Jak si vytvořit účet Oculus a používat Oculus Quest 2 bez Facebooku

V posledních letech roste popularita virtuální reality a společnost Oculus je na špici této technologie. Abyste mohli plně ocenit zážitek ze služby Oculus, musíte si zaregistrovat účet Oculus. V tomto článku vás provedeme kroky nastavení účtu Oculus a také se budeme věnovat některým často kladeným dotazům ohledně používání Oculus Quest 2 bez Facebooku. Jak vytvořit účet Oculus Vytvoření účtu Oculus je jednoduchý postup. Chcete-li začít, proveďte následující kroky: Nejprve si stáhněte aplikaci Oculus do telefonu nebo tabletu. Tento krok je nezbytný, než si budete moci založit účet. Software lze stáhnout z chytrých telefonů se systémem iOS i Android. 2. Spusťte aplikaci Oculus: Po stažení aplikace ji otevřete v chytrém telefonu. 3. Vyberte možnost „Vytvořit účet“: Na uvítací obrazovce máte na výběr „Přihlásit se“ nebo „Vytvořit účet“. Chcete-li pokračovat, klepněte na možnost „Create Account“ (Vytvořit účet). 4. Zadejte své údaje: Budete vyzváni k zadání jména a příjmení, e-mailové adresy a hesla. Pro zajištění bezpečnosti nezapomeňte zvolit silné heslo. 5. Potvrďte svůj e-mail: Po vyplnění formuláře vám společnost Oculus zašle e-mail s ověřovacím kódem. Chcete-li ověřit svůj účet, otevřete e-mail a klikněte na odkaz. 6. Vytvořte si profil Oculus: Po ověření účtu si jej můžete přizpůsobit výběrem uživatelského jména a přidáním profilové fotografie. 7. Připojte své zařízení Oculus: Abyste mohli používat zařízení Oculus, musíte ho připojit k právě vytvořenému účtu Oculus. Chcete-li zařízení spárovat s účtem, řiďte se pokyny na obrazovce. Oculus Quest 2 bez Facebooku: V minulosti společnost Oculus vyžadovala účty na Facebooku, aby uživatelé mohli používat její hardware. Společnost Oculus naopak v srpnu 2020 prohlásila, že uživatelé zařízení Oculus Quest 2 již nebudou muset mít účet na Facebooku. V důsledku toho je nyní možné používat zařízení Oculus Quest 2 bez účtu na Facebooku.

Vyžaduje používání zařízení Oculus účet?

Ano, k používání zařízení Oculus je vyžadován uživatelský účet. Pro přístup do obchodu Oculus Store, nákup a stahování her a komunikaci s přáteli ve virtuální realitě musíte mít účet Oculus. Vytvořením účtu získáte přístup k různým funkcím a můžete si přizpůsobit své zkušenosti se systémem Oculus. Je pro Oculus 2 vyžadován účet na Facebooku?

Ne, účet na Facebooku již není nutný pro hraní Oculus Quest 2. Přestože již není vyžadován, integrace Facebooku je stále přístupná těm, kteří se ji rozhodnou využívat. Tato úprava byla provedena s cílem poskytnout zákazníkům větší flexibilitu a rozptýlit obavy ze sdílení dat a ochrany soukromí.

Konečně, nastavení účtu Oculus je rychlý proces, který vám umožní využívat zařízení Oculus na maximum. Díky nedávné aktualizaci zásad lze nyní Oculus Quest 2 hrát i bez účtu na Facebooku. Ať už rádi hrajete videohry, nebo se chcete dozvědět více o virtuální realitě, účet Oculus je vaším klíčem k podmanivým a pohlcujícím zážitkům.

FAQ
Proč potřebuji účet Meta pro Oculus?

Účet Meta pro Oculus potřebujete, protože používání Oculus Quest 2 nyní vyžaduje mít účet Meta (dříve Facebook). Bezproblémové přihlašování, přístup k sociálním funkcím a možnost spojit se s přáteli a účastnit se zážitků pro více hráčů – to vše umožňuje integrace účtů Meta se zařízeními Oculus. Kromě toho vám vlastnictví účtu Meta umožňuje přístup do obchodu Oculus Store, kde můžete nakupovat a stahovat aplikace, hry a další obsah pro zařízení Oculus a také návrhy na míru.

Co je účet Meta?

Společnost Facebook, mateřská společnost společnosti Oculus, vyvinula zcela nový typ účtu nazvaný Meta účet. Jedná se o jediný účet, který lze používat na všech platformách a službách, které Facebook vlastní, včetně Oculusu. Uživatelé, kteří nechtějí využívat Facebook nebo si chtějí zachovat jinou identitu pro své zážitky ve virtuální realitě, mohou přistupovat a používat svůj Oculus Quest 2 pomocí účtu Meta, který nabízí alternativu.

Jak se připojím k Oculus Quest 2?

Abyste se mohli připojit k Oculus Quest 2, musíte si zaregistrovat účet Oculus. Zde je návod, jak toho dosáhnout bez použití Facebooku, krok za krokem: Začněte zapnutím a nasazením náhlavní soupravy Oculus Quest 2.

2. Pro připojení náhlavní soupravy k Wi-Fi a dokončení prvního nastavení se řiďte pokyny na obrazovce. 3. Jakmile je vše nastaveno, náhlavní souprava zobrazí domovskou obrazovku Oculus. 4. Otevřete aplikaci Oculus v chytrém telefonu nebo tabletu a přihlaste se pomocí stávajícího účtu Oculus nebo si jej vytvořte, pokud jej ještě nemáte, zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud si vytváříte nový účet, postupujte podle pokynů pro zadání jména, e-mailové adresy a hesla.

5. 6. Po přihlášení nebo vytvoření účtu vyberte možnost „Settings“ (Nastavení) v pravém dolním rohu aplikace. 7. V nabídce možností klikněte na název své náhlavní soupravy a poté na možnost „Další nastavení“. 8. V části „Zařízení“ vyberte možnost „Aktivovat Oculus Quest 2“. 9. Chcete-li náhlavní soupravu aktivovat, dodržujte pokyny zobrazené na obrazovce. K tomu bude možná nutné zadat kód, který se zobrazí v náhlavní soupravě. Po dokončení aktivace bude souprava Oculus Quest 2 připojena k vašemu účtu Oculus a poté můžete začít prozkoumávat nabízené zážitky a hry VR.

Mějte na paměti, že Oculus Quest 2 můžete používat i bez účtu na Facebooku, stačí si vytvořit účet Oculus.

Může mít účet Oculus 12leté dítě?

Dvanáctileté dítě je plnoleté a může mít účet Oculus. Výrobce Oculus Quest 2, společnost Oculus, umožňuje registraci účtu uživatelům starším 13 let. Pro uživatele, kterým je 13 let nebo méně, poskytuje také samostatnou platformu Oculus for Kids, která vyžaduje souhlas rodičů. Ta nabízí větší bezpečnostní ochranu a zároveň umožňuje mladším uživatelům přístup ke knihovně pečlivě vybraného obsahu vhodného pro jejich věk.