Při připojování modemu DSL k telefonní lince dodržujte následující pokyny:
1. Najděte telefonní zásuvku, která je pro instalaci vašeho modemu nejvhodnější. Ta se obvykle nachází uprostřed vašeho domu nebo pracoviště. 2. Připojte druhý konec telefonního kabelu k portu DSL modemu. Port DSL je obvykle od ostatních portů odlišen štítkem. 3. Připojte druhý konec telefonního kabelu k telefonní zásuvce. Pevně zatlačte na připojení, abyste se ujistili, že je stabilní. Pokud je vše správně propojeno, můžete slyšet cvaknutí. 4. Pokud máte více telefonních zásuvek, můžete modem a telefon propojit pomocí rozbočovače DSL. Rozbočovač rozdělí hlasový signál a signál DSL, čímž umožní současný provoz obou signálů. Proč se můj modem DSL nepřipojí?
2. Příčin odpojení modemu DSL může být celá řada, např: 1. Zkontrolujte, zda je kabel DSL modemu připojen k telefonní zásuvce. Zkontrolujte, zda jsou oba konce pevně zapojeny. 2. Zkontrolujte, zda máte zaplacený účet a zda služba DSL funguje. Pokud si nejste jisti, obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb (ISP). 3. Odpojte modem od zdroje napájení, počkejte několik sekund a poté jej znovu připojte, aby se restartoval. Tím se často vyřeší chvilkové problémy s připojením. 4. Pokud výše uvedená opatření nefungují, požádejte o další pomoc zákaznický servis poskytovatele internetového připojení. Mohou vám pomoci s řešením problémů a lokalizací konkrétních problémů s vaším připojením DSL. Jak mohu propojit svůj směrovač s modemem DSL?
3. Při připojování směrovače k modemu DSL postupujte podle následujících pokynů: 1. Odpojte modem DSL a směrovač od napájení a vypněte je. 2. Připojte ethernetový kabel k ethernetovému portu modemu DSL. Poté připojte druhý konec kabelu k portu WAN (Wide Area Network) směrovače. 3. Zapněte modem DSL a sledujte, zda se vytvoří pevné spojení. To může vyžadovat určitý čas. 4. Zapněte směrovač a sledujte jeho spuštění. Jakmile je zjištěno připojení z modemu, směrovač okamžitě vytvoří připojení k internetu. 5. Po vytvoření připojení můžete ke směrovači připojit svá zařízení pomocí ethernetových kabelů nebo bezdrátových připojení. Vyžaduje modem DSL směrovač?
Přestože pomocí modemu DSL lze k internetu připojit jedno zařízení, ve většině domácností a firem je užitečný směrovač. Směrovač nabízí dodatečnou bezpečnostní ochranu a umožňuje připojení mnoha zařízení k internetu najednou.
Prostřednictvím kabelového nebo bezdrátového připojení slouží směrovač jako centrální uzel, který poskytuje internetové připojení různým zařízením. Kromě toho poskytuje nástroje pro správu sítí, ochranu před firewally a nastavení místních sítí (LAN).
Pokud chcete vybudovat domácí nebo kancelářskou síť nebo máte více zařízení, doporučuje se připojit směrovač k modemu DSL. Tímto způsobem budete moci sdílet internetové připojení mezi několika zařízeními a využívat další funkce a vlastnosti.
Stručně řečeno, nastavení modemu DSL vyžaduje jeho zapojení do telefonní linky a udržování stálého připojení. Pokud se vyskytnou problémy s připojením, zkontrolujte kabelové připojení, restartujte modem a v případě potřeby se obraťte na poskytovatele internetového připojení. K připojení směrovače k modemu DSL můžete použít ethernetový kabel a dodané pokyny. Přestože modem DSL může fungovat i bez směrovače, jeho připojení zlepšuje celkový zážitek z internetu a umožňuje připojení více zařízení najednou.
Modem DSL má nepochybně IP adresu. Poskytovatel internetových služeb (ISP) přidělí modemu DSL IP adresu, když je připojen k internetu. Pomocí této IP adresy se modem může připojovat k ostatním online zařízením.
K připojení k portům DSL se běžně používají telefonní linky nebo ethernetové kabely. Na modemech DSL se obvykle nacházejí konektory RJ-11 nebo RJ-45, které se často používají pro telefonní, respektive ethernetové připojení. V důsledku toho byste do portu DSL modemu DSL zapojili kabel Ethernet nebo kabel telefonní linky.
Pro kontrolu připojení DSL můžete provést následující kroky: 1. Zkontrolujte, zda je modem DSL zapnutý a správně připojený ke zdroji napájení. 2. Zkontrolujte, zda je k připojení modemu DSL k počítači nebo směrovači použit ethernetový kabel. 3. Spusťte webový prohlížeč zařízení a zadejte IP adresu modemu DSL. Výchozí IP adresa je obvykle uvedena v uživatelské příručce nebo vytištěna na samotném modemu. 4. Po zadání IP adresy přejděte stisknutím klávesy Enter do webového rozhraní modemu. V kroku 5 budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla. Výchozí přihlašovací údaje obvykle najdete v uživatelské příručce modemu nebo na webových stránkách výrobce, pokud jste je nezměnili. 6. Po přihlášení vyhledejte v rozhraní modemu kartu stavu nebo připojení. V této části by měl být právě zobrazen stav vašeho připojení DSL. 7. Zkontrolujte, zda je stav připojení DSL „Connected“ nebo „Established“. Pokud ano, je vaše připojení DSL živé a funguje tak, jak má. 8. Pokud je stav DSL „Disconnected“ nebo „Not Connected“, může mít váš modem nebo linka DSL problémy. Chcete-li v této situaci získat další pomoc, obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb (ISP).
Podle následujících kroků můžete rychle ověřit stav připojení DSL a zjistit, zda funguje správně.