Jak stáhnout přílohy z více e-mailů v Gmailu

Ve známé e-mailové službě Gmail je k dispozici řada možností, které vám usnadní práci s e-maily. Jednou z těchto funkcí je možnost připojovat k e-mailům soubory. Pokud obdržíte několik e-mailů obsahujících přílohy, může stahování každé přílohy zvlášť chvíli trvat. Služba Gmail naštěstí nabízí jednoduchý způsob, jak rychle a snadno stáhnout přílohy z více e-mailů. V tomto článku vás provedeme tímto postupem a odpovíme na některé související dotazy. Jak mohu stáhnout přílohy z několika e-mailů najednou?

Dodržujte tyto způsoby stahování příloh z více e-mailů v aplikaci Gmail: Otevřete Gmail a přihlaste se pomocí přihlašovacích údajů. 2. 3. Do vyhledávacího pole v horní části zadejte výrazy pro vyhledání e-mailů s přílohami, které chcete stáhnout. Chcete-li například najít všechny e-maily obsahující přílohy, můžete vyhledat „has:attachment“. 3. Chcete-li zobrazit výsledky, stiskněte klávesu Enter nebo použijte vyhledávací panel. 4. Zaškrtněte políčka vedle e-mailů, z nichž chcete přílohy stáhnout, jejich výběrem. 5. V horní části seznamu e-mailů se nachází řada ikon. Je třeba kliknout na symbol „Stáhnout“, který připomíná šipku směřující dolů. Služba Gmail okamžitě vytvoří soubor ZIP obsahující všechny přílohy z vybraných e-mailů. Váš počítač soubor ZIP stáhne. Vyhledejte a rozbalte obsah staženého souboru ZIP v počítači. To můžete provést výběrem možnosti „Extrahovat vše“ z kontextové nabídky po kliknutí pravým tlačítkem myši na soubor ZIP nebo pomocí programu pro extrakci souborů, například WinZip nebo 7-Zip.

Jak mohu stáhnout každou přílohu z každé zprávy Gmail?

Ke stažení všech příloh ze všech zpráv Gmail můžete použít stejné postupy jako dříve. Chcete-li vybrat všechny e-maily, stačí místo výběru konkrétních e-mailů v kroku 4 postupu zaškrtnout políčko v levém horním rohu seznamu e-mailů. Ve výchozím nastavení budou vybrány všechny e-maily na aktuální stránce. Pokud je e-mailů několik stránek, můžete vybrat všechny e-maily svého účtu výběrem odkazu, který se zobrazí v horní části seznamu e-mailů.

Jak mohu ve službě Gmail nastavit automatické stahování příloh?

Možnost automatického stahování příloh není vestavěnou funkcí služby Gmail. Existují však dostupné doplňky a rozšíření od třetích stran, které mohou s automatizací tohoto postupu pomoci. Tato rozšíření můžete nainstalovat do webového prohlížeče a nastavit je tak, aby automaticky stahovala přílohy na základě odesílatele, předmětu nebo typu souboru. „Gmail Auto Download“ a „Gmail Attachments Download“ jsou dvě běžná rozšíření pro toto použití. Před instalací si prostudujte, jaká oprávnění dané rozšíření potřebuje, a podívejte se na jeho hodnocení a recenze.

Jaký je největší počet příloh, které Gmail přijme?

Maximální velikost všech příloh v e-mailové zprávě ve službě Gmail je 25 MB. To znamená, že smíte připojit několik souborů za předpokladu, že jejich celková velikost nepřesáhne 25 MB. Pokud však potřebujete sdílet větší soubory, můžete použít Disk Google, který je se službou Gmail propojen. Soubory můžete odesílat pomocí odkazu v e-mailu a pomocí služby Disk Google můžete nahrávat soubory o velikosti až 15 GB. Pokud v e-mailu uvedete odkaz na soubor místo skutečné přílohy, může příjemce získat přístup k souboru a stáhnout jej z Disku Google.

Závěrem lze říci, že vestavěné nástroje služby Gmail usnadňují stahování příloh z různých e-mailů. Přílohy z několika e-mailů můžete rychle a efektivně stáhnout pomocí několika jednoduchých kroků. Kromě toho se můžete podívat na rozšíření třetích stran, která proces automatizují, i když Gmail nemá vestavěnou možnost automatického stahování příloh. Nezapomeňte dodržovat omezení velikosti příloh a pro větší soubory zvažte použití Disku Google. Zefektivněním práce s přílohami v Gmailu můžete díky těmto doporučením ušetřit čas a námahu.

FAQ
Jak stáhnout více souborů z Disku Google?

Chcete-li z Disku Google stáhnout více souborů najednou, postupujte podle následujících postupů: V kroku 1 otevřete Disk Google ve webovém prohlížeči. 2. Klepněte na jednotlivé soubory a současně stisknutím klávesy Ctrl (Windows) nebo Command (Mac) vyberte ty, které chcete stáhnout. 3. Jakmile vyberete všechny soubory, které chcete stáhnout, klikněte na některý z nich pravým tlačítkem myši. 4. V zobrazené kontextové nabídce klikněte na možnost „Stáhnout“ nebo „Stáhnout jako ZIP“ (pokud chcete soubory stáhnout jako komprimovaný soubor ZIP). 5. Pokud zvolíte „Stáhnout“, vybrané soubory se začnou ihned stahovat. Pokud jste vybrali možnost „Stáhnout jako Zip“, Disk Google zazipuje soubory a začne je stahovat.

Vezměte na vědomí, že pokud velikost souborů, které se snažíte stáhnout, přesahuje dostupné místo, bude možná nutné uvolnit místo v počítači nebo stahovat soubory v menších dávkách.

Jak stáhnout více souborů najednou?

Pomocí služby Gmail můžete stahovat více souborů současně podle následujících kroků: Otevřete Gmail a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů. 2. 3. Do vyhledávacího pole v horní části rozhraní služby Gmail zadejte kritéria pro vyhledávání e-mailů obsahujících přílohy, které chcete stáhnout. E-maily můžete vyhledat například pomocí odesílatele, předmětu nebo jiného relevantního výrazu. 3. Vyhledávání zahájíte klepnutím na tlačítko hledání nebo stisknutím klávesy Enter. Po zobrazení výsledků vyhledávání vyberte

krok 4

e-maily, které obsahují přílohy, jež chcete stáhnout. Toho dosáhnete zaškrtnutím políček vedle e-mailů. Po výběru požadovaných e-mailů se v horní části obrazovky zobrazí panel nástrojů. Na panelu nástrojů by mělo být vybráno tlačítko „Více“. 6. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Download“ (Stáhnout). Tím dáte aplikaci Gmail pokyn k vytvoření souboru ZIP obsahujícího všechny vybrané přílohy.

7. Počkejte s vytvořením souboru ZIP. Po jeho přípravě se zobrazí výzva ke stažení. 8. Chcete-li soubor ZIP uložit do počítače, klepněte na výzvu ke stažení. 9. Chcete-li získat přístup k jednotlivým souborům, vyhledejte stažený soubor ZIP v počítači a rozbalte jeho obsah.

Podle následujících kroků můžete snadno stáhnout několik příloh z různých e-mailů v aplikaci Gmail najednou.