Jak pořídit snímek obrazovky v prohlížeči Google Chrome Windows 8

Google Chrome, jeden z nejpoužívanějších webových prohlížečů současnosti, je známý svou rychlostí, jednoduchostí a přizpůsobivostí. Existuje řada způsobů, jak pořídit snímek obrazovky při používání prohlížeče Google Chrome na notebooku se systémem Windows 8, aniž byste museli použít standardní možnost Print Screen. V tomto příspěvku prozkoumáme různé techniky pořizování snímků obrazovky pro Google Chrome a Windows 8, včetně vestavěných nástrojů i externích doplňků.

Využití nástroje Windows Snipping Tool je metoda 1 Nástroj Snipping Tool, vestavěná funkce systému Windows 8, umožňuje pořizovat snímky obrazovky a upravovat je. Podle následujících kroků zpřístupněte nástroj Snipping Tool:

1. Po stisknutí klávesy Windows na klávesnici zadejte do vyhledávacího pole „Snipping Tool“. 2. Z výsledků vyhledávání vyberte aplikaci Snipping Tool kliknutím na ni. 3. Po otevření aplikace Snipping Tool vyberte možnost „New“ (Nový) a začněte pořizovat snímky obrazovky. 4. Pomocí myši klikněte na požadovanou oblast a poté pusťte tlačítko myši pro pořízení snímku obrazovky. 5. Po pořízení snímku jej můžete uložit nebo dále upravit pomocí nástrojů pro úpravy v nástroji Snipping Tool.

Využití rozšíření prohlížeče Chrome jako metoda 2 Použijte jedno z mnoha rozšíření, která najdete ve webovém obchodě Chrome, a zjednodušte si práci v samotném prohlížeči Google Chrome. Zde je několik oblíbených možností: Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder: Pomocí tohoto doplňku můžete snadno pořizovat snímky obrazovky a nahrávat přenosy obrazovky. Chcete-li využívat jeho funkce, nainstalujte si rozšíření z internetového obchodu Chrome a klikněte na symbol Nimbus na panelu nástrojů prohlížeče.

2. Lightshot: Lightshot je jednoduchá a uživatelsky přívětivá aplikace pro pořizování snímků obrazovky, která umožňuje pořizovat snímky buď části obrazovky, nebo celého displeje. Snímky obrazovky pak můžete uložit, vytisknout nebo sdílet přímo z programu. Třetí technikou je použití klávesových zkratek.

Pokud rádi používáte klávesové zkratky, existuje jednoduchý přístup k pořízení snímku obrazovky v systému Windows 8 bez klávesy Print Screen. Proveďte tyto akce:

1. Na klávesnici stiskněte současně klávesu Windows a klávesu PrtScn.

2. Po pořízení snímku obrazovky se obrazovka krátce ztmaví. 3. Snímek obrazovky se okamžitě uloží do složky „Screenshots“ v adresáři „Pictures“.

Má prohlížeč Chrome funkci pořizování snímků obrazovky?

Navzdory skutečnosti, že prohlížeč Google Chrome není vybaven vestavěným nástrojem pro pořizování snímků obrazovky, jak již bylo uvedeno, můžete k pořizování snímků obrazovky přímo v prohlížeči použít jedno z mnoha rozšíření, která naleznete ve webovém obchodě Chrome.

Závěrem lze říci, že pořizování snímků obrazovky v prohlížeči Google Chrome Windows 8 je možné i praktické. Máte několik alternativ, například použití vestavěného nástroje Snipping Tool, přidání rozšíření Chrome nebo použití klávesových zkratek. Vyzkoušejte různé přístupy a zjistěte, který z nich nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Užijte si pořizování snímků obrazovky!

FAQ
Jaká je klávesová zkratka pro pořízení snímku obrazovky?

Při používání prohlížeče Google Chrome v systému Windows 8 je klávesová zkratka pro pořízení snímku obrazovky „Ctrl + klávesa přepínače oken“ nebo „Ctrl + F5“.

Proč nemohu pořídit snímek obrazovky v prohlížeči Chrome?

Snímek obrazovky prohlížeče Google Chrome nemusí být možné pořídit z různých důvodů. Jedná se o několik scénářů, které se mohou uplatnit: 1. Bezpečnostní omezení: Na některých webových stránkách nebo v některých aplikacích nemohou uživatelé pořizovat snímky obrazovky z důvodu bezpečnostních opatření. Často se tak děje z důvodu ochrany soukromých dat nebo chráněného obsahu. 2. Doplňky prohlížeče: Některé doplňky nebo rozšíření prohlížeče mohou být v rozporu s funkcí snímání obrazovky v prohlížeči Chrome. Pokud existují rozšíření, která mohou být v konfliktu, zkuste je deaktivovat. 3. K pořízení snímku obrazovky v prohlížeči Chrome použijte příslušnou klávesovou zkratku, pokud ji ještě nepoužíváte. V systému Windows 8 je obvykle výchozí klávesovou zkratkou kombinace „klávesa Windows + Print Screen“. Zkontrolujte, zda používáte příslušnou klávesovou zkratku. 4. Nastavení zobrazení: Použití více monitorů nebo nestandardní konfigurace displeje může občas ovlivnit užitečnost snímků obrazovky. Zkontrolováním nastavení displeje se ujistěte, že je správně nastaveno. Funkce snímků obrazovky má v některých verzích prohlížeče Chrome občas chyby nebo jiné problémy.

5. Ujistěte se, že je prohlížeč Chrome aktuální, a popřemýšlejte o jeho případné aktualizaci.

Pokud žádné z těchto doporučení nefunguje, mohlo by se vyplatit obrátit se na zákaznickou podporu Google Chrome a požádat o další technickou podporu nebo řešení problémů.

Jak pořídit snímek obrazovky v počítači?

K pořizování snímků obrazovky v počítači lze použít funkci „Snipping Tool“ systému Windows. Uděláte to následujícím způsobem:

1. Chcete-li otevřít nabídku Start, stiskněte na klávesnici klávesu Windows nebo klikněte na ikonu Windows v levém dolním rohu obrazovky.

2. Do vyhledávacího pole napište „Snipping Tool“ a vyberte program ze seznamu výsledků. 3. Po otevření programu Snipping Tool začněte pořizovat snímky obrazovky kliknutím na tlačítko „New“. 4. Po vyblednutí obrazovky se zobrazí ukazatel s křížkem. Chcete-li vybrat oblast pro snímek obrazovky, klikněte na ni a přetáhněte kurzor. 5. Pustíte-li kurzor, zaznamenáte zvolenou oblast. V okně nástroje Snipping Tool se zobrazí pořízený snímek obrazovky. 6. V případě potřeby můžete v okně nástroje Snipping Tool zvýraznit nebo opatřit poznámkami určité oblasti snímku obrazovky.

7. Chcete-li snímek obrazovky uložit do požadovaného umístění v počítači, vyberte možnost „Save As“ (Uložit jako) z nabídky „File“ (Soubor) v horní nabídce.

Alternativně můžete pro záznam celé obrazovky použít klávesovou zkratku „klávesa Windows + PrtScn“. Počítač snímek obrazovky okamžitě uloží do složky „Screenshots“ v adresáři „Pictures“.

Většina verzí počítačů se systémem Windows, včetně systémů Windows 10, Windows 8 a Windows 7, by měla být s těmito technikami kompatibilní.