- V aplikaci Zkratky na iOS nebo iPadOS zařízení klepněte na v pravém horním rohu obrazovky. …
- Klepněte na volbu Nová zkratka, dále na Přejmenovat, zadejte název zkratky a pak klepněte na Hotovo.
- Klepněte na Přidat akci.
V iPhonech a iPadech jsou nyní zkratky klíčovým nástrojem pro automatizaci činností. Umožňují uživatelům navrhovat jedinečné procesy a automatizovat rutinní úkoly. V nejnovějších verzích systému iOS společnost Apple zpřísnila bezpečnostní kontroly, aby uživatele ochránila před potenciálně nebezpečnými zkratkami. Zařízení se systémem iOS proto ve výchozím nastavení povolují spouštění pouze důvěryhodných zkratek. Tento článek vás provede procesem povolení nedůvěryhodných aplikací v systému iOS 15, pokud se vyskytnou problémy s nedůvěryhodnými zkratkami, jako například „Zkratky se nepodařilo ověřit tuto zkratku“, nebo pokud chcete povolit nedůvěryhodné aplikace.
Zapněte nastavení Oprávnění nedůvěryhodných zástupců: Abyste mohli přijímat nedůvěryhodné zkratky, musíte upravit nastavení svého zařízení iOS. Proveďte tyto akce: 1. Zkontrolujte, zda je možné, abyste se ujistili, že je nainstalovali:
Krok 1: Spusťte aplikaci Nastavení na iPhonu nebo iPadu.
Druhý krok: 1: Přejděte dolů a vyberte možnost „Zkratky“.
3. krok: V nabídce vyberte možnost „Povolit nedůvěryhodné zkratky“.
Pokud je toto nastavení povoleno, bude spuštění nedůvěryhodných zkratek na vašem zařízení povoleno. Chcete-li se vyhnout potenciálnímu nebezpečí, používejte zkratky ze spolehlivých zdrojů nebo si před jejich použitím pečlivě přečtěte jejich popis.
2. Vyřešte chybu „Zkratky se nepodařilo ověřit tuto zkratku“: Pokud se zobrazí chybová zpráva „Shortcuts failed to verify this shortcut“, znamená to, že společnost Apple nedůvěřuje zkratce, kterou se pokoušíte provést. Pokud zástupce neprošel procesem ověření, dojde k této chybě. Máte několik možností, jak tento problém vyřešit:
Možnost 1: Důvěřujte zkratce:
Zástupci můžete ručně důvěřovat, pokud jste jej vytvořili nebo stáhli ze spolehlivého zdroje. Postupujte podle následujících kroků:
Krok 1: Spusťte aplikaci Zástupci v zařízení iOS.
Krok 2: Vyhledejte problematického zástupce na kartě Knihovna.
3. Klepnutím na podrobnosti zástupce je zobrazte.
Krok 4: Přejděte na tlačítko „Důvěřovat“ posunutím dolů.
Změna zástupce je možnost 2:
Pokud jste nebyli autorem zástupce a ten není důvěryhodný, můžete se pokusit zástupce změnit, abyste problém s ověřením obešli. Tento přístup však vyžaduje určitou zběhlost v úpravě zkratek. Proveďte tyto akce:
Krok 1: Spusťte aplikaci Zástupci a na kartě Knihovna vyhledejte chybného zástupce.
Klepnutím na zkratku otevřete její podrobnosti v druhém kroku.
Krok 3: Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu obrazovky a vyberte možnost „Upravit zástupce“.
Krok 4: Upravte zástupce tak, že se zbavíte problematických úloh nebo je vyměníte.
5: Stisknutím tlačítka „Hotovo“ uložte změněného zástupce.
Změnou zástupce v podstatě vytvoříte novou verzi, která by mohla obejít problém s ověřováním. Úpravu zástupců je nicméně třeba provádět opatrně, protože by mohla ovlivnit jejich použitelnost nebo zabezpečení.
