2. Používání počítače ke streamování: Pro použití počítače ke streamování na Twitch budete potřebovat několik nezbytných součástí. Abyste zajistili plynulé sledování, ujistěte se, že vaše internetové připojení je spolehlivé. Abyste zvládli provoz streamování, budete dále potřebovat počítač s úctyhodnými specifikacemi. Abyste mohli spustit hru i streamovací software najednou, doporučuje se výkonný procesor, dostatek paměti RAM a dedikovaná grafická karta. Budete také potřebovat mikrofon, pokud chcete komunikovat s diváky nebo přidávat poznámky. 3. Bezplatné streamování na Twitchi: Služba Twitch nabízí bezplatné i placené možnosti pro streamery. Registrace účtu Twitch a zahájení streamování vás nic nestojí. Placená předplacená služba Twitch Prime zase poskytuje další výhody včetně sledování bez reklam, exkluzivních emotikonů a hraní bez nákladů. Diváci mají navíc možnost podpořit preferované streamy předplatným, příspěvkem nebo nákupem bitů, což jsou virtuální peníze používané na Twitchi. Když sdílíte svou obrazovku na Twitchi, mohou diváci vidět vše, co děláte na svém počítači.
4. Ke sdílení obrazovky při streamování použijte dříve zmíněný vysílací software, například OBS nebo Streamlabs OBS. Tyto počítačové nástroje vám poskytují flexibilitu při úpravě rozvržení streamu a umožňují zachytit celou obrazovku nebo jen některá okna. Chcete-li svým streamům dodat jedinečnější nádech, můžete volitelně kromě snímání obrazovky nabídnout i záznam z kamery. 5. Jednoduchost streamování: Streamování můžete udělat tak jednoduché nebo tak složité, jak si vyberete. Ačkoli pro začátek může být nutné nastavení a konfigurace vysílacího softwaru, nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní a pokyny krok za krokem, které vás celým procesem provedou. Když je vše připraveno, je streamování tak snadné, jako stisknutí několika kláves pro spuštění živého vysílání. Mějte však na paměti, že rozšiřování kanálu a získávání příznivců vyžaduje trpělivost, důslednost a zajímavý obsah.
Závěrem lze říci, že streamování na Twitchi se může vyplatit jak tvůrcům obsahu, tak hráčům. Streamovat zdarma na Twitch můžete začít pomocí počítače podle pokynů uvedených v této příručce. Chcete-li svůj kanál rozšířit, nezapomeňte objevit svou niku, komunikovat se svým publikem a neustále poskytovat vysoce kvalitní obsah. Vezměte si mikrofon, otevřete streamovací software a začněte ihned streamovat na Twitch!
Existuje mnoho možností, jak svůj kanál na Twitchi zpeněžit: 1. Partnerský program Twitch: Můžete se přihlásit do programu Twitch Affiliate, pokud splníte požadavky (například streamovat alespoň 500 minut za posledních 30 dní, vysílat alespoň 7 různých dní a mít v průměru 3 souběžné diváky). Prostřednictvím tohoto programu můžete svůj účet na Twitchi zpeněžit prodejem her, nákupem virtuálních peněz známých jako bity nebo předplatným kanálů. 2. Partnerský program Twitch: S rozvojem svého kanálu můžete usilovat o to, abyste se stali partnerem služby Twitch. Prostřednictvím tohoto programu můžete vydělat více peněz díky sponzoringu, reklamě a možnosti umístit na svůj kanál reklamu. 3. Dary a tipy: Mnoho diváků služby Twitch ochotně pomáhá svým oblíbeným streamerům finančními příspěvky nebo zanecháváním spropitného. Chcete-li od svých diváků vybírat dary, můžete na svůj kanál Twitch přidat darovací tlačítko nebo využít služeb, jako je Patreon nebo PayPal.
4. Partnerství se značkami a sponzorství: Jakmile si vybudujete základnu fanoušků a rozvinete svou značku, můžete vzbudit zájem firem nebo značek, které s vámi budou chtít spolupracovat. Tato spolupráce může mít podobu sponzorovaných streamů, propagace produktů nebo jiné spolupráce výměnou za peníze nebo bezplatné zboží. 5. Prodej věcí: Pokud má váš kanál věrné fanoušky, můžete vyrábět a prodávat věci, jako jsou trička, mikiny a další věci se značkou vašeho kanálu. Tyto produkty můžete vyvíjet a prodávat pomocí webových stránek, jako jsou Spreadshirt a Teespring.
Nezapomeňte, že vytvoření ziskového kanálu Twitch vyžaduje trpělivost, vytrvalost a důslednost. Věnujte energii tvorbě zajímavého materiálu, pěstování příznivců a nabízení hodnoty svým divákům.
Níže uvedené kroky lze použít pro streamování na počítači: Pokud ještě nemáte účet na Twitch, vytvořte si ho tak, že přejdete na webové stránky. 2. Stáhněte si vysílací software. Abyste mohli streamovat obsah, musíte mít vysílací software. Oblíbené jsou programy OBS (Open Broadcaster Software) a Streamlabs OBS. Stáhněte si a nastavte požadovanou aplikaci. 3. Nastavte vysílací software: Po instalaci otevřete software a podle průvodce nastavením proveďte nastavení vysílání. To obnáší rozhodnutí o streamovací službě (Twitch), konfiguraci streamovacího klíče (získaného prostřednictvím nastavení účtu Twitch) a úpravu dalších možností včetně nastavení zvuku a videa. Vytvořte si scénu: Program pro streamování používá scény, které jsou spojením několika zdrojů, včetně vašeho herního okna, webové kamery, překryvů atd. Nastavte si scény tak, že do nich zahrnete zdroje, aby váš stream měl požadované rozvržení. 5. Otestujte nastavení streamu: Před zahájením živého vysílání je velmi důležité otestovat nastavení vysílání. Chcete-li ověřit, zda zvuk, video a další zdroje fungují správně, použijte režim náhledu softwaru. Až budete připraveni, spusťte vysílací program a výběrem možnosti „Spustit vysílání“ nebo srovnatelného tlačítka spusťte živé vysílání. Tím spustíte vysílání a odešlete své soubory do služby Twitch. 7. Zapojte své publikum: Během vysílání komunikujte se svými fanoušky a odpovídejte na jejich případné dotazy nebo zprávy. Přispěje to k tomu, aby bylo streamování poutavější.
Abyste divákům zaručili bezproblémový a příjemný zážitek, nezapomeňte na spolehlivé připojení k internetu a optimalizujte nastavení počítače pro streamování.