Vzhledem k rostoucí popularitě streamovacích služeb a chytrých televizorů nebylo vysílání materiálu z Macu do televizoru nikdy tak důležité. Produkt společnosti Google nazvaný Chromecast umožňuje bezdrátově vysílat média z Macu do televizoru. V tomto článku vám ukážeme, jak přesně Chromecast z Macu používat, a také řešení podobných problémů, jako je Chromecast ze Safari a připojení MacBooku k televizoru. Instalace Chromecastu na Smart TV je stejně jednoduchá jako zapojení zařízení Chromecast do volného portu HDMI na televizoru. K připojení zařízení Chromecast ke zdroji napájení použijte kabel USB, který je součástí dodávky.
– Změňte vstup na televizoru na port HDMI, do kterého je zařízení Chromecast zapojeno. 2. Připojení ke stejné síti WiFi jako zařízení Chromecast:
– Klikněte na ikonu Wi-Fi v pravém horním rohu obrazovky Macu.
– Zkontrolujte, zda jsou zařízení Chromecast i Mac připojeny ke stejné síti Wi-Fi.
3. Chromecasting na Macu pomocí prohlížeče Chrome:
– Spusťte prohlížeč Chrome.
– Vyhledejte ikonu se třemi svislými tečkami v pravém horním rohu prohlížeče a klikněte na ni.
– V rozbalovací nabídce vyberte možnost „Cast“.
– Zobrazí se malé okno se seznamem dostupných zařízení Chromecast. Ze seznamu vyberte své zařízení Chromecast. Jakmile se připojíte, karta prohlížeče se projeví na obrazovce televizoru.
4. Chromecasting v počítači Mac pomocí prohlížeče Safari:
Safari bohužel nemá nativní funkci Chromecast. Aplikace třetí strany „Mirror for Chromecast“ však umožňuje vysílání ze Safari.
– Získejte aplikaci „Mirror for Chromecast“ z App Store a nainstalujte ji. Otevřete Safari a přejděte na webovou stránku nebo video, které chcete nahrát.
– Na panelu nástrojů Safari vyberte ikonu AirPlay.
– V rozevírací nabídce vyberte zařízení Chromecast. Obsah by se nyní měl zobrazit na televizoru. Mohu Cast používat na MacBooku?
Ne, MacBook nemá vestavěnou funkci „Cast“. Nicméně, jak již bylo řečeno, i tak můžete pomocí Chromecastu vysílat zábavu z Macu do televizoru. Jak propojím svůj MacBook s televizorem?
Pokud zařízení Chromecast nevlastníte, můžete svůj MacBook k televizoru připojit i tak, a to následujícími způsoby:
– Kabel HDMI Jeden konec kabelu HDMI by měl být připojen k portu HDMI na MacBooku a druhý k volnému portu HDMI na televizoru.
– Adaptér Mini DisplayPort na Thunderbolt a HDMI: Pokud má váš MacBook port Mini DisplayPort nebo Thunderbolt, můžete jej pomocí adaptéru připojit k televizoru přes HDMI.
Chromecast nabízí jednoduchý a praktický způsob přenosu zábavy z počítače Mac do chytrého televizoru. Podle výše uvedených pokynů krok za krokem můžete streamovat oblíbené filmy, videa a webové stránky na větší obrazovku. Nezapomeňte, že uživatelé prohlížeče Safari mohou dosáhnout téhož pomocí aplikací třetích stran, například „Mirror for Chromecast“.
Chromecast z notebooku nemusí být možné používat z několika různých důvodů. Těchto několik scénářů se může týkat: 1. Nekompatibilní software: Abyste mohli pomocí Chromecastu vysílat obsah do chytrého televizoru, musíte do notebooku nainstalovat určitý software. Protože správná funkce Chromecastu závisí na rozšíření Google Cast, ujistěte se, že máte nainstalovanou nejnovější verzi prohlížeče Google Chrome. Aby zařízení Chromecast fungovalo, musí být připojeno ke stejné síti Wi-Fi jako váš notebook. Váš notebook nemusí být schopen rozpoznat zařízení Chromecast, pokud jsou přítomny problémy s připojením k síti, například špatný signál Wi-Fi nebo omezení sítě. 3. Nastavení brány firewall nebo antivirového programu: Nastavení brány firewall nebo antiviru vašeho notebooku může bránit navázání nezbytných spojení, aby zařízení Chromecast fungovalo. Může pomoci dočasně vypnout bránu firewall nebo antivirový software, než se o to znovu pokusíte. různé sítě nebo virtuální sítě LAN (VLAN) mohou rušit funkci Chromecast, pokud je váš notebook připojen k různým sítím nebo VLAN. Ujistěte se, že je zařízení Chromecast připojeno ke stejné síti jako váš notebook. 5. Hardwarová omezení: Některé starší počítače nebo operační systémy nemusí podporovat protokoly požadované pro Chromecast. Zkontrolujte, zda váš notebook splňuje minimální systémové požadavky castingu.
Doporučujeme prostudovat oficiální materiály podpory Chromecastu nebo se obrátit na jejich zákaznický servis, pokud nic z toho problém nevyřeší.
Je možné, že se vám z různých důvodů nepodaří nahrát z počítače Mac do televizoru. Může se jednat o několik následujících scénářů:
1. Nekompatibilita: Je možné, že funkce castingu na vašem Macu nefunguje. Ujistěte se, že váš Mac splňuje požadavky na funkci castingu a že je možné provádět casting na konkrétním modelu televizoru, který máte. 2. Problémy se sítí: Zkontrolujte, zda jsou televizor i Mac přihlášeny ke stejné síti Wi-Fi. Pokud jsou zařízení připojena k různým sítím, nelze castovat, protože casting vyžaduje, aby obě zařízení byla ve stejné síti. 3. Aktualizace softwaru: Zkontrolujte, zda jsou v Macu a televizoru nainstalovány nejnovější aktualizace. Casting nemusí občas fungovat správně kvůli problémům s kompatibilitou se zastaralým softwarem. 4. Nastavení brány firewall nebo zabezpečení: Zkontrolujte nastavení brány firewall nebo zabezpečení v počítači Mac. Pokud jsou příliš omezující, mohou funkci castingu bránit. Chcete-li casting povolit, změňte parametry. 5. Castingový program nebo rozšíření: Zkontrolujte, zda je na Macu nainstalováno příslušné rozšíření prohlížeče nebo aplikace pro casting. Zkontrolujte, zda používáte vhodnou aplikaci nebo rozšíření pro váš televizor, protože různé televizory vyžadují různé techniky castingu.
Pokud žádná z těchto oprav problém nevyřeší, může být užitečné prostudovat uživatelskou příručku televizoru nebo se obrátit na pracovníky podpory výrobce, kteří vám poskytnou další pokyny.