Uživatelé mohou komunikovat a spojovat se s lidmi z celého světa na Twitteru, silném nástroji sociálních sítí. I když je sdílení myšlenek a nápadů se všemi vašimi sledujícími primárním cílem Twitteru, mohou nastat situace, kdy si budete přát sdílet intimnější nebo exkluzivnější obsah s malým počtem sledujících. V takové situaci přichází ke slovu funkce Twitter Close Friends. Často kladené otázky týkající se Twitteru, jako například „Má Twitter seznam blízkých přátel?“, „Jak na Twitteru vytvořit okruh blízkých přátel?“, „Jak poznáte, že jste v něčích blízkých přátelích na Twitteru?“ a „Mohou moji následovníci vidět mé blízké přátele?“, jsou řešeny v tomto článku. Seznam blízkých přátel na Twitteru: Na rozdíl od několika jiných sociálních sítí Twitter nenabízí zvláštní seznam „blízkých přátel“. Sestavením soukromého seznamu účtů, se kterými se chcete častěji spojovat, můžete získat srovnatelné zkušenosti. Můžete sdílet důvěrnější tweety s přáteli, rodinou, spolupracovníky nebo kýmkoli jiným, s kým je vám dobře. Vytvoření okruhu blízkých přátel na Twitteru:
Pomocí funkce Seznamy na Twitteru můžete vytvořit malou skupinu kamarádů. Seskupením určitých účtů do seznamů můžete snadněji spravovat určité účty a komunikovat s nimi. Zde se dozvíte, jak si vypěstovat úzkou skupinu přátel:
1. Na domovské stránce Twitteru klikněte na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu a z rozbalovací nabídky vyberte možnost „Seznamy“.
2. V nabídce vyberte možnost „Vytvořit nový seznam“. 3. Dejte svému seznamu název, například „Blízcí přátelé“ nebo „Vnitřní okruh“, a pokud chcete, přidejte stručné shrnutí. 4. Změňte soukromí seznamu na „Soukromý“, pokud chcete, aby se v něm zobrazovaly pouze vámi přidané účty, nebo na „Veřejný“, pokud chcete, aby jej mohli vidět a sledovat i ostatní lidé. 5. Pomocí vyhledávače najděte a přidejte požadované účty do okruhu blízkých přátel. Seznam bude nyní po uložení viditelný v oblasti Seznamy. Jak zjistit, zda jste členem něčího okruhu blízkých přátel: Twitter bohužel nenabízí přímé oznámení nebo signál, který by vás informoval o tom, že si vás někdo přidal do svého seznamu blízkých přátel. Z obsahu, který s vámi někdo sdílí, nebo z jeho interakcí s vámi však můžete odvodit, zda jste součástí jeho blízkého okruhu. Pravděpodobně patříte do okruhu jejich blízkých přátel, pokud často dostáváte soukromé zprávy nebo jste zmiňováni v tweetech, které nejsou viditelné pro veřejnost. Přátelé, kteří jsou vám blízcí, jsou na Twitteru viditelní: Věci, které sdílíte se svými blízkými přáteli, uvidí pouze účty, které jste přidali do svého soukromého seznamu. Tweety a komunikace mezi vašimi blízkými přáteli jsou před vašimi běžnými sledujícími skryty. Díky tomu můžete sdílet obsah, který možná nechcete sdílet s celým svým publikem, v soukromějším a intimnějším prostředí. Závěrem lze říci, že přestože Twitter zatím nemá speciální funkci „blízkých přátel“, můžete si přesto vytvořit podobný zážitek využitím funkce Seznamy. Vytvořením vlastní skupiny blízkých přátel můžete sdílet intimnější a soukromější věci s vybranými lidmi. Mějte na paměti, že informace sdílené s nejbližšími přáteli zůstávají soukromé a nejsou přístupné vašim běžným sledujícím. Pusťte se tedy do toho a spojte se s lidmi, kteří jsou pro vás na Twitteru nejdůležitější, tím, že si vytvoříte svůj vlastní užší okruh!
Na Twitteru mohou sledující zrušit sledování svých blízkých kamarádů. Po přidání nového blízkého přítele uživateli přijde oznámení. Přidaná osoba se může snadno vyřadit ze seznamu blízkých přátel uživatele, pokud se rozhodne, že si nepřeje být do něj zařazena. To lze provést tak, že navštívíte profil uživatele, vyberete možnost nabídky se třemi tečkami a zvolíte možnost odstranění ze seznamu blízkých přátel.
Tvrdí to článek „Jak používat službu Twitter Blízcí přátelé“. Příspěvky vašich blízkých přátel si budou moci přečíst pouze osoby, které byly přidány do vašeho seznamu blízkých přátel. Pomocí této funkce můžete na Twitteru sdílet intimnější nebo soukromější obsah s malou skupinou uživatelů.
Jednou z několika možností, proč váš účet na Twitteru nemá kruh, je, že: 1. Přístupnost funkce: Ne všichni uživatelé Twitteru mají přístup k funkci kruhu Blízcí přátelé. Může být dostupná pouze pro určité osoby nebo zeměpisné oblasti nebo může být stále ve fázi testování. Nové funkce na Twitteru se často zavádějí postupně, takže je možné, že se na váš účet ještě nedostaly. 2. Zkontrolujte, zda používáte nejnovější verzi aplikace Twitter. Aktualizace aplikace může problém vyřešit, protože starší verze nemusí mít funkci kroužku Blízcí přátelé. 3. Typ účtu: U některých typů účtů, například u firemních účtů nebo účtů značek, nemusí být funkce Close Friends circle k dispozici. Je určena především pro individuální uživatele, kteří si tak mohou vytvořit exkluzivnější a soukromější okruh sledujících. 4. Technické potíže: Ve výjimečných případech se mohou vyskytnout nedostatky nebo závady, které některým uživatelům znemožní používat funkci kruhu Blízcí přátelé. Za těchto okolností doporučujeme kontaktovat podporu Twitteru a požádat o radu. Nezapomeňte, že pokud nemáte přístup k funkci kruhu Blízcí přátelé, stále existuje mnoho dalších možností, jak si přizpůsobit prostředí Twitteru, například vytváření seznamů nebo komunikace s konkrétními sledujícími prostřednictvím přímých zpráv.