Jak připojit bezdrátový směrovač Cisco

Pro lidi, kteří nemají zkušenosti se síťovými zařízeními, se nastavení bezdrátového směrovače Cisco může zdát jako náročný úkol. Nastavení bezdrátového směrovače Cisco však může být jednoduché, pokud máte k dispozici příslušné pokyny. Tento článek vás krok za krokem provede procesem připojení bezdrátového směrovače Cisco a poskytne vám odpovědi na případné problémy, které vás během tohoto procesu mohou napadnout.

Před zahájením postupu nastavení je nezbytné se ujistit, že máte všechny potřebné nástroje a znalosti. Je zapotřebí počítač nebo notebook, bezdrátový směrovač Cisco, ethernetový kabel a výchozí uživatelské jméno a heslo směrovače. Tyto specifické údaje jsou obvykle uvedeny v uživatelské příručce nebo na nálepce připevněné ke směrovači.

Bezdrátový směrovač Cisco musí být nejprve fyzicky připojen k modemu nebo poskytovateli internetu. Začněte odpojením modemu od zdroje napájení a jeho vypnutím. Poté připojte jeden konec ethernetového kabelu k zadnímu ethernetovému portu modemu. V bezdrátovém směrovači Cisco vezměte druhý konec kabelu a připojte jej k portu WAN nebo internetu. Po dokončení tohoto úkonu znovu připojte modem ke zdroji napájení a zapněte jej.

Bezdrátový směrovač Cisco by pak měl být připojen ke stolnímu počítači nebo notebooku. Jeden konec druhého ethernetového kabelu by měl být připojen k jednomu z portů LAN na zadní straně směrovače. K druhému konci kabelu by mělo být připojeno ethernetové připojení počítače. Tím bude vytvořeno kabelové spojení mezi vaším počítačem a směrovačem.

Po navázání fyzických spojení je čas nastavit konfiguraci směrovače Cisco. Na počítači spusťte webový prohlížeč a zadejte výchozí IP adresu směrovače. Obvykle se používá „192.168.1.1“ nebo „192.168.0.1“. Po stisknutí klávesy Enter se zobrazí přihlašovací stránka směrovače.

Zadejte výchozí uživatelské jméno a heslo směrovače Cisco. Pokud si těmito údaji nejste jisti, nahlédněte do uživatelské příručky nebo na nálepku na směrovači. Po úspěšném přihlášení se zobrazí stránka nastavení směrovače.

Od této chvíle můžete upravit parametry podle svého vkusu. Jedná se například o přizpůsobení nastavení zabezpečení, nastavení názvu sítě Wi-Fi (SSID) a povolení nebo zakázání určitých funkcí. Z bezpečnostních důvodů se doporučuje změnit výchozí přihlašovací jméno a heslo.

Přejděte do oblasti nastavení bezdrátového připojení na konfigurační stránce a získejte IP adresu Wi-Fi směrovače Cisco. Zde se nachází SSID a IP adresa sítě Wi-Fi. Obvykle se IP adresa pohybuje v rozmezí 192.168.x.x.

V neposlední řadě nastavení bezdrátového směrovače Cisco vyžaduje vytvoření fyzických připojení, přihlášení do konfigurační stránky směrovače a úpravu nastavení podle vašich preferencí. Tuto techniku lze se správnými nástroji a znalostmi jednoduše dokončit. Přihlašovací jméno, heslo a IP adresu směrovače si uschovejte na bezpečném místě pro budoucí použití.

FAQ
Jak se přihlásím ke svému směrovači 192.168 0.1?

Pomocí níže uvedených postupů se můžete dostat do svého bezdrátového směrovače Cisco pomocí IP adresy 192.168.0.1: Na počítači připojeném k síti směrovače v kroku 1 otevřete webový prohlížeč. 2. Do adresního řádku zadejte „http://192.168.0.1“ a stiskněte klávesu Enter. 3. Zobrazí se přihlašovací stránka směrovače. 4. Zadejte uživatelské jméno a heslo směrovače. Výchozí uživatelské jméno a heslo jsou uvedeny v příručce ke směrovači nebo na webových stránkách výrobce, pokud jste je ještě nezměnili.

