte video nebo ho sami nahrajte. Může to být živý přenos nebo nahrané video. 2. Vytvořte nový příspěvek: Klikněte na možnost „Vytvořit příspěvek“ na svém profilu nebo stránce na Facebooku. 3. Kliknutím vyberte tři tečky: Kliknutím na tři tečky (více možností) zobrazíte další možnosti v možnostech příspěvku (například fotografie/video, pocit/aktivita atd.). 4. Vyberte možnost „Watch Party“ (Sledovat večírek): „Watch Party“ je jednou z dostupných možností. Chcete-li pokračovat, klikněte na ni. 5. Vyberte video: V rozhraní Watch Party můžete vyhledat video, které chcete sdílet. Můžete také vložit adresu URL videa, které chcete sledovat. 6. Spusťte akci Watch Party: Klepnutím na tlačítko „Start“ po výběru videa zahájíte Watch Party. V příspěvku Watch Party máte možnost uvést popis.

7. Ten může obsahovat stručné shrnutí nebo jiné relevantní informace o videu. V osmém kroku si můžete vybrat, které přátele na Watch Party pozvete. Chcete-li identifikovat jednotlivé přátele, zadejte jejich jména do vyhledávacího pole. Chcete-li pozvat všechny přátele najednou, klikněte na tlačítko „Pozvat“. Vytvořte si vlastní Watch Party přidáním vlastních videí do fronty Watch Party, komentováním videa nebo interakcí s přáteli během jeho přehrávání. 10. Ukončete Watch Party: Klepněte na tlačítko „Finish“, když jste připraveni Watch Party ukončit. Video Watch Party lze také uložit do vašeho profilu pro pozdější použití.

Mějte na paměti, že jako hostitel máte kontrolu nad výběrem filmů a můžete řídit zážitky svých hostů na Watch Party přidáváním nebo odebíráním videí, řízením přehrávání a komunikací s nimi.

Má Facebook stále službu Watch?

Funkce Sledování je na Facebooku stále k dispozici. Facebook nabízí uživatelům možnost vyhledávat a prohlížet různé filmy, včetně původních pořadů, živých událostí a materiálu vytvořeného uživateli, prostřednictvím služby videa na vyžádání s názvem view. Lidé mohou na videa reagovat, komentovat je a sdílet je se svými přáteli. Běžnou metodou sdílení virtuálního zážitku ze sledování s přáteli a rodinou je pořádání watch party na Facebooku.

Jak uspořádat watch party online?

Pomocí Facebooku můžete uspořádat watch party následujícím způsobem: 1. Přihlaste se ke svému účtu na Facebooku a zobrazte si Timeline nebo News Feed. 2. V levém sloupci vyhledejte a vyberte možnost „Sledovat“. Pokud ji nemůžete najít, zadejte „Watch“ do horního vyhledávacího řádku a vyberte ji ze seznamu výsledků. 3. Po příchodu na stránku Sledování vyberte z nabídky v pravém horním rohu obrazovky možnost „Vytvořit“. 4. V rozevíracím poli vyberte možnost „Host a Watch Party“. 5. Poté můžete vybrat video, které chcete sledovat nebo sdílet s ostatními otevřením nového okna. Můžete buď procházet nabízený materiál, nebo provést vyhledávání konkrétního videa. 6. Po výběru videa klikněte na tlačítko „Další“. 7. Udělejte svou watch party jedinečnou tím, že dáte události kreativní název nebo popis. Kromě toho se můžete rozhodnout pro konkrétní skupinu pro vaši sledovací párty, například pro přátele, klub nebo seznam lidí. 8. Po provedení všech přizpůsobení stiskněte tlačítko „Post“ a spusťte watch party. 9. Sledovací párty bude nyní viditelná na vaší časové ose a můžete na ni pozvat přátele kliknutím na možnost „Pozvat“ nebo sdílením sledovací párty s dalšími lidmi. 10. Během sledování filmu s přáteli na watch party s nimi můžete konverzovat prostřednictvím komentářů a reakcí. Kromě toho můžete watch party libovolně prodloužit nebo do fronty přidat další filmy, kdykoli se rozhodnete.

Mějte na paměti, že watch party můžete pořádat pouze ve skupině na Facebooku nebo pomocí osobního profilu. V současné době nelze pořádat watch party na stránkách.