Ovladač Xbox Series X je flexibilní herní periferie, kterou lze používat s počítačem se systémem Windows 10 i s konzolí Xbox. Připojením ovladače k počítači můžete hrát své oblíbené hry s lehkostí a pohodlím ovladače konzole. Tento článek vás provede připojením ovladače Xbox Series X k počítači a poradí vám s některými typickými problémy, které mohou nastat.
K připojení ovladače Xbox Series X k počítači se systémem Windows 10 můžete použít kabelové nebo bezdrátové připojení. Pokud dáváte přednost propojenému připojení, stačí připojit ovladač k počítači pomocí kabelu USB-C. Kabel připojte tak, aby jeden konec byl zapojen do ovladače a druhý do otevřeného portu USB počítače. Systém Windows 10 ovladač okamžitě rozpozná a měl by ihned fungovat.
Pokud se chcete připojit bezdrátově, použijte počítač podporující technologii Bluetooth. Ujistěte se, že se váš počítač umí připojit k Bluetooth; pokud ne, můžete si zakoupit adaptér USB Bluetooth. Stisknutím a podržením tlačítka Xbox na ovladači jej zapněte a poté se bezdrátově připojte. Jakmile začne blikat logo Xbox, stiskněte a podržte párovací tlačítko na horní straně ovladače. V nabídce Nastavení v počítači vyberte možnost Zařízení. Kliknutím na položku Bluetooth a další zařízení se ujistěte, že je zapnuta funkce Bluetooth. Vyberte Bluetooth výběrem možnosti „Přidat Bluetooth nebo jiné zařízení“ v nabídce. Systém Windows začne vyhledávat dostupná zařízení. Chcete-li spárovat ovladač s počítačem, vyberte možnost Xbox Wireless Controller, jakmile se zobrazí.
Mohou existovat různé příčiny, proč se ovladač Xbox Series X nepřipojí k počítači. Nejprve se ujistěte, že je ovladač zcela nabitý nebo má zcela nové baterie. Je možné, že se ovladač nemůže připojit kvůli vybitým bateriím. Dále se ujistěte, že je Bluetooth v počítači aktivováno a je v režimu zjišťování. Pokud používáte kabelové připojení, zkuste použít jiný port USB. Nespolehlivý port USB může občas způsobit problémy s připojením.
Je důležité mít na paměti, že starší ovladače Xbox, například z konzolí Xbox 360 nebo Xbox One, mohou k připojení k počítači vyžadovat další kroky. Pro tyto ovladače je často zapotřebí doplňkový bezdrátový adaptér nebo kabelové připojení pomocí specializovaného kabelu USB. Přečtěte si přesné pokyny, které společnost Microsoft dodala pro váš model ovladače.
Závěrem lze říci, že nastavení ovladače Xbox řady X pro práci s počítačem je jednoduché. Ujistěte se, že váš počítač splňuje předpoklady, a proveďte výše uvedené kroky, ať už se rozhodnete pro kabelové nebo bezdrátové připojení. Pokud se vyskytnou problémy, ujistěte se, že Bluetooth v počítači funguje správně, zkontrolujte úroveň nabití baterie a případně vyzkoušejte nový port USB. V počítači se systémem Windows 10 můžete mít bezchybný herní zážitek s ovladačem Xbox Series X, který je správně připojen.
Při propojování ovladače Xbox se službou Steam dodržujte následující pokyny: 1. Zkontrolujte, zda jsou počítač a ovladač Xbox kompatibilní. Ovladač Xbox Series X a většina současných ovladačů Xbox jsou kompatibilní s PC. Pokud však máte starší ovladač Xbox 360, bude možná nutné zakoupit bezdrátový adaptér nebo k připojení použít kabel USB.
2. K propojení ovladače Xbox s počítačem použijte kabel USB nebo bezdrátový adaptér. Pokud využíváte drátové připojení, jednoduše propojte počítač a ovladač pomocí kabelu USB. Pokud se připojujete bezdrátově, umístěte bezdrátový adaptér do volného portu USB v počítači a synchronizujte ovladač podle pokynů výrobce. 3. Otevřete v počítači službu Steam a ujistěte se, že je ovladač detekován. Služba Steam by měla ovladač Xbox detekovat automaticky. Otevřete nastavení služby Steam, vyberte kartu „Controller“ (Ovladač) a podívejte se, zda je váš ovladač zobrazen, abyste to potvrdili. 4. Nastavte předvolby ovladače ve službě Steam. V nastavení služby Steam přejděte na kartu „Ovladač“ a vyberte možnost „Obecná nastavení ovladače“. Zde můžete změnit citlivost, vibrace a mapování tlačítek ovladače. 5. Začněte používat ovladač Xbox ke hraní her ve službě Steam. Po identifikaci a konfiguraci ovladače můžete začít používat ovladač Xbox k hraní her ve službě Steam. Pro zahájení hraní byste neměli potřebovat nic dalšího nastavovat, protože většina her ve službě Steam má nativní kompatibilitu pro ovladače Xbox. Chcete-li zajistit kompatibilitu a špičkový výkon, udržujte klienta služby Steam a firmware ovladače Xbox aktualizované.
Ano, systém Windows 10 je vybaven integrovanými ovladači pro ovladače Xbox. To znamená, že systém Windows 10 automaticky zjistí a nainstaluje potřebné ovladače pro ovladač Xbox Series X, když jej připojíte k počítači.
Chcete-li používat ovladač Xbox ve službě Steam, můžete postupovat podle následujících pokynů: 1. Pomocí bezdrátového adaptéru Xbox nebo kabelu USB připojte ovladač Xbox k počítači. 2. Zkontrolujte, zda počítač dokáže rozpoznat váš ovladač. Navštivte část „Zařízení a tiskárny“ v Ovládacích panelech v systému Windows nebo nabídku „Předvolby systému“ v počítači Mac a zkontrolujte to. 3. Otevřete službu Steam a přihlaste se ke svému účtu Steam na počítači. 4. V nabídce „Steam“ v levém horním rohu klienta služby Steam vyberte položku „Settings“ (Nastavení). 5. V okně „Settings“ (Nastavení) vyberte možnost „Controller“ (Ovladač). 6. Ujistěte se, že je v části „General Controller Settings“ (Obecná nastavení ovladače) vybrána možnost „Xbox Configuration Support“ (Podpora konfigurace Xboxu). Kliknutím na ni ji povolíte, pokud není zaškrtnutá. Symbol „Big Picture Mode“ se nyní nachází v pravém horním rohu klienta služby Steam a kliknutím na něj se do něj dostanete.
7.
8. Jakmile jste v režimu Big Picture Mode, vyberte v pravém horním rohu ikonu „Settings“ (ve tvaru ozubeného kola). 9. V nabídce Nastavení vyberte položku „Controller Settings“ (Nastavení ovladače). 10. Ujistěte se, že v nastavení ovladače není zaškrtnuto políčko „Generic Gamepad Configuration Support“. 11. Po opuštění nabídky Settings se vraťte do režimu Big Picture Mode. 12. Nyní byste měli být schopni procházet a hrát hry ve službě Steam pomocí ovladače Xbox.
Mějte na paměti, že ne všechny hry ve službě Steam nativně podporují ovladače, takže v případě potřeby bude možná nutné zkontrolovat nastavení hry nebo použít další software, například vestavěný konfigurátor ovladače ve službě Steam, abyste namapovali tlačítka ovladače na vstupy z klávesnice.