Uživatelé, kteří dávají při používání svých zařízení přednost vizuálně atraktivnějšímu a méně náročnému prostředí, si stále více zvykají na tmavý režim. Přestože vyhledávač Google nemá vestavěnou funkci tmavého režimu, existuje řada způsobů, jak ji zapnout. V tomto příspěvku se budeme zabývat mnoha způsoby, jak toho dosáhnout, a také souvisejícími otázkami, například jak vypnout tmavý režim a vynutit tmavý režim ve vyhledávání Google.
1. Využití doplňků prohlížeče Využití rozšíření prohlížeče je jedním z přístupů, jak zpřístupnit vyhledávání Google v tmavém režimu. Instalace těchto rozšíření do oblíbených webových prohlížečů, jako je Mozilla Firefox nebo Google Chrome, je možná. „Dark Reader“ je dobře známé rozšíření, které poskytuje možnosti tmavého režimu. Zde je návod, jak jej použít: Otevřete prohlížeč a přejděte do obchodu s rozšířeními (například do webového obchodu Chrome pro Google Chrome).
– Do vyhledávacího řádku obchodu s rozšířeními zadejte „Dark Reader“ a vyberte příslušný návrh.
Chcete-li rozšíření nainstalovat, klikněte na tlačítko „Přidat do prohlížeče Chrome“ (nebo srovnatelné tlačítko).
– Po instalaci rozšíření by se vyhledávač Google a další webové stránky měly automaticky přepnout do tmavého režimu. Nastavení rozšíření lze změnit podle vlastních potřeb. 2. Využití motivů prohlížeče Dalším způsobem, jak ztmavit vyhledávání Google v počítači, je použití motivů prohlížeče. Tyto motivy můžete nainstalovat do webového prohlížeče a změnit tak jeho vzhled včetně barevné palety. Uděláte to následujícím způsobem: Otevřete online prohlížeč a přejděte do sekce motivů (například pro Google Chrome navštivte online obchod Chrome).
– Projděte si možnosti v obchodě s motivy tak, že vyhledáte „tmavý motiv“ nebo „motiv tmavého režimu“.
– Chcete-li motiv nainstalovat, klikněte po výběru požadovaného motivu na tlačítko „Přidat do Chrome“ (nebo srovnatelné tlačítko). Po instalaci motivu získá celková estetika prohlížeče – včetně vyhledávání Google – tmavší barevnou paletu. Využití nastavení operačního systému Pokud chcete, aby byl tmavý režim použit v celém systému, můžete zapnout tmavý režim operačního systému; tím se změní vzhled vyhledávače Google a dalších programů. Chcete-li v hlavních operačních systémech zapnout tmavý režim, postupujte podle následujících kroků: V systému Windows 10 přejděte do nabídky „Nastavení“ > „Přizpůsobení“ > „Barvy“ a v rozevírací nabídce „Zvolit barvu“ klikněte na možnost „Tmavá“.
V případě systému macOS: V případě systému MacOS použijte možnost „Tmavý“: Otevřete „System Preferences“ (Předvolby systému) > „General“ (Obecné) a v části „Appearance“ (Vzhled) vyberte možnost „Dark“ (Tmavá). Obecně: V zařízení se systémem Android můžete přejít do „Nastavení“ > „Displej“ > „Rozšířené“ > „Motiv“ a vybrat „Tmavý“ nebo „Noční“ režim. Přesný postup však závisí na zařízení a verzi systému Android.
– Chcete-li v systému iOS zvolit „Tmavý“, přejděte do „Nastavení“ > „Displej a jas“ Vypnutí tmavého režimu ve vyhledávání Google: Pro vypnutí tmavého režimu ve vyhledávání Google můžete snadno provést výše uvedené akce v opačném pořadí. V nastavení prohlížeče můžete zakázat nebo odinstalovat rozšíření prohlížeče. Můžete odstranit tmavý motiv z prohlížeče nebo se vrátit k výchozímu motivu motivů prohlížeče. Pro návrat do světlého režimu můžete použít identické postupy uvedené výše pro celosystémový tmavý režim. Aktivace tmavého režimu násilím: Použijte nástroje pro vývojáře prohlížeče, pokud žádný z výše uvedených způsobů nefunguje nebo pokud chcete vynutit spuštění vyhledávání Google v tmavém režimu bez použití rozšíření nebo motivů. Tento přístup vyžaduje určité technické znalosti a nemusí fungovat každému. Zde je uveden obecný rozpis postupů: V případě potřeby otevřete prohlížeč Chrome (nebo jiný prohlížeč, který podporuje nástroje pro vývojáře).
Chcete-li spustit vývojářské nástroje, použijte klávesu F12 nebo klikněte pravým tlačítkem myši na stránku a vyberte možnost „Inspect“.
– V nástrojích pro vývojáře vyberte kartu „Konzola“.
– Do konzoly zadejte níže uvedený kód: ‚data-theme‘, ‚dark‘);
“‘
document.documentElement.setAttribute;
“‘ – Stisknutím klávesy Enter spusťte kód a přepněte vyhledávání Google do tmavého režimu.
Závěrem lze říci, že existuje řada způsobů, jak v počítači zapnout tmavý režim, i když vyhledávač Google nemá oficiální tmavý režim. K vytvoření tmavšího vzhledu můžete použít nastavení celého systému, zásuvné moduly prohlížeče nebo motivy prohlížeče. Mějte na paměti, že použití nástrojů pro vývojáře k vynucení tmavého režimu je třeba provádět opatrně, protože nemusí přinést konzistentní zážitek. Vyberte si přístup, který nejvíce vyhovuje vašim preferencím, a pak použijte vyhledávání Google pro snadnější procházení.
Příčin, proč v současné době není tmavý režim ve službě Google povolen, může být několik. Zde je několik možností: 1. Kompatibilita zařízení nebo prohlížeče: Zda vaše zařízení nebo nainstalovaný prohlížeč podporuje tmavý režim, se liší. Zkontrolujte, zda je možnost tmavého režimu podporována vaším prohlížečem a zařízením.
2. Aktualizace: Zkontrolujte, zda jsou prohlížeč a operační systém ve vašem zařízení aktuální. Aktualizace softwaru může zapnout tmavý režim na Googlu, protože novější verze občas obsahují funkci tmavého režimu. 3. Nastavení účtu Google: Zkontrolujte, zda je tmavý režim zapnutý v nastavení účtu Google. Vyhledejte nastavení tmavého režimu v nastavení účtu Google. Pokud je tam k dispozici, povolte jej. 4. Regionální omezení: Je možné, že tmavý režim není dostupný ve všech oblastech nebo zemích. Vyhledáním příslušných informací o vaší oblasti můžete zjistit, zda je tmavý režim ve vaší oblasti podporován. 5. Předvolby vyhledávání Google: Je možné, že samotná stránka vyhledávání Google tmavý režim nepodporuje. I když tmavý režim získává na popularitě v řadě služeb Google, je možné, že stránka Vyhledávání Google jej zatím nepodporuje.
Pokud se na vaši situaci nevztahuje žádný z těchto faktorů a přesto se vám nedaří tmavý režim ve službě Google zapnout, doporučujeme kontaktovat podporu společnosti Google nebo přejít na její oficiální dokumentaci, kde najdete další informace.