Pokyny pro úpravu značek MP3 v systému Windows 10 Vestavěná funkce systému Windows 10 umožňuje přímo měnit metadata souborů MP3. Chcete-li upravit tagy MP3 v systému Windows 10, postupujte podle následujících kroků:
1. V kontextové nabídce, která se zobrazí po kliknutí pravým tlačítkem myši na soubor MP3, vyberte možnost „Vlastnosti“ a změňte je. 2. V okně Vlastnosti vyberte kartu „Podrobnosti“. 3. Zde můžete změnit název skladby, interpreta, album, žánr a další relevantní údaje. 4. Po provedení požadovaných úprav klikněte na tlačítko „Použít“ a poté na tlačítko „OK“, aby se upravené značky zachovaly.
Existuje možnost úpravy souborů MP3?
Ano, soubory MP3 můžete upravovat různými způsoby na základě svých preferencí a nástrojů, které máte k dispozici. Kromě výše uvedeného postupu můžete použít specializované editory značek MP3. Tyto softwarové balíky nabízejí rozšířený výběr funkcí pro úpravu tagů MP3. Mezi oblíbené možnosti patří TagScanner, MusicBrainz Picard a Mp3tag. Tyto nástroje umožňují přidávat obaly alb, upravovat mnoho souborů najednou a dokonce shromažďovat chybějící tagy z webových databází.
Použití přehrávače Windows Media Player k úpravě značek MP3 Značky MP3 můžete měnit pomocí přehrávače Windows Media Player, který je výchozím přehrávačem médií v operačním systému. Zde je uveden postup: 1. Spusťte přehrávač Windows Media Player a přejděte do své hudební sbírky. 2. Vyhledejte soubor MP3, který chcete upravit, a pomocí nabídky pravého tlačítka myši jej upravte.
3. V kontextové nabídce vyberte možnost „Zjistit informace o albu“ nebo „Upravit“.
Číslo čtyři. Windows Media Player vyhledá podrobnosti o albu na internetu. Pokud ano, zobrazí se seznam potenciálních shod.
5. Po výběru příslušných údajů o albu uložte změny kliknutím na „Dokončit“.
Jak změnit hlasovou nahrávku ve formátu MP3
K úpravě hlasové nahrávky ve formátu MP3, kterou máte, můžete použít software pro úpravu zvuku, například Audacity. Chcete-li upravit hlasovou nahrávku ve formátu MP3, postupujte následovně: 1. Získejte program Audacity z oficiálních webových stránek a nainstalujte jej. Soubor MP3, který chcete upravit, by měl být importován do programu Audacity. 3. Po importu souboru můžete nahrávku upravovat stříháním, dělením a použitím různých efektů. 4. Chcete-li upravit značky, zvolte „Soubor“ > „Otevřít editor metadat“. 5. V editoru metadat můžete aktualizovat název, interpreta, album a další relevantní údaje. 6. Po provedení potřebných úprav soubor uložte.
Závěrem lze říci, že změna značek MP3 je jednoduchý proces, který lze provést pomocí vestavěných funkcí systému Windows nebo specializovaných softwarových aplikací. Pomocí postupů uvedených v tomto článku můžete správně uspořádat a přizpůsobit své soubory MP3, ať už chcete změnit značky v systému Windows 10, přehrávači Windows Media Player nebo hlasovém záznamu MP3.
Chcete-li zaručit správnou organizaci své hudební knihovny a vyčištění značek MP3, můžete provést následující kroky: Použijte přehrávač médií nebo program pro organizaci médií. Jako výchozí bod použijte hudební přehrávač nebo program pro organizaci médií, který umožňuje měnit značky MP3. Mezi oblíbené volby patří Mp3tag, iTunes, Windows Media Player a Foobar2000. 2. Spusťte program a přidejte soubory MP3: Importujte soubory MP3, které chcete vyčistit, do vybraného programu. 3. Prozkoumejte a upravte značky: Po importu souborů můžete prozkoumat a upravit značky, které jsou připojeny ke každému souboru MP3. Mezi běžné tagy patří například název, interpret, album, žánr, rok a číslo skladby. Ujistěte se, že informace o každém souboru jsou v těchto značkách náležitě zohledněny. 4. Opravte nekonzistentní nebo chybně napsané tagy: Zkontrolujte případné nekonzistentní nebo chybně napsané tagy a opravte je. Usnadníte si tak udržování konzistentní a uspořádané hudební sbírky. 5. Doplňte všechny chybějící tagy: Pokud nějaké tagy chybí, doplňte je. Jedná se o metadata, jako je obal alba, text, skladatel a číslo disku, která mohou pomoci vaší hudební sbírce vypadat a znít celkově lépe. Zvažte seskupování a kategorizaci hudby vytvářením seznamů skladeb, tříděním podle žánrů nebo vytvářením personalizovaných složek na základě vašich zájmů.
6. 7. Uložení úprav: Po provedení všech potřebných změn je uložte, abyste zaručili, že upravené tagy budou důsledně aplikovány na soubory MP3.
8. Prohledejte svou knihovnu a zjistěte další možnosti čištění: Některé programy umožňují prohledávat hudební sbírku a hledat další možnosti čištění, například objevit duplicitní skladby nebo chybějící značky. Chcete-li zajistit úplnější vyčištění, použijte tyto funkce.
Abyste předešli případné ztrátě dat, nezapomeňte si před jakoukoli úpravou vždy vytvořit zálohu souborů MP3.
Ano, pomocí přehrávače médií VLC můžete měnit značky MP3. Uživatelé aplikace VLC mohou měnit název, interpreta, album, žánr, rok a další metadata svých souborů MP3. Pomocí těchto kroků lze ve VLC měnit značky MP3: V kroku 1 otevřete přehrávač médií VLC v počítači. 2. Stiskněte klávesovou zkratku Ctrl+O nebo klikněte na položku „Otevřít soubor“ v části „Média“ v horní liště nabídky. 3. Po vyhledání a výběru souboru MP3, u kterého chcete změnit tagy, klikněte na tlačítko „Otevřít“.
4. Chcete-li po spuštění přehrávání souboru MP3 ve VLC zviditelnit panel Pokročilé ovládací prvky, vyberte v nabídce „Zobrazit“ položku „Pokročilé ovládací prvky“.
5. Na panelu Rozšířené ovládací prvky najdete tlačítko „Metadata“ (které připomíná ikonu tužky). Stačí na něj kliknout. 6. Zobrazí se vyskakovací okno se zobrazením aktuálních metadatových značek souboru MP3. Klepnutím na pole a zadáním požadovaných informací můžete od tohoto místa tagy upravovat. 7. Po provedení požadovaných úprav klikněte na tlačítko „Uložit“, čímž upravené značky uložíte.
Je důležité si uvědomit, že funkce pro úpravu tagů ve VLC blednou ve srovnání s funkcemi, které nabízejí specializované programy pro úpravu tagů. Pokud potřebujete sofistikovanější funkce nebo chcete tagy měnit hromadně, použijte specializovaný editor tagů MP3.