Jak Retweetovat. Průvodce krok za krokem

Základní funkcí Twitteru je retweetování, které umožňuje uživatelům sdílet a propagovat obsah ostatních na své časové ose. Tento článek vás provede jednotlivými kroky procesu retweetování tweetu, který má hashtag, přidání vlastního obsahu nebo sdílení cizího tweetu.

1. Retweetování:

Tweet lze snadno retweetnout. Zde je uveden postup, jak na to:

– Projděte svou časovou osu na Twitteru nebo vyhledejte konkrétní tweet.

– Po nalezení tweetu, který chcete sdílet, vyhledejte ikonu Retweet. Obrázek se na webu Twitteru zobrazí jako dvě šipky tvořící čtverec. V mobilní aplikaci se zobrazí jako šipka směřující nahoru.

– Klepněte na tlačítko „Retweet“ nebo na něj klikněte. Ve vyskakovacím okně se zobrazí možnost tweet Retweetnout. Pokud chcete tweet sdílet přesně tak, jak je, jednoduše klikněte nebo klepněte na tlačítko „Retweet“. Tweet bude poté zveřejněn pro vaše následovníky na vaší časové ose. 2. Retweetování s hashtagem: Retweetování tweetu s hashtagem je stejné jako retweetování standardního tweetu. Retweet bude automaticky obsahovat hashtag. Když chcete sdílet tweet, který souvisí s určitou konverzací nebo tématem, může to být užitečné. Chcete-li tweet retweetnout, proveďte totožné akce, které byly popsány výše. Když Retweetnete tweet, který má hashtag, hashtag se okamžitě zahrne do vašeho Retweetu. Tím zajistíte, že tweet zůstane spojen s širší debatou nebo tématem.

3. Retweetování tweetu s textem:

Občas můžete chtít přidat vlastní názor nebo komentář. Využití funkce „Citovat tweet“ na Twitteru vám to umožní. Po nalezení tweetu, který chcete sdílet, klikněte nebo klepněte na ikonu Retweet.

– Místo stisknutí tlačítka „Retweet“ vyberte z dostupných možností možnost „Citovat Tweet“. Do nového okna, které se následně otevře, můžete zadat vlastní text.

– Pomocí daného textového pole můžete přidat jakýkoli další text nebo kritiku. V případě potřeby můžete dodatečně uvést hashtagy nebo zmínit další uživatele.

– Po dokončení klikněte nebo se dotkněte tlačítka „Retweet“, abyste tweet sdíleli na své časové ose spolu s přidaným textem.

4. Smím retweetovat svůj vlastní tweet? Svůj vlastní tweet můžete samozřejmě retweetovat. To může být užitečné, pokud chcete sdílet starý tweet s novými sledujícími nebo na něj znovu upozornit. Tweet, který chcete retweetnout, vyhledejte tak, že otevřete Twitter.

– Klepněte na tlačítko „Retweet“ nebo na něj klikněte.

– Zobrazí se vyskakovací okno s možností tweet retweetnout.

Potvrďte akci klepnutím nebo klepnutím na tlačítko „Retweet“. Na časové ose se poté zobrazí váš tweet.

5. Jak sdílet cizí tweet:

Twitter nabízí možnost přímého sdílení, pokud narazíte na tweet, který chcete sdílet se svými sledujícími, aniž byste jej museli Retweetovat.

– Vyhledejte tweet, který chcete sdílet, a klepněte nebo klikněte na ikonu sdílení. Na webových stránkách Twitteru se zobrazuje jako šipka směřující nahoru. V aplikaci pro chytré telefony se zobrazí jako tři propojené tečky.

– V nabídce vyberte možnost „Sdílet tweet prostřednictvím“. Objeví se nové okno s řadou možností sdílení, včetně přímé zprávy, přidání tweetu do záložek a dalších. Vyberte

možnost

, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Můžete například zvolit „Sdílet e-mailem“ a poslat tweet e-mailem nebo „Kopírovat odkaz na tweet“ a zkopírovat URL adresu tweetu a sdílet ji jinde.