5. Po zadání správných přihlašovacích údajů klikněte na tlačítko „Login“ nebo „Submit“. Pokud jsou přihlašovací údaje správné, přejdete v kroku 6 do administračního rozhraní směrovače, kde můžete spravovat a upravovat četná nastavení bezdrátového směrovače Cisco. Po prvním přihlášení je z bezpečnostních důvodů nezbytné změnit výchozí uživatelské jméno a heslo.

Jak se připojím ke směrovači Cisco přes konzolový port?

Pro připojení ke směrovači Cisco prostřednictvím konzolového portu budete potřebovat následující položky:

1. Konzolový kabel: Tento jedinečný kabel spojuje konzolový port směrovače Cisco se sériovým portem počítače (nebo s portem USB pomocí převodníku USB na sériový port).

2. Software pro emulaci terminálu: Aby bylo možné navázat konzolové připojení, musí být v počítači nainstalován program pro emulaci terminálu. Oblíbenými programy jsou Terminal pro Mac a PuTTY pro Windows.

Chcete-li se připojit ke směrovači Cisco přes konzolový port, postupujte podle následujících kroků:

1. Připojte jeden konec konzolového kabelu ke konzolovému portu směrovače Cisco.

2. Pomocí vhodného adaptéru připojte druhý konec konzolového kabelu k sériovému portu nebo portu USB počítače. 3. Spusťte program emulátoru terminálu.

4. V programu emulátoru terminálu nastavte následující možnosti:

– Typ sériového připojení Zvolte správný sériový port nebo převodník USB na sériovou linku. – Rychlost: Obvykle 9600 baudů – 8 bitů dat Bez parity. Stop bity: jeden – Žádné řízení toku dat

. Po provedení nastavení se pomocí tlačítka „Open“ (Otevřít) emulátoru terminálu nebo srovnatelné možnosti připojte ke konzole.

Zapněte směrovač Cisco. Po dokončení spouštění směrovače by se měla zobrazit výzva rozhraní příkazového řádku (CLI).

Nyní můžete zadávat příkazy a upravovat směrovač Cisco podle potřeby, protože jste k němu připojeni prostřednictvím portu konzoly.

Jak připojit IP adresu v Cisco?

Pro připojení IP adresy v systému Cisco můžete dodržet tyto metody: 1. Pomocí ethernetového kabelu připojte počítač k bezdrátovému směrovači Cisco nebo se připojte k jeho síti Wi-Fi. 2. Spusťte v počítači webový prohlížeč a do adresního řádku zadejte výchozí IP adresu směrovače Cisco. Obvykle je výchozí IP adresa „192.168.1.1“ nebo „192.168.0.1“, může se však měnit v závislosti na značce směrovače. 3. Stisknutím klávesy Enter vstupte do webového rozhraní směrovače Cisco. Budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla.

4. Pro přihlášení zadejte příslušné údaje. Výchozí uživatelské jméno a heslo směrovače Cisco jsou uvedeny v jeho literatuře nebo na webových stránkách výrobce, pokud jste je ještě nezměnili. Po přihlášení přejděte do oblasti nastavení sítě nebo nastavení sítě LAN v rozhraní směrovače.

5. Vyhledejte možnost konfigurace IP adresy. V nastavení IP adresy máte možnost ručně přiřadit konkrétní IP adresu nebo povolit, aby směrovač získal IP adresu automaticky prostřednictvím DHCP. Při ručním přiřazení adresy IP zadejte požadovanou adresu, masku podsítě a výchozí bránu. Ujistěte se, že zvolená IP adresa je ve stejné síťové podsíti jako IP adresa vašeho počítače. 8. Uložte úpravy a v případě potřeby restartujte směrovač.

Podle těchto pokynů můžete připojit IP adresu v systému Cisco a nastavit síťová nastavení.