Kombinace kláves v systému Windows 10 může rovněž spustit tvrdý reset. Chcete-li tímto způsobem provést tvrdý reset, stiskněte a podržte současně klávesy Ctrl, Alt a Delete na klávesnici. Když se v důsledku toho zobrazí obrazovka zabezpečení systému Windows, vyberte z nabídky možnost „Restartovat“. Počítač se restartuje a následně provede tvrdý reset. 3. Provedení tvrdého resetu bez přihlášení: V systému Windows 10 můžete občas narazit na problémy s přihlášením, které vám brání v používání počítače, například ztracená hesla. Níže uvedené postupy lze i za těchto okolností použít k provedení tvrdého resetu bez přihlášení:
a. Klikněte na ikonu napájení v pravém dolním rohu přihlašovací obrazovky systému Windows.
b. Vyberte možnost „Restartovat“ a zároveň podržte stisknutou klávesu Shift na klávesnici. Počítač se nyní restartuje a zobrazí se stránka Advanced Startup Options (Rozšířené možnosti spuštění). d. Z dostupných možností vyberte „Troubleshoot“ (Řešení problémů) > „Reset this PC“ (Resetovat tento počítač) > „Remove everything“ (Odebrat vše).
e. Chcete-li dokončit postup tvrdého obnovení, postupujte podle pokynů na obrazovce.
4. Možné příčiny selhání tvrdého resetování počítače: Přestože provedení tvrdého obnovení počítače se systémem Windows 10 je obvykle spolehlivou technikou řešení problémů, může se stát, že se vám to nepodaří. Zde jsou uvedeny některé potenciální příčiny a jejich náprava:
a. Konflikty softwaru nebo ovladačů: Pokud má počítač potíže se softwarem nebo ovladači, nemusí být tvrdý reset možný. Než se za takových okolností pokusíte o tvrdý reset, zkuste aktualizovat ovladače nebo provést čisté spuštění počítače.
b. Problémy s hardwarem: Tvrdému resetu mohou bránit vadné hardwarové prvky, například poškozené tlačítko napájení. Pokud se domníváte, že by se mohlo jednat o hardwarový problém, zvažte pomoc odborníka. Poškození systému: Vážně poškozená instalace systému Windows 10 může tvrdý reset znemožnit. Za těchto okolností může být k dokončení čisté instalace systému Windows 10 nutné použít instalační médium.
Závěrem lze říci, že provedení tvrdého obnovení počítače se systémem Windows 10 může být užitečným nástrojem pro řešení různých problémů. Porozumění různým technikám a jejich omezením vám pomůže úspěšně odstranit problémy a obnovit správnou funkci počítače, ať už potřebujete reset provést násilím, pomocí kombinace kláves nebo provést tvrdý reset bez přihlášení.
Pokud jde o stolní počítač, termín „tvrdý reset“ označuje vynucení restartu nebo opětovného spuštění vypnutím napájení zařízení. Když počítač přestane reagovat nebo dojde k závažné chybě, která brání obvyklým postupům vypnutí nebo restartu, něco se udělá. Fyzickým vypnutím počítače, buď podržením tlačítka napájení, dokud se nevypne, nebo odpojením napájecího kabelu ze zásuvky, lze provést tvrdý reset stolního počítače. Je důležité si uvědomit, že provedení tvrdého resetu by mělo být prováděno pouze v krajním případě, protože při nesprávném provedení by mohlo vést ke ztrátě dat nebo dokonce k poškození systému.
Tvrdé obnovení Proces návratu operačního systému do výchozího továrního nastavení se označuje jako Windows 10. Zahrnuje vyčištění počítače vymazáním všech uživatelských dat, softwaru a nastavení. Při řešení závažných problémů se softwarem, nakažení malwarem nebo při přípravě na prodej či darování počítače může být provedení tvrdého obnovení užitečné. Je důležité mít na paměti, že tvrdý reset zcela zničí všechna data, proto si před zahájením zálohujte všechny důležité soubory.
Počítač se vám nemusí podařit resetovat z několika důvodů, např: Resetování počítače obvykle závisí na oddílu pro obnovení, který obsahuje soubory a nástroje potřebné pro tento postup.
1. Chybějící nebo poškozený oddíl pro obnovení. Pokud tento oddíl chybí nebo je poškozen, nemusí funkce obnovení fungovat tak, jak má.
2. Nedostatek místa na disku: Aby bylo možné počítač resetovat, musí být na disku dostatek volného místa pro uložení dočasných souborů a dalších dat. Pokud je váš disk přeplněný nebo na něm není dostatek volného místa, resetování se nemusí podařit. 3. Konflikty softwaru nebo ovladačů: Nainstalované softwarové balíčky nebo ovladače, které jsou ve vašem počítači vzájemně nekompatibilní, mohou zabránit správné funkci procesu resetování. To může být způsobeno zastaralými ovladači, konfliktními verzemi programů nebo jinými problémy.
4. Poškozené systémové soubory nebo nastavení: Pokud jsou poškozeny klíčové systémové soubory nebo nastavení, nemusí být proces obnovení úspěšný. Na vině může být napadení malwarem, chybné vypínání nebo jiné vady systému. 5. Problémy s hardwarem: Za určitých okolností mohou hardwarové problémy, jako je porouchaný pevný disk nebo vadná paměť RAM, zabránit správnému průběhu procesu obnovení. Před provedením resetu je velmi důležité postarat se o všechny základní hardwarové problémy.
Pokud se vám nedaří počítač resetovat, doporučujeme vyřešit přesný problém, se kterým se potýkáte. To může znamenat provedení kontroly místa na disku, spuštění antivirové kontroly, aktualizaci ovladačů nebo v případě potřeby kontaktování odborníka.