Zapnutí ladění USB z počítače pro systém Android: 1. Začněte připojením telefonu se systémem Android k počítači pomocí kabelu USB. 2. Vyhledejte položku „O telefonu“ nebo „O zařízení“ v části „Nastavení“ v zařízení Android posunutím dolů. 3. Klepnutím na položku „About phone“ (O telefonu) nebo „About device“ (O zařízení) vyhledejte možnost „Build number“ (Číslo sestavení) nebo „Build version“ (Verze sestavení)
. 4. Jakmile se zobrazí oznámení, že jste nyní vývojář, často (asi sedmkrát) klepněte na položku „Číslo sestavení“ nebo „Verze sestavení“. 5. Tím se možnosti pro vývojáře vašeho zařízení se systémem Android stanou aktivními. V tomto okamžiku se vraťte do hlavní nabídky nastavení a měli byste vidět novou volbu s označením „Možnosti pro vývojáře“ nebo „Nastavení pro vývojáře“. Po klepnutí na „Možnosti pro vývojáře“ nebo „Nastavení pro vývojáře“ přejděte dolů na „Ladění USB“, podle potřeby. 7. Přepínačem vedle položky „Ladění USB“ ji aktivujte. Pokud nemůžete fyzicky dosáhnout na své zařízení se systémem Android nebo chcete aktivovat ladění USB na zařízení někoho jiného, může být výhodné povolit ladění USB na dálku. Abyste toho mohli dosáhnout, musíte mít v počítači nainstalovaný ADB (Android Debug Bridge) a mít oprávnění k přístupu ke vzdálenému zařízení. Výše uvedené postupy lze použít k povolení ladění USB, jakmile jste připojeni ke vzdálenému zařízení prostřednictvím ADB.
Přístup k ladění USB systému Android z počítače s černou obrazovkou:
Ladění USB v zařízení se systémem Android můžete povolit i v případě, že je jeho obrazovka prázdná nebo nefunkční, a to pomocí aplikace Android Debug Bridge (ADB) v počítači. Postup je následující: Nejprve se ujistěte, že je v počítači nastavena aplikace ADB. 2. Pomocí kabelu USB propojte telefon se systémem Android s počítačem. 3. V počítači spusťte příkazový řádek nebo okno terminálu a přejděte do umístění, kde je nastaveno rozhraní ADB. 4. Chcete-li zjistit, zda je vaše zařízení detekováno pomocí ADB, zadejte příkaz „adb devices“. 5. Pokud je vaše zařízení uvedeno v seznamu, zadejte příkaz „adb shell“, čímž otevřete shell zařízení. 6. Chcete-li povolit ladění USB, zadejte příkaz „settings put global development_settings_enabled 1“. Přístup k ladění USB v počítači získáte kliknutím sem: Pro povolení ladění USB v počítači postupujte podle následujících kroků: 1. Pomocí kabelu USB propojte telefon se systémem Android s počítačem. 2. Pomocí počítače stáhněte správný ovladač USB pro vaše zařízení z webových stránek Android Developer (developer.android.com). Ve třetím kroku nainstalujte ovladač USB do počítače. 4. Po instalaci ovladače vyhledejte své zařízení se systémem Android v části „Přenosná zařízení“ nebo „Jiná zařízení“ ve „Správci zařízení“ počítače (dostupném prostřednictvím Ovládacích panelů). 5. Klikněte na položku „Properties“ (Vlastnosti) v kontextové nabídce zařízení Android, na které jste klikli pravým tlačítkem myši. 6. V okně „Vlastnosti“ vyberte záložku „Hardware“ a poté ještě jednou klikněte na tlačítko „Vlastnosti“. 7. V okně „Properties“ (Vlastnosti) klikněte na tlačítko „Change settings“ (Změnit nastavení). 8. Na kartě „Ovladač“ vyberte možnost „Aktualizovat ovladač“.
9. Pro aktualizaci ovladače se řiďte pokyny na obrazovce. 10. Po aktualizaci ovladače bude počítač schopen používat ladění USB. Použití ladění USB k ovládání telefonu se systémem Android z počítače: Pomocí těchto aplikací můžete zobrazit obrazovku telefonu se systémem Android na počítači a ovládat jej pomocí myši a klávesnice. Chcete-li toho dosáhnout, ujistěte se, že má vaše zařízení se systémem Android povoleno ladění USB, připojte je k počítači pomocí rozhraní USB a poté nainstalujte a nakonfigurujte požadovaný software v obou zařízeních. Po nastavení je ovládání telefonu se systémem Android z počítače jednoduché.
Závěrem lze říci, že zapnutí možností pro vývojáře a přepnutí možnosti ladění USB jsou jediné kroky potřebné k povolení ladění USB v systému Android z počítače. Existují přesné postupy, kterými můžete dosáhnout svého cíle, ať už potřebujete povolit ladění USB na dálku, nebo na zařízení s černou obrazovkou. Kromě toho musíte před povolením ladění USB v počítači nainstalovat požadovaný ovladač USB pro smartphone se systémem Android. A konečně, k ovládání telefonu se systémem Android z počítače prostřednictvím USB s laděním USB lze použít software pro zrcadlení obrazovky. Po povolení ladění USB můžete naplno rozvinout výkon svého zařízení se systémem Android a využít bezproblémového spojení s počítačem.
Na telefonu se systémem Android bohužel nelze povolit ladění USB bez předchozího odemknutí zařízení. Rozšířenou metodou přístupu k systémovým souborům a nastavením zařízení je ladění USB, což je možnost pro vývojáře. Abyste mohli povolit ladění USB, musíte mít přístup k zařízení a odemknout jej.
Povolit ladění USB může být trochu obtížné, pokud má váš smartphone se systémem Android vadnou černou obrazovku. Můžete se však pokusit o následující alternativní řešení:
1. Použijte kabel USB OTG: Pokud vaše zařízení podporuje funkci USB On-The-Go (OTG), můžete k němu pomocí kabelu OTG připojit myš USB. Pomocí ní byste měli být schopni procházet uživatelským rozhraním zařízení a v nastavení zapnout ladění USB. Ke komunikaci se zařízením se systémem Android používejte příkazy ADB: ADB (Android Debug Bridge) je program příkazového řádku, který umožňuje komunikaci mezi počítačem a zařízením se systémem Android. Zařízení můžete připojit k počítači pomocí rozhraní USB, pokud jste již v zařízení povolili ladění USB a máte přístup k počítači, na kterém je nainstalován program ADB. Pak můžete ladění USB aktivovat pomocí příkazů ADB. Pro ilustraci můžete použít příkaz „adb devices“, abyste zjistili, zda je vaše zařízení připojeno a detekováno, a poté „adb shell settings put global usb_debugging 1“, abyste ladění USB aktivovali. 3. Vyhledejte odbornou pomoc: Pokud výše uvedená řešení nepomohou, bude možná lepší odnést zařízení ke kvalifikovanému technikovi, který se specializuje na opravy systému Android. Ten bude vybaven správným zařízením a znalostmi pro povolení ladění USB na zařízení s poškozenou černou obrazovkou.
Je nezbytné mít na paměti, že v závislosti na konkrétním typu zařízení a závažnosti poškození obrazovky nemusí být tyto metody vždy účinné.