Jak používat JNES. Průvodce hraním her NES na počítači

JNES je ideální emulátor pro vás, pokud rádi hrajete staré hry NES na počítači a prožíváte znovu své mládí. JNES je oblíbený a snadno použitelný emulátor, který vám umožní používat počítač k hraní her NES. V tomto článku vám ukážeme, jak používat JNES, a odpovíme na všechny otázky týkající se používání programu Retroarch k hraní her NES a hraní her SNES na počítači. Jak mohu hrát hry SNES na počítači? JNES byl vytvořen speciálně pro přehrávání her NES, nikoli her SNES. Pokud máte zájem o hraní her SNES na počítači, jsou k dispozici jiné emulátory, například ZSNES nebo SNES9x. Pomocí těchto emulátorů podobných JNES si můžete zahrát své oblíbené hry SNES na počítači. Chcete-li začít hrát, stačí si stáhnout vybraný emulátor, vyhledat na internetu ROM (soubory her) a poté je do emulátoru nahrát. 2. Jak si pomocí aplikace Retroarch zahrát hry NES? NES je podporován robustním multiplatformním emulátorem Retroarch, který podporuje i další herní konzole. Chcete-li hrát hry NES v emulátoru Retroarch, je třeba postupovat podle níže uvedených kroků:

Nejprve si stáhněte a nastavte Retroarch na svém počítači.

Spusťte Retroarch a v horní nabídce v kroku 2 vyberte „Online Updater“.

Krok 3: Zvolte „Core Updater“ a rolováním dolů vyhledejte jádro „NES / Famicom (QuickNES)“. Nainstalujte a stáhněte jádro.

Krok 4: Po instalaci jádra se vraťte do hlavní nabídky a zvolte „Load Core“.

Vyberte jádro NES, které jste právě stáhli a nainstalovali v kroku 5. Krok 6: Abyste mohli hrát hry, musíte mít ROM NES. Na internetu můžete vyhledat NES ROM a stáhnout si je do počítače.

Krok 7: V hlavní nabídce zvolte „Load Content“ a přejděte do složky, kam jste uložili NES ROM. Vyberte ROM, kterou chcete spustit.

3. Umí Retroarch spustit hry NES? Ano, hry NES lze v systému Retroarch hrát. Jádro NES je třeba stáhnout a nainstalovat z nástroje Retroarch core updater, jak bylo popsáno dříve. Jakmile je jádro NES nainstalováno, můžete nahrát NES ROM a použít Retroarch k jejich přehrávání. Jak mohu používat soubory NES?

4. Herní soubory, které obsahují informace o hrách NES, se označují jako soubory NES nebo NES ROM. K použití souborů NES budete potřebovat emulátor NES, jako je JNES nebo Retroarch. Soubory NES můžete načíst a hrát hry na počítači pomocí libovolného emulátoru. Chcete-li začít hrát, stačí stáhnout požadovaný emulátor, vyhledat na internetu soubory NES ROM a nahrát je do emulátoru.

Závěrem lze říci, že JNES je vynikající emulátor NES pro hraní na PC. Pokud chcete hrát hry SNES, doporučujeme jiné emulátory, například ZSNES nebo SNES9x. Další volbou, která podporuje několik herních konzolí včetně NES, je Retroarch. Po stažení jádra NES a vložení ROM NES vám Retroarch umožní hrát hry NES. Nahrajte tedy JNES nebo Retroarch, vezměte si své oblíbené hry NES a užijte si vzrušení z klasického hraní na počítači.

FAQ
Jak fungují ROM?

Paměti ROM (Read-Only Memory) jsou elektronické verze herních kazet, které se kdysi používaly v herních systémech, jako je NES (Nintendo Entertainment System). V těchto souborech ROM je kompletně obsažen herní kód, grafika a zvuk z původní herní kazety.

Soubory ROM můžete spustit, když na počítači použijete emulátor, jako je JNES, protože kopíruje hardware původního systému. Emulátor v podstatě vytvoří v počítači prostředí virtuální konzole, takže hru lze hrát v něm.

Emulátor po načtení souboru ROM přečte a dekóduje data z něj a umožní vám hrát hru na počítači. Hra běží co nejvěrněji původnímu zážitku díky emulátoru, který napodobuje funkce původní konzole.

Je důležité si uvědomit, že stahování ROM her, které nevlastníte, je obvykle považováno za nezákonné, protože porušuje předpisy o autorských právech. Doporučuje se využívat ROM pouze pro hry, k jejichž používání jste získali povolení nebo které legálně vlastníte.

Lze připojit SNES Classic k počítači?

SNES Classic lze skutečně připojit k počítači. Konzoli SNES Classic můžete k počítači připojit pomocí kabelu USB. Prostřednictvím tohoto připojení můžete mezi počítačem a konzolí SNES Classic přenášet ROM a další soubory. Můžete také použít několik emulačních programů s konzolí SNES Classic jako ovladačem a hrát hry SNES na počítači.

Jak nainstalovat ROM na SNES?

Chcete-li na SNES nainstalovat ROM, musíte postupovat podle následujících kroků:

1. Najděte spolehlivý zdroj: Vyhledejte renomované webové stránky, které nabízejí ROM pro SNES. Je důležité se ujistit, že ROM stahujete z důvěryhodných stránek, abyste se vyhnuli případnému malwaru nebo právním problémům.

2. Stažení ROM: Jakmile najdete spolehlivý zdroj, vyhledejte konkrétní hru SNES, kterou chcete hrát, a stáhněte soubor ROM. Nezapomeňte jej uložit na takové místo v počítači, abyste k němu měli později snadný přístup.

3. Software emulátoru: Chcete-li na počítači přehrávat ROM SNES, musíte si nainstalovat emulátor SNES. Na internetu je k dispozici několik možností, například ZSNES, SNES9x nebo higan. Vyberte si ten, který vyhovuje vašim preferencím, a stáhněte a nainstalujte software emulátoru do počítače.

4. Nakonfigurujte emulátor: Po instalaci emulátoru jej otevřete a přejděte do nabídky nastavení nebo možností. Zde možná budete muset zadat umístění, kde jsou uloženy vaše ROM. Přejděte do složky, kam jste uložili stažený soubor ROM, a vyberte jej, abyste jej importovali do emulátoru.

5. Spusťte hru: Po konfiguraci emulátoru byste měli být připraveni hrát hru SNES. Otevřete emulátor a ze seznamu dostupných ROM vyberte hru, kterou chcete hrát. Hra by se měla spustit a můžete ji ovládat pomocí klávesnice počítače nebo připojeného gamepadu.

Nezapomeňte, že je nutné stahovat pouze ROM her, jejichž fyzickou kopii vlastníte. Stahování her chráněných autorskými právy bez povolení je nezákonné.