3. Povolení nedůvěryhodných aplikací v systému iOS 15: Společnost Apple přidala do systému iOS 15 nové možnosti ochrany soukromí, které zabraňují nedůvěryhodným aplikacím v přístupu k určitým údajům. V systému iOS 15 proveďte následující akce pro povolení nedůvěryhodných aplikací:
Krok 1: Spusťte aplikaci Nastavení v zařízení.
Druhý krok: 1: Přejděte dolů a vyberte možnost „Soukromí“.
3. krok: Rozhodněte, která kategorie nejlépe vystihuje informace, ke kterým chcete povolit přístup (například „Fotografie“ nebo „Mikrofon“).
4. krok: V seznamu vyhledejte nedůvěryhodnou aplikaci a zapněte přepínač oprávnění.
Nedůvěryhodné aplikace mohou přistupovat k určeným datům v zařízení iOS, pokud jim udělíte požadovaná oprávnění. Při udělování oprávnění neznámým aplikacím však buďte obezřetní, protože mohou zneužít data nebo ohrozit vaše soukromí.
Závěrem lze říci, že úpravou nastavení a přijetím potřebných opatření je možné odstranit potíže s ověřováním v zařízeních se systémem iOS a povolit nedůvěryhodné zástupce. Chyby typu „Zástupci se nepodařilo ověřit tohoto zástupce“ můžete opravit zapnutím oprávnění nedůvěryhodných zástupců a důvěryhodných zástupců nebo jejich změnou. Kromě toho můžete v systému iOS 15 povolit nedůvěryhodná oprávnění aplikací a umožnit tak přístup ke konkrétním datům. Při práci s nedůvěryhodnými zkratkami a aplikacemi buďte vždy opatrní, protože by mohly ohrozit zabezpečení a soukromí vašeho zařízení.
V zařízeních Apple můžete provést následující akce pro povolení nedůvěryhodných aplikací: 1. Spusťte v telefonu nebo tabletu aplikaci „Nastavení“. 2. Klepněte na tlačítko „Povolit“. 2. Přejděte dolů a v nabídce vyberte položku „Obecné“. 3. V části Obecná nastavení klepněte na položku „Profily a správa zařízení“ nebo „Profily“.
4. Vyhledejte profil s názvem aplikace nebo vývojáře, kterému chcete věřit.
5. Po výběru profilu vyberte možnost „Trust [Developer Name]“.
6. Zobrazí se vyskakovací okno s žádostí o potvrzení důvěry. Znovu klepněte na možnost „Důvěřovat“. Nyní můžete aplikaci ve svém smartphonu spustit a používat, protože získala důvěru.
Vzhledem k tomu, že metoda ověřování společnosti Apple má chránit bezpečnost a integritu aplikací v jejich zařízeních, je nutné mít na paměti, že povolení nedůvěryhodných aplikací může způsobit značné bezpečnostní problémy. Buďte opatrní a spoléhejte se pouze na aplikace ze spolehlivých zdrojů.
Pro povolení nedůvěryhodných aplikací můžete na svém iPhonu provést následující akce: 1. Spusťte na svém iPhonu aplikaci „Nastavení“. 2. Přejetím prstem dolů vyberte položku „Obecné“. 3. Přejděte dolů a v nastavení „Obecné“ klikněte na „Profily a správa zařízení“ nebo „Profil“.
Krok 4: Vyhledejte profil spojený s nedůvěryhodným programem, který chcete nainstalovat. 5. Stiskněte profil a poté stisknutím tlačítka „Důvěřovat“ nebo „Ověřit“ ověřte svou totožnost a vybudujte důvěru v aplikaci. 6. Dokončení postupu vyžaduje, abyste se drželi všech následných výzev nebo pokynů. Upozorňujeme, že instalace nedůvěryhodných aplikací, které neprošly přísnou ověřovací procedurou společnosti Apple, může představovat bezpečnostní riziko. Instalujte programy pouze z důvěryhodných zdrojů a buďte opatrní.