Jak se přihlásit ke směrovači. Přístup k IP adrese směrovače a řešení běžných problémů

Jak pripojit nový wifi router?
Wi-Fi router je nutné při první instalaci nebo po resetu nastavit.

  1. Zařízení připojte do elektrické sítě. …
  2. Po zapojení se automaticky rozsvítí LED kontrolky. …
  3. Wi-Fi router je nyní nutné připojit k internetové konektivitě. …
  4. Do portu LAN zapojte druhý ethernetový kabel.

Cached

Další informace najdete na www.nej.cz

Nejdříve k věci: Chcete-li získat přístup ke konfiguračním nastavením směrovače a provést potřebné úpravy sítě, musíte se přihlásit. Přístup na stránku správce směrovače je prvním krokem při nastavování nové sítě, aktualizaci hesla Wi-Fi nebo řešení problémů se sítí. V tomto článku vás seznámíme s tím, jak se přihlásit do směrovače, zjistit jeho IP adresu, vyřešit typické problémy a vyvrátit oblíbené mýty o IP adresách. Jak zjistím IP adresu svého směrovače?

Chcete-li získat IP adresu směrovače, musíte provést následující kroky:

Nejprve se připojte ke směrovači Ujistěte se, že je vaše zařízení nebo počítač připojen k síti směrovače. Můžete tak učinit pomocí ethernetového kabelu nebo připojení Wi-Fi.

2. Zjistěte IP adresu směrovače: 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1 jsou dvě nejpoužívanější IP adresy směrovače. Výchozí IP adresa některých směrovačů však může být jiná. Můžete vyhledat štítek na směrovači nebo se podívat do návodu k obsluze a zjistit jeho IP adresu. Alternativně ji můžete vyhledat v počítači následujícím postupem:

– V systému Windows klepnutím na klávesy Windows + R otevřete příkazový řádek, zadejte „cmd“ a klepněte na Enter. Do příkazového řádku zadejte „ipconfig“ a pokračujte stisknutím klávesy Enter. Najděte položku s názvem „Default Gateway“ (Výchozí brána) a zjistěte IP adresu směrovače.

– V počítači Mac: V Předvolbách systému vyberte položku Síť. Po výběru aktuálního síťového připojení vyberte tlačítko „Advanced“. IP adresu směrovače najdete na kartě TCP/IP pod názvem „Router“. 3. Otevřete stránku správy směrovače: IP adresu směrovače zadejte do adresního řádku otevřeného webového prohlížeče. Pokud stisknete klávesu Enter, přejdete na přihlašovací stránku směrovače. 4. Zadejte své přihlašovací údaje: Pro přihlášení musíte zadat uživatelské jméno a heslo směrovače. Pokud jste tak ještě neučinili, nahlédněte do dokumentace ke směrovači nebo použijte výchozí kombinace uživatelského jména a hesla, například „admin“, pokud jste je nezměnili. Uvědomte si, že výrobce směrovače může výchozí přihlašovací údaje ovlivnit.

Proč se nenačte 192.168.1.1?

Nemožnost přístupu na stránku pro správu směrovače na adrese 192.168.1.1 může mít několik příčin. 1. Nesprávná IP adresa: Zkontrolujte, zda je IP adresa zadaná v adresním řádku prohlížeče správná. Ujistěte se, že jsou čísla správná, a to tak, že je dvakrát zkontrolujete. 2. Konflikt IP adres: Váš směrovač a jiné zařízení v síti mohou sdílet stejnou IP adresu. V této situaci můžete zkusit použít alternativní IP adresu pro přístup ke směrovači. Chcete-li zjistit IP adresu směrovače, nahlédněte do předchozí části. 3. Brána firewall nebo antivirový software: Tyto programy mohou bránit přístupu na stránku správy směrovače. Tyto aplikace na okamžik vypněte a poté se znovu pokuste dosáhnout IP adresy.

4. Problémy s konfigurací směrovače: Je možné, že jste po nedávných úpravách nastavení směrovače něco špatně nakonfigurovali, což znemožnilo přístup ke stránce správy. Chcete-li za takových okolností obnovit výchozí tovární nastavení směrovače, bude možná nutné provést obnovení továrního nastavení. Proč nemám přístup na stránku správce směrovače?

