1. Chcete-li vstoupit do nabídky Power User, klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start nebo stiskněte klávesu Windows + X. 2. Klikněte na tlačítko Start. Chcete-li spustit okno Správce zařízení, vyberte z nabídky položku „Správce zařízení“. 3. Klepněte na kartu „View“ (Zobrazení) v horní části okna Správce zařízení. 4. Kliknutím na „Zobrazit skrytá zařízení“ na kartě Zobrazení zobrazíte všechna zařízení, i ta, která jsou dočasně nepřipojená nebo skrytá. 5. Klikněte pravým tlačítkem myši na záhlaví okna Správce zařízení a z kontextové nabídky vyberte možnost „Spustit jako správce“. 6. Pokud si Řízení uživatelských účtů (UAC) vyžádá vaše oprávnění, klepněte na tlačítko „Yes“ (Ano). 7. Správce zařízení se nyní spustí s právy správce, což vám umožní provádět složitější operace, například aktualizovat ovladače, vypínat zařízení nebo měnit jejich nastavení.
Postup pro spuštění Správce disků jako správce je podobný: 1. Chcete-li vstoupit do nabídky Power User, proveďte kliknutí pravým tlačítkem myši na tlačítko Start nebo stiskněte klávesu Windows + X. 2. Klikněte na tlačítko Start. Chcete-li otevřít konzolu pro správu disků, vyberte z nabídky položku „Správa disků“. 3. V kontextové nabídce zvolte „Spustit jako správce“ na konzole Správa disků kliknutím pravým tlačítkem myši na titulní lištu Správa disků. 4. Pokud se vás UAC zeptá, zvolte „Yes“ (Ano), čímž udělíte požadovaná oprávnění. 5. Nyní, když je Správa disků otevřena s právy správce, můžete spravovat diskové oddíly, inicializovat zcela nové disky a provádět další sofistikované operace související s disky.
Podle těchto pokynů spustíte Správce zařízení z příkazového řádku:
Pro spuštění pomocí příkazového řádku zadejte do vyhledávacího pole systému Windows „cmd“ a vyberte program „Příkazový řádek“. 2. V okně příkazového řádku zadejte „devmgmt.msc“ a stiskněte klávesu Enter. 3. Nyní se zobrazí okno Správce zařízení. Ve výchozím nastavení bude pracovat se stejnými uživatelskými právy jako Příkazový řádek. Abyste mohli spustit Správce zařízení z příkazového řádku jako správce, musíte spustit Příkazový řádek jako správce. Software „Příkazový řádek“ naleznete ve výsledcích vyhledávání; stačí na něj kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit „Spustit jako správce“. 4. Pokud se vás UAC zeptá, zvolte „Yes“ (Ano), abyste udělili požadovaná oprávnění.
5. Nyní se otevře okno správce zařízení.
1. Chcete-li získat přístup k nabídce Power User, klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start nebo stiskněte klávesu Windows + X. 2. Klikněte na tlačítko Start. Chcete-li spustit okno Správce zařízení, vyberte z nabídky položku „Správce zařízení“. 3. V okně Správce zařízení se zobrazí seznam veškerého hardwaru připojeného k počítači, uspořádaný podle různých kategorií zařízení. 4. Chcete-li spravovat konkrétní zařízení, otevřete příslušnou kategorii a vyhledejte zařízení, které chcete ovládat. 5. Kliknutím pravým tlačítkem myši na zařízení použijte dostupné možnosti, jako je aktualizace ovladače, deaktivace, odinstalace nebo vlastnosti. Chcete-li získat přístup k pokročilým nastavením nebo provést změny na úrovni systému, může být nutné spustit Správce zařízení jako správce, jak bylo popsáno dříve.
Závěrem lze říci, že za určitých okolností, kdy ke správě a řešení problémů s hardwarovými zařízeními v počítači potřebujete zvýšené možnosti, je nutné spustit Správce zařízení jako správce. Podle pokynů uvedených v tomto článku můžete rychle spustit Správce zařízení jako správce, spustit Správce disků jako správce, otevřít Správce zařízení z příkazového řádku a získat přístup ke správci zařízení pro správu konkrétních zařízení v systému Windows.
Pro povolení správce zařízení můžete provést následující akce: 1. Na klávesnici stiskněte klávesu Windows a klávesu X a v zobrazeném seznamu vyberte položku „Správce zařízení“. Tímto úkonem se otevře okno Správce zařízení. 2. V podokně Správce zařízení vyhledejte zařízení, pro které chcete povolit přístup správce. 3. V kontextové nabídce kliknutím pravým tlačítkem myši na zařízení zvolte možnost „Vlastnosti“. 4. V okně Vlastnosti zařízení vyberte kartu „Ovladač“. 5. Z nabídky vyberte položku „Podrobnosti o ovladači“. 6. V okně Podrobnosti o ovladači vyberte tlačítko „Aktualizovat ovladač“. 7. V okně Update Driver Software (Aktualizovat software ovladače) vyberte možnost „Browse my computer for driver software“ (Procházet můj počítač pro software ovladače). Na dalším okně vyberte možnost „Let me pick from the list of available drivers on my computer“ (Nechat mě vybrat ze seznamu dostupných ovladačů v mém počítači).
8. 9. Po výběru vhodného ovladače ze seznamu klepněte na tlačítko „Next“. Aby se změny projevily, může být nutné po instalaci ovladače restartovat počítač.
Po dokončení těchto kroků bude zařízení nastaveno jako správce zařízení, což vám umožní přístup k němu a jeho ovládání.
K přihlášení do zařízení jako správce můžete použít tyto metody: 1. Začněte stisknutím klávesy Windows na klávesnici nebo kliknutím na tlačítko „Start“ na pracovní ploše počítače. 2. Vyhledejte ikonu uživatele v levé části nabídky Start a klikněte na ni. V zobrazené uživatelské nabídce byste si měli všimnout možnosti označené jako „Administrator“ nebo „Switch user“. Stačí na ni kliknout. 4. Pokud se vám nezobrazí možnost „Administrator“, můžete zkusit při výběru možnosti „Restartovat“ podržet klávesu Shift na klávesnici. Poté se zobrazí složitější volby pro spuštění.
5. V rozšířených možnostech spouštění vyberte možnost „Troubleshoot“ a poté „Advanced options“. V seznamu rozšířených možností vyberte položku „Startup Settings“ (Nastavení spouštění). 7. Restartujte zařízení kliknutím na tlačítko „Restartovat“. 8. Po restartu se zobrazí seznam možností spuštění. Stiskněte číselnou klávesu, která odpovídá položce „Enable Safe Mode with Networking“ (Povolit nouzový režim se sítí) nebo „Enable Safe Mode with Command Prompt“ (Povolit nouzový režim s příkazovým řádkem).
9. Po vstupu zařízení do nouzového režimu byste měli být přihlášeni jako správce.
Upozorňujeme, že v závislosti na verzi systému Windows, kterou používáte, se výše uvedené pokyny mohou mírně měnit.