Zapamatování hesel ve Firefoxu je snadné. Proveďte tyto akce:
Krok 2: V rozevírací nabídce vyberte možnost „Možnosti“.
Krok 4: Přejděte do oblasti „Přihlašovací jména a hesla“ posunutím dolů.
Když toto nastavení povolíte, Firefox se vás zeptá, zda si chcete pamatovat hesla při každém zadání hesla na webové stránce. Navštívením oblasti „Přihlašovací jména a hesla“ v nastavení Firefoxu můžete také ručně přidat nebo odebrat uložená hesla.
Tuto funkci můžete upravit tak, aby si Firefox pamatoval pouze uživatelská jména, nikoli hesla. Proveďte tyto akce:
Krok 2: Nezadávejte heslo, pouze uživatelské jméno.
Krok 3: Když vás Firefox požádá o uložení hesla, vyberte možnost „Nikdy pro tento web“. Výběrem možnosti „Nikdy pro tento web“ si Firefox zapamatuje pouze přihlašovací jméno, nikoli heslo pro danou webovou stránku. Tímto postupem můžete pro uživatelská jména používat automatické vyplňování a pro dodatečnou ochranu zadávat hesla ručně.
Vestavěný správce hesel ve Firefoxu umožňuje bezpečně ukládat hesla. Chcete-li, aby správce hesel automaticky vyplňoval hesla za vás, postupujte podle následujících kroků:
Krok 2: V rozevíracím seznamu vyberte možnost „Přihlašovací jména a hesla“.
Krok 4: Stačí kliknout na požadovanou položku přihlašovacího jména a heslo se automaticky vyplní. Pole pro uživatelské jméno a heslo na prohlížené webové stránce budou automaticky vyplněna prohlížečem Firefox.
Zde je několik technik řešení problémů, které můžete vyzkoušet, pokud si Firefox nepamatuje vaše hesla za vás:
Krok 2: Vymažte z prohlížeče všechny soubory cookie a mezipaměť. Někdy mohou stará data zabránit uložení hesla.
Krok 4: Nainstalujte do počítače nejnovější verzi prohlížeče Firefox. Opravy chyb a vylepšení jsou často součástí nových verzí.
Firefox ve výsledku zefektivňuje prohlížení stránek tím, že poskytuje praktické řešení pro zapamatování a automatické vyplňování hesel. Funkci ukládání hesel ve Firefoxu můžete povolit, přizpůsobit ji svým preferencím a vyřešit případné problémy podle pokynů uvedených v tomto článku. Využijte jednoduchost bezpečné správy hesel ve Firefoxu!
Příčin, proč váš prohlížeč zapomíná vaše heslo, může být celá řada. Jedná se o několik možných scénářů: 1. Zkontrolujte nastavení prohlížeče, zda je aktivní funkce „Zapamatovat si hesla“. Někdy může být tato funkce neúmyslně vypnuta, což prohlížeči zabrání v ukládání hesel. Parametry automatického dokončování formuláře jsou následující: Zkontrolujte nastavení prohlížeče, zda je pro hesla zapnuta funkce automatického vyplňování nebo automatického dokončování. Pokud je tato funkce vypnutá, prohlížeč si hesla nezapamatuje. 3. Konfigurace webových stránek: Některé webové stránky mají z bezpečnostních důvodů možnosti, které prohlížečům omezují ukládání hesel. Pokud tomu tak je, nebudete si moci hesla k těmto konkrétním webovým stránkám připomenout. 4. Doplňky a rozšíření prohlížeče: Některé doplňky a rozšíření mohou zabránit správnému fungování funkce ukládání hesel. Vypněte všechna rozšíření, která byla právě použita, a poté se podívejte, zda problém s ukládáním hesel přetrvává. 5. Vyčištění mezipaměti, souborů cookie nebo historie prohlížení prohlížeče vás také může zbavit všech dříve uložených hesel. Zkontrolujte, zda jste tyto informace nesmazali neúmyslně. 6. Poškozený profil prohlížeče může ve výjimečných případech způsobit, že prohlížeč ztratí přehled o uložených heslech. Tento problém lze vyřešit vytvořením nového profilu prohlížeče nebo přeinstalováním prohlížeče.
Ačkoli může být pohodlné pamatovat si hesla, je nutné zajistit jejich bezpečnost. Vždy si vytvářejte silná individuální hesla pro každou webovou stránku, kterou používáte, a přemýšlejte o použití důvěryhodného správce hesel, který bude vaše hesla bezpečně ukládat a spravovat.
Chcete-li, aby si váš prohlížeč, konkrétně Firefox, pamatoval vaše uživatelské jméno a heslo, postupujte podle následujících pokynů: Spusťte Firefox a vyberte nabídku kliknutím na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu. 2. V nabídce klikněte na položku „Možnosti“ (nebo „Předvolby“ v počítači Mac).
3. V nabídce na levé straně vyberte položku „Soukromí a zabezpečení“. 4. Ujistěte se, že je zaškrtnuto políčko vedle položky „Ask to save logins and passwords for websites“ (Požádat o uložení přihlašovacích jmen a hesel k webovým stránkám), když přejdete dolů do části „Logins and Passwords“ (Přihlašovací jména a hesla). 5. Navštivte danou webovou stránku a zadejte své přihlašovací údaje, aby si Firefox zapamatoval vaše uživatelské jméno a heslo. Po zadání uživatelského jména a hesla se vás Firefox zeptá, zda si přejete přihlašovací údaje uchovat.
6. Chcete-li informace uložit, klikněte na tlačítko „Uložit“. Pokud jste dříve vyjádřili nesouhlas s uložením přihlašovacích údajů pro určitou webovou stránku, můžete svůj názor ještě změnit. Obnovte uložené přihlašovací údaje Firefoxu pro danou webovou stránku tak, že se na ni vrátíte, znovu se přihlásíte a po výzvě kliknete na tlačítko „Aktualizovat“.
Firefox nyní automaticky vyplní pole pro uživatelské jméno a heslo, kdykoli navštívíte webovou stránku, pro kterou uložil vaše přihlašovací údaje. Tímto způsobem se můžete snadno přihlásit, aniž byste museli vždy zadávat své přihlašovací údaje.