Jak psát příkazy If v Tabulkách Google

Jak napsat zlomek v Google Docs?
Chcete napsat zlomek? Stačí napsat lomítko, doplněk jej přeloží. A tak to funguje u většiny běžného matematického textu. A výsledek navíc ihned vidíte.
Další informace najdete na ipadvetride.cz

Tabulky Google jsou robustní tabulkový program, který uživatelům umožňuje organizovat data, provádět výpočty a analýzu informací. Příkaz if, který umožňuje definovat podmíněné vzorce na základě zadaných kritérií, je jednou ze základních funkcí aplikace Tabulky Google. V tomto článku se podíváme na to, jak vytvářet příkazy if v Tabulkách Google, a budeme se zabývat některými souvisejícími otázkami. Jak lze v Tabulkách Google vytvořit podmínku?

1.

Než přejdete k příkazům if, je důležité pochopit, jak vytvářet podmínky v Tabulkách Google. Podmínka je logický test, který určuje, zda byla splněna určitá potřeba. Například můžete chtít zjistit, zda hodnota buňky překročila určitou hranici. K vytvoření podmínek můžete použít operátory porovnávání, například „=“, „“, „>“, „=“, „>=“ nebo „>“. Jednoduše vyberte buňku, ve které chcete zobrazit výsledek, a poté zadejte podmínku pomocí panelu vzorců. 2. Jak v tabulkách Google použít několik podmínek v příkazu if

V příkazu if můžete občas potřebovat vyhodnotit několik kritérií. Toho můžete v Tabulkách Google dosáhnout použitím logických operátorů „AND“ nebo „OR“. Zatímco operátor „OR“ určuje, zda je alespoň jedna podmínka pravdivá, operátor „AND“ určuje, zda jsou pravdivé všechny podmínky. Podmínky můžete vnořit dovnitř vzorce if a zahrnout tak do příkazu if více než jednu podmínku. Například vzorec =IF(AND(A1>10, A120), „True“, „False“) by byl použit k určení, zda je číslo větší než 10 a menší než 20.

3. Jak použijete vzorec „if“?

Pomocí vzorce „if“ v tabulkách Google můžete deklarovat podmínku a popsat, co se má vrátit, pokud je podmínka pravdivá nebo nepravdivá. Podmíněný výraz má následující syntaxi: =IF(podmínka, hodnota_pokud_pravdivá, hodnota_pokud_nepravdivá). Můžete například použít výraz =IF(A1>=70, „vyhověl“, „nevyhověl“), abyste zjistili, zda je výsledek žáka větší nebo roven 70 bodů. Pokud je požadavek splněn, bude v buňce napsáno „vyhověl“, pokud ne, bude napsáno „nevyhověl“. Kdy použít funkci „ifs“

Funkce „ifs“, kterou Tabulky Google nabízejí jako doplněk ke standardnímu příkazu if, umožňuje testovat více podmínek a v závislosti na výsledcích vracet různé hodnoty. =IFS(podmínka1, hodnota_if_pravda1, podmínka2, hodnota_if_pravda2,…, hodnota_if_nepravda) je syntaxe funkce ifs. Hodnota odpovídající první pravdivé podmínce je vrácena po vyhodnocení každé podmínky v pořadí, v jakém byla zadána. Hodnota_if_false je vrácena, pokud není splněna žádná z podmínek. Pokud potřebujete vyhodnotit mnoho kritérií s různými výsledky pro každé z nich, může být tato funkce užitečná.

Závěrem lze říci, že použití příkazů if k vytváření podmíněných vzorců a provádění výpočtů na základě konkrétních kritérií v tabulkách Google může být velmi efektivní technikou. Vaše tabulky mohou být dynamičtější a efektivnější, pokud se naučíte sestavovat podmínky, používat více podmínek a používat funkce if a ifs. Vyzkoušejte tyto nápady a podívejte se na možnosti podmíněných vzorců v Tabulkách Google, které vám pomohou zlepšit způsob analýzy dat a rozhodování.

FAQ
Co je to hodnota IF v Tabulkách Google?

Logická funkce v Tabulkách Google nazvaná hodnota IF umožňuje provádět různé akce v reakci na podmínku. Posoudí danou podmínku a vypíše dvě hodnoty: jednu, pokud je podmínka pravdivá, a druhou, pokud je nepravdivá.

Jak se používá funkce if v tabulkovém procesoru?

Pro použití funkce IF v tabulkách Google je třeba dodržet níže uvedené postupy: Chcete-li použít funkci IF, nejprve otevřete dokument Tabulky Google a přejděte na buňku, ve které ji chcete použít.

2. Do buňky napište „IF(“ a spusťte vzorec. 3. Po zadání „IF(“ musíte zadat logický test nebo podmínku. Splnění této podmínky určí, zda je výsledek pravdivý nebo nepravdivý. Můžete použít například porovnání typu „A1>B1“ nebo „A1=“Apple“. 4. Musíte uvést čárku (,), abyste oddělili logický test od hodnoty nebo výrazu, který bude vrácen v případě splnění podmínky. 5. Poté je třeba zadat výraz nebo hodnotu, která bude vrácena, pokud je podmínka pravdivá. Může to být text, číslo nebo jiný vzorec. 6. Za výraz pro pravdivou podmínku musíte zadat další čárku (,), abyste ji oddělili od hodnoty nebo výrazu, který bude vrácen, pokud je podmínka nepravdivá. Poté je třeba zadat výraz nebo hodnotu, která bude vrácena, pokud je podmínka nepravdivá.

Zde je ukázka použití funkce IF v tabulkách Google: „A1 je větší než B1“, „A1 není větší než B1“ a „A1>B1“

V tomto vzorci se porovnávají hodnoty buněk A1 a B1. Pokud je A1 větší než B1, zobrazí se „A1 je větší než B1“. Pokud ne, bude vrácena hodnota „A1 není větší než B1“.

Nezapomeňte do vzorce vložit uzavírací závorku („“).

Jak nastavíte dvě podmínky v příkazu if?

K zadání dvou podmínek v příkazu if lze v Tabulkách Google použít logický operátor „AND“. Následuje syntaxe příkazu if se dvěma podmínkami: A (podmínka1, podmínka2)

Kritéria nebo výrazy, které chcete zkoumat, musí být nahrazeny „podmínkou1“ a „podmínkou2“. Vzorec poskytne výsledek „value_if_true“, pokud jsou splněny obě podmínky. Vzorec poskytne výsledek „value_if_false“, pokud jeden nebo oba požadavky nejsou splněny.