- Na Macu vyberte nabídku Apple > Nastavení systému a potom v horní části bočního panelu klikněte na „Přihlásit se pomocí Apple ID“. Otevřít nastavení Apple ID.
- Zadejte své Apple ID a heslo a postupujte podle pokynů na obrazovce.
Pokud jde o přizpůsobení, existuje několik způsobů, jak si MacBook přizpůsobit podle sebe. Existuje spousta možností, které můžete prozkoumat, od změny ikon na ploše přes zahrnutí widgetů až po úpravu celého vzhledu. V tomto příspěvku vás provedeme procesem estetického přizpůsobení MacBooku, včetně odpovědí na často kladené otázky, například jak nainstalovat widgety, upravit ikony na ploše a přizpůsobit Mac svému vkusu.
Změna tapety na ploše je jednou z prvních věcí, které byste měli v rámci estetické úpravy MacBooku udělat. Jako pozadí můžete použít vlastní fotografie nebo si vybrat z nabídky krásných fotografií od společnosti Apple. Pro změnu tapety stačí v části „Předvolby systému“ vybrat položku „Plocha a spořič obrazovky“. Tam můžete buď kliknout na tlačítko „+“ a přidat vlastní obrázek jako tapetu, nebo si vybrat nějaký již nainstalovaný.
Další možností, jak MacBook ozvláštnit, je změna ikon na ploše. Z webových stránek, jako je IconArchive nebo DeviantArt, si můžete stáhnout přizpůsobené balíčky ikon a nahradit standardní ikony svými oblíbenými. Výběr požadovaného souboru nebo aplikace, stisknutí kombinace kláves „Command + I“ pro otevření informačního panelu, kliknutí na aktuální ikonu v levém horním rohu a vložení nové ikony na její místo jsou kroky potřebné ke změně ikony.
Na plochu MacBooku můžete bezpochyby přidat widgety. Miniaplikace zvané widgety nabízejí rychlý přístup k příslušným datům nebo vykonávají určité funkce. Chcete-li přidat widgety, klikněte v doku na tlačítko „Launchpad“ a poté dole na ikonu „Widgety“. Odtud pak můžete widgety přetahovat na pracovní plochu. Chcete-li zlepšit ovládání a vzhled svého MacBooku, můžete si vybrat z široké nabídky widgetů, včetně widgetů počasí, kalendáře, hodin a dalších.
Vzhled lišty nabídek a doku můžete změnit a Mac si tak ještě více přizpůsobit. Výchozí pozice doku je v dolní části obrazovky, ale můžete ho přesunout do stran, nebo dokonce úplně skrýt. Toho dosáhnete tak, že otevřete „Předvolby systému“, vyberete „Dok“ a poté změníte polohu a velikost doku podle potřeby.
Panel nabídek lze také změnit posunutím nebo odstraněním ikon. Toho dosáhnete tak, že otevřete „System Preferences“ a vyberete „Dock & Menu Bar“. Poté můžete přetažením ikon změnit jejich pořadí nebo zrušit zaškrtnutí políček u těch, které chcete skrýt.
Kromě toho můžete na Macu změnit barvy akcentů a zvýraznění tak, aby lépe vyhovovaly vašemu vkusu. Zvolte si preferované barvy ze seznamu možností výběrem položky „Obecné“ v části „Předvolby systému“.
Přizpůsobení MacBooku vám nakonec umožní změnit jeho design i funkce. Existuje mnoho způsobů, jak si Mac přizpůsobit svému osobitému vkusu a preferencím, například změnit tapetu na ploše, vyměnit ikony, přidat widgety a ozdobit dok a panel nabídek. Aby vám MacBook připadal zcela osobní, prozkoumejte možnosti přizpůsobení, které máte k dispozici.
Aby byl váš MacBook estetičtější, můžete experimentovat s následujícími možnostmi přizpůsobení:
1. Skiny pro MacBook: Chcete-li MacBooku dodat barvu, vzor nebo texturu, polepte jeho horní a spodní část vinylovým nebo silikonovým skinem. Skiny se snadno používají i sundávají a nezanechávají žádné stopy. 2. Kryty klávesnice: Tyto kryty dodají klávesnici barevný nádech nebo design a zároveň ji ochrání před znečištěním, rozlitím a poškozením. Existuje několik různých provedení krytů klávesnice, které lze jednoduše vyčistit nebo vyměnit. 3. Tapety na pracovní plochu: Vyberte si tapetu, která zaujme na pohled a vyjadřuje váš smysl pro styl. K dispozici je velký výběr vestavěných tapet od společnosti Apple nebo si můžete stáhnout obrázky s vysokým rozlišením z webových stránek zaměřených na tapety.
4. Balíčky ikon: Přizpůsobte si ikony aplikací na MacBooku a dejte jim nový, osobitý vzhled. Balíčky ikon lze snadno nainstalovat pomocí specializovaných programů a jsou snadno dostupné na internetu.
5. Nálepky a obtisky: Vnější stranu MacBooku můžete ozdobit samolepkami nebo obtisky, které představují vaše vášně, záliby nebo preferovaný estetický vzhled. Ty jsou k dispozici v různých formách, rozměrech a s různými motivy. Vyberte si pouzdro nebo obal na notebook, který odpovídá vašemu vkusu a je zároveň módní i ochranný. Na výběr je mnoho možností, od elegantních a jednoduchých až po výrazné a kreativní vzory.
Dbejte na to, aby jakékoli úpravy, které na MacBooku provedete, nesnižovaly jeho výkon, nebránily proudění vzduchu v zařízení ani ho jinak nepoškozovaly.
Při úpravě widgetů na ploše Macu postupujte podle následujících pokynů: 1. V nabídce Apple v levém horním rohu obrazovky vyberte položku „Předvolby systému“. 2. V okně Předvolby systému vyberte položku „Rozšíření“. 3. V levé části okna Extensions (Rozšíření) se zobrazí seznam několika typů rozšíření. Přepněte na položku „Dnes“. 4. Na pravé straně okna se nyní zobrazí seznam dostupných widgetů. Jednoduše klikněte na zelené tlačítko „+“ vedle widgetu, který chcete přidat na plochu, a přidejte jej. 5. Kliknutím na červené tlačítko „-“ vedle widgetu, který chcete odstranit, jej z plochy odeberete. Kliknutím a přetažením widgetů v seznamu nahoru nebo dolů můžete snadno změnit jejich pořadí. 7. U některých widgetů můžete změnit další nastavení nebo parametry. Kliknutím na widget vyvoláte miniaturní nabídku možností, kde můžete k těmto nastavením přistupovat. Umístěním kurzoru nad widget, kliknutím na malé tlačítko „i“, které se zobrazí, a posunutím posuvníku velikosti můžete snadno změnit velikost widgetů. Nakonec můžete změnit umístění widgetů na ploše. Stačí kliknout, podržet a přetáhnout widget na správné místo na ploše.
Widgety na ploše Macu můžete jednoduše stylizovat a přizpůsobit tak, aby odpovídaly vašim estetickým představám, a přizpůsobit si MacBook podle následujících kroků.