Ať už přidáte slova, nebo ne, retweetování je silná metoda interakce s ostatními uživateli na Twitteru a sdílení zajímavého obsahu s vlastními sledujícími. Retweetování, přidávání vlastních komentářů a sdílení cizích tweetů můžete efektivně provádět podle následujících kroků. Užijte si své retweety!

FAQ
Jak nyní Retweetovat na Twitteru?

Chcete-li na Twitteru něco retweetnout, postupujte podle následujících kroků: Začněte tím, že vstoupíte do svého účtu na Twitteru a najdete tweet, který chcete sdílet se svými sledujícími.

1. Přejděte na tweet, který chcete retweetnout. 2. Vyberte tlačítko „Retweet“: Hledejte tlačítko Retweet, které má čtvercovou ikonu tvořenou dvěma šipkami. Můžete ho najít pod tweetem, v blízkosti tlačítek Odpovědět a To se mi líbí. 3. Vyberte možnosti Retweet: Po stisknutí tlačítka Retweet se zobrazí vyskakovací okno. Zde máte na výběr ze dvou možností: Retweet: Pokud vyberete tuto možnost, bude tweet sdílen přesně tak, jak je, spolu s uživatelským jménem původního autora.

– Citovat Tweet: Výběrem této možnosti můžete vedle původního tweetu připojit vlastní poznámku nebo komentář. Tímto způsobem můžete přidat kontext nebo se podělit o svůj názor na tweet. 4. Potvrzení a Retweet: Kliknutím na tlačítko Retweet sdílejte tweet se svými sledujícími po zvolení požadované možnosti Retweet. Před dokončením Retweetu budete vyzváni k přidání komentáře nebo zprávy, pokud zvolíte možnost Citovat Tweet. A je to! Na Twitteru jste úspěšně Retweetli tweet. Výsledkem vašeho Retweetu je, že vaši následovníci nyní uvidí tweet na své časové ose.

Mohu retweetnout svůj tweet?

Svůj vlastní tweet můžete samozřejmě retweetnout. Retweetnutím můžete svůj vlastní tweet ještě jednou sdílet se svými sledujícími a zvýšit tak jeho publicitu. K tomu stačí přejít na tweet, který chcete retweetnout, na svém profilu, kliknout na tlačítko retweet (dvě šipky tvořící čtverec) a poté akci potvrdit. Výsledkem bude přeposlání tweetu vašim následovníkům z vašeho účtu.

Jak přidat text do tweetu?

Pro přidání textu do tweetu postupujte podle následujících postupů: 1. Spusťte aplikaci nebo webovou stránku Twitter a přihlaste se ke svému účtu. 2. Najděte tlačítko „Vytvořit nový tweet“, které je obvykle označeno pírkem nebo modrým tlačítkem s ikonou brku. Stačí na něj kliknout. 3. Zobrazí se textové okno, do kterého můžete zadat svůj tweet. Začněte zadáváním preferovaného textu o délce až 280 znaků. 4. Svůj tweet můžete kategorizovat pomocí hashtagů (#) nebo při psaní odkazovat na jiné uživatele Twitteru pomocí znaku „@“ a jejich uživatelského jména. 5. Do tweetů můžete přidávat odkazy jednoduchým vložením adresy URL do textového pole. Pro úsporu znaků Twitter automaticky zkracuje adresy URL. K přidávání emoji lze použít také ikonu emoji na klávesnici nebo klávesové zkratky (například „:)“ pro smajlík). Při dalším psaní tweetu vám počítadlo znaků ukáže, kolik znaků zbývá. Když jste se svým textem spokojeni, máte možnost kliknutím na tlačítko „Tweet“ jej ihned odeslat nebo naplánovat jeho pozdější zveřejnění (pokud jsou takové možnosti nabízeny).

Chcete-li upoutat pozornost svých sledujících, mějte na paměti, že je stanoven limit znaků, a dbejte na to, aby byl váš tweet jasný, krátký a zajímavý.