Nemožnost přístupu na stránku správy směrovače může mít několik příčin:

1. Problémy se síťovým připojením: Zkontrolujte síťové připojení vašeho zařízení ke směrovači. Pokud je k dispozici ethernetový kabel, zkuste jej použít nebo zkontrolujte připojení Wi-Fi.

Problémy s kompatibilitou 2 Některé webové prohlížeče nemusí s některými směrovači pracovat správně. Zkuste pro přístup na stránku správce použít jiný prohlížeč nebo zkuste vymazat mezipaměť a soubory cookie stávajícího prohlížeče.

3. Spory s IP adresou Spor s IP adresou vám může podobně jako v předchozí části znemožnit připojení ke stránce správce. Zkontrolujte, zda má váš směrovač ve vaší síti jedinečnou adresu IP.

4. Hardwarové problémy se směrovači Pokud žádný z výše uvedených návrhů nefunguje, může mít váš směrovač hardwarový problém. Pokud potřebujete pomoc, restartujte směrovač nebo se obraťte na poskytovatele internetových služeb (ISP).

Je moje IP adresa 192.168?

Vaše IP adresa není 192.168, tedy ne. Typický rozsah IP adres pro soukromé sítě začíná číslem 192.168. Číslice, které následují za 192.168, například 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1, jsou pro každý směrovač v síti jedinečné. Tyto IP adresy nejsou dosažitelné přes internet a používají se pouze pro vnitřní síťovou komunikaci mezi zařízeními.

Verdikt:

Chcete-li spravovat nastavení sítě a řešit případné problémy, musíte se přihlásit do směrovače. Pokud se budete řídit pokyny uvedenými v tomto článku, měli byste mít přístup na stránku správce směrovače pomocí správné IP adresy. Pokud se vyskytnou potíže, zkontrolujte, zda nedošlo k typickým problémům, jako jsou nesprávné IP adresy, konflikty nebo problémy s konfigurací. Mějte na paměti, že IP adresy s předponou 192.168 jsou vyhrazeny pro soukromé sítě a nejsou vaším osobním online identifikátorem.

FAQ
Proč nemám přístup na stránku správce směrovače?

Nemožnost přístupu na stránku správy směrovače může mít řadu příčin. Zde uvádíme několik typických problémů a jejich řešení: Chcete-li získat přístup ke stránce správy směrovače, ujistěte se, že ve webovém prohlížeči používáte správnou IP adresu. Často se jako výchozí IP adresa používá „192.168.1.1“ nebo „192.168.0.1“. Přesnou IP adresu naleznete v uživatelské příručce směrovače nebo na webových stránkách výrobce. 2. Přístupnost sítě: Zkontrolujte, zda je síťové připojení ke směrovači aktivní. Zkontrolujte, zda je vaše zařízení připojeno k síti kabelově nebo bezdrátově a zda je připojení silné. 3. Nastavení brány firewall nebo antivirového programu: V některých případech může brána firewall nebo antivirový software vašeho zařízení zabránit přístupu na stránku správy směrovače. Na okamžik takový software vypněte a poté se znovu pokuste stránku zobrazit. Stránka správce směrovače nemusí být přístupná pomocí vašeho aktuálního webového prohlížeče.

4. Kompatibilita s prohlížeči. V některých případech nemusí rozhraní směrovače pracovat správně s některými prohlížeči. 5. Vymažte mezipaměť a soubory cookie v prohlížeči, protože občas brání přístupu na stránku správce. Po restartování prohlížeče to zkuste znovu.

6. Konfigurace směrovače: Je pravděpodobné, že za nedostupnost stránky správce směrovače může chybná konfigurace. V této situaci bude možná nutné nastavit směrovač znovu po obnovení továrního nastavení.

Pokud se žádným z těchto opatření nepodaří problém odstranit, doporučujeme prostudovat návod k obsluze směrovače nebo se obrátit na podporu výrobce.