Jak používat Sidecar. Komplexní průvodce funkcí druhé obrazovky společnosti Apple

Představte se: Díky inovativní funkci Sidecar od společnosti Apple mohou zákazníci rozšířit svůj pracovní prostor tím, že iPad použijí jako druhý monitor pro svůj Mac. Díky této možnosti mohou uživatelé provádět více úloh najednou a pracovat s mnoha aplikacemi najednou s větší lehkostí a produktivitou. Tento článek vás provede procesem přístupu k funkci Sidecar a jejím úspěšným používáním, pokud máte zájem prozkoumat její možnosti. Dále probereme časté problémy, jako je nefunkčnost Sidecaru na iPadu, a nabídneme opravu zrcadlení iPadu na MacBook.

Přístup k aplikaci Apple Sidecar je následující: Před prozkoumáním fascinujícího světa aplikace Sidecar je nezbytné ověřit, zda vaše zařízení splňuje předpoklady. Se Sidecarem jsou kompatibilní modely Maců uvedené na trh v roce 2016 nebo později se systémem macOS Catalina nebo novějším. iPadOS 13 nebo novější by měl být v zařízení nainstalován. Po zjištění kompatibility se při přístupu k Sidecaru řiďte následujícími pokyny: 1. Zkontrolujte, zda jsou iPad i Mac přihlášeny ke stejné síti Wi-Fi a ke stejnému účtu iCloud. 2. Zkontrolujte, zda jsou iPad i Mac přihlášeny ke stejnému účtu iCloud. 2. Na Macu vyberte v nabídce Apple v levém horním rohu položku System Preferences (Předvolby systému). 3. V Předvolbách systému vyberte ikonu Sidecar.

4. Zobrazí se seznam iPadů, které jsou k dispozici. Chcete-li vybraný iPad připojit k počítači Mac, klikněte na něj. Použití iPadu jako druhého displeje: Jakmile úspěšně použijete Sidecar k připojení iPadu k Macu, můžete začít využívat další pracovní prostor, který nabízí. Zde je několik tipů pro maximální využití funkce Sidecar: 1. Váš iPad bude ve výchozím nastavení umístěn vpravo od obrazovky Macu. Chcete-li toto rozložení změnit, zvolte v části Předvolby systému > Sidecar požadované rozložení. 2. Pomocí postranního panelu na iPadu můžete přistupovat k funkcím, jako je jas, hlasitost a Touch Bar. Přejděte do nabídky Předvolby systému > Postranní panel a zaškrtnutím nebo zrušením zaškrtnutí možnosti „Zobrazit postranní panel“ povolte nebo skryjte postranní panel. 3. Pro začátek stačí začít používat Apple Pencil se Sidecarem stejně jako na iPadu. Aplikace na Macu budou s tužkou fungovat bezchybně. 4. Okna z obrazovky Macu přetáhněte na obrazovku iPadu pouze pomocí myši. To usnadňuje organizaci a multitasking. Řešení problémů s postranním vozíkem: Pokud Sidecar na iPadu nefunguje správně, vyzkoušejte tyto techniky řešení problémů: 1. Zkontrolujte, zda jsou iPad a Mac ve vzájemném dosahu Bluetooth a Wi-Fi. 2. Restartujte iPad a Mac současně. 3. Na Macu přejděte do Předvoleb systému a zapněte nebo vypněte funkci Sidecar. 4. Nainstalujte do Macu a iPadu nejnovější aktualizace softwaru. 5. Pokud vše ostatní selže, odpojte a znovu připojte iPad k Macu. Pomocí vestavěného přehrávače QuickTime Player můžete iPad zrcadlit na MacBook a nepoužívat jej jako druhý monitor.

Zrcadlení iPadu na MacBook: K propojení iPadu s MacBookem použijte připojení Lightning:

1. Připojte iPad k MacBooku. V druhém kroku otevřete na MacBooku QuickTime Player. 3. V panelu nabídek klikněte na „Soubor“ a poté na „Nový filmový záznam“. 4. Vedle tlačítka nahrávání klikněte na šipku směřující dolů a poté vyberte svůj iPad ze seznamu možných kamer. Displej vašeho iPadu se nyní bude odrážet na vašem MacBooku.

Shrnutí:

Pro uživatele Maců je Sidecar skvělou funkcí, která zvyšuje produktivitu a poskytuje plynulé zobrazení na druhé obrazovce. Podle pokynů uvedených v tomto článku můžete rychle přistupovat k funkci Sidecar, používat ji a využívat iPad jako druhý monitor na maximum. Pokud narazíte na nějaké problémy, nabízené rady pro řešení problémů by vám měly pomoci s jejich odstraněním. QuickTime Player navíc nabízí jednoduchou metodu, pokud se rozhodnete iPad zrcadlit na MacBook. Využijte výkon Sidecaru ke zlepšení svých pracovních postupů.

FAQ
Jaké jsou požadavky na Sidecar v Macu?

Abyste mohli Sidecar na Macu používat, musí být splněno několik podmínek:

1. Hardwarová kompatibilita: Sidecar funguje s modely MacBook Pro, MacBook Air, iMac, iMac Pro, Mac mini a Mac Pro, které byly uvedeny na trh v roce 2016 nebo později.

2. Softwarová kompatibilita: V počítači Mac by měl být nainstalován systém macOS Catalina nebo novější. Ve starších verzích macOS není Sidecar přístupný. 3. Aby byl iPad kompatibilní, musí na něm být nainstalován systém iPadOS 13 nebo novější. Se Sidecarem jsou kompatibilní iPad Pro, iPad (5. generace nebo novější), iPad Air (3. generace nebo novější) a iPad mini (5. generace nebo novější). 4. Připojení: Zkontrolujte, zda jsou zapnuty Bluetooth a Wi-Fi a zda jsou Mac i iPad přihlášeny ke stejnému účtu iCloud. Mohou být propojeny bezdrátově nebo pomocí kabelového připojení.

Pokud splňujete tyto předpoklady, můžete pomocí funkce druhé obrazovky aplikace Sidecar rozšířit displej Macu na iPad.

Proč nemohu Sidecar používat na svém Macu?

Sidecar na svém Macu možná nebudete moci používat z několika důvodů, včetně následujících: 1. Kompatibilita: Sidecar potřebuje určité hardwarové a softwarové specifikace. Funguje na počítačích Mac, které byly vydány v roce 2016 nebo později a mají nainstalovaný systém macOS Catalina nebo novější. Pokud váš Mac tyto specifikace nesplňuje, nebudete moci Sidecar používat.

2. Kompatibilita zařízení: K používání aplikace Sidecar je zapotřebí iPad se systémem iPadOS 13 nebo novějším. Pokud software vašeho iPadu není aktualizován na potřebnou verzi, nebudete moci Sidecar používat. Problémy s připojením: Sidecar závisí na silném bezdrátovém připojení Macu a iPadu. Pokud máte problémy s připojením nebo pokud vaše zařízení nejsou připojena ke stejné síti, Sidecar nemusí fungovat. 4. Problémy se softwarem: Závady nebo konflikty v softwaru mohou občas znemožnit správnou funkci Sidecaru. Dbejte na to, abyste měli na Macu a iPadu nainstalované nejnovější verze softwaru, protože aktualizace takové problémy často řeší.

I když splňujete všechny předpoklady, může být užitečné obrátit se na podporu společnosti Apple, která vám s řešením konkrétního problému pomůže.