a. Chcete-li otevřít kontextovou nabídku plochy, klikněte pravým tlačítkem myši na tapetu plochy. Chcete-li spustit software, vyberte ze seznamu alternativ „NVIDIA Control Panel“. b. Ikona v systémové liště:
Zkontrolujte, zda se v systémové liště, která se obvykle nachází v pravém dolním rohu obrazovky, nachází ikona NVIDIA. Kliknutím na šipku směřující nahoru zobrazte všechny ikony, které nevidíte. Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu NVIDIA vyberte z kontextové nabídky položku „NVIDIA Control Panel“.
c. Ovládací panely:
Vyhledejte Ovládací panely v nabídce Start nebo je spusťte stisknutím kláves Windows + X. Přejděte na položku „Hardware a zvuk“ v Ovládacích panelech a vyberte položku „Ovládací panel NVIDIA“.
2. Otevření ovládacího panelu NVIDIA ve videohře: Pro vstup do Ovládacího panelu NVIDIA při hraní hry můžete použít následující postupy: Klávesová zkratka: Pro otevření překryvného panelu NVIDIA během hraní hry použijte na klávesnici kombinaci kláves „Alt + Z“. Chcete-li jej otevřít, klikněte na „Settings“ a poté na „NVIDIA Control Panel“ v zobrazené nabídce. Pokud nechcete používat klávesovou zkratku, můžete hru také minimalizovat pomocí klávesy Windows nebo klávesové zkratky Alt + Tab. Poté v kontextové nabídce kliknutí pravým tlačítkem myši vyberte na pozadí plochy položku „Ovládací panely NVIDIA“.
3. Proč nemohu získat přístup k ovládacímu panelu NVIDIA: Existuje několik možných příčin, proč nemůžete získat přístup k ovládacímu panelu NVIDIA. Zde je několik možných odpovědí: a. Neaktuální grafické ovladače: Zkontrolujte, zda váš systém pracuje s nejnovějšími grafickými ovladači. Jsou k dispozici ke stažení a instalaci prostřednictvím aplikace GeForce Experience nebo webových stránek společnosti NVIDIA. b. Chybějící zástupce ovládacího panelu NVIDIA:
V některých případech se může stát, že kontextová nabídka plochy nebo systémová lišta neobsahuje zástupce Ovládacího panelu NVIDIA. Za takových okolností můžete vytvořit nového zástupce nalezením souboru „nvcplui.exe“ v instalační složce NVIDIA (často se nachází v „C:Program FilesNVIDIA Corporation“). Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vytvořit zástupce“. Poté zástupce přemístěte na požadované místo. Ujistěte se, že máte v počítači práva správce.
4. Pomocí kláves Alt + F3 v aplikaci NVIDIA: Stisknutím klávesové zkratky Alt + F3 získáte přístup k funkci NVIDIA Freestyle, která nabízí řadu postprocessingových efektů pro hry. Pomocí kombinace Alt + F3 proveďte následující kroky: Spusťte podporovanou hru:
Zkontrolujte, zda spuštěná hra podporuje NVIDIA Freestyle. Ne všechny videohry mohou tuto funkci využívat. Při hraní hry zobrazte pomocí klávesové zkratky Alt + F3 překryvné okno NVIDIA Freestyle. Poté si můžete vybrat z řady filtrů a efektů, které zlepší váš herní zážitek.
5. Kroky pro spuštění překryvné vrstvy NVIDIA na klávesnici: Pro spuštění překryvné vrstvy NVIDIA pomocí klávesové zkratky použijte níže uvedené pokyny: Spusťte v počítači program GeForce Experience.
b. Vstupte do nastavení:
Chcete-li získat přístup k nastavení, klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu okna programu GeForce Experience.
c. Klávesové zkratky:
V nabídce možností vyberte kartu „Klávesové zkratky“. Vyhledáním možnosti „Toggle In-Game Overlay“ (Přepnout překrytí ve hře) jí přiřaďte klávesovou zkratku. Pomocí vytvořené klávesové zkratky můžete při hraní hry otevřít překryvné okno NVIDIA a používat jeho funkce včetně Ovládacích panelů.
Závěrem lze říci, že jakmile víte, kde hledat, je vstup do Ovládacího panelu NVIDIA poměrně jednoduchý. Chcete-li vylepšit nastavení grafiky, můžete se do Ovládacích panelů rychle dostat prostřednictvím kontextové nabídky na ploše, ikony na systémové liště nebo Ovládacích panelů. Klávesové zkratky softwaru GeForce Experience a kombinace Alt + F3 navíc usnadňují přístup k překryvnému panelu NVIDIA a všem jeho možnostem, včetně Ovládacích panelů.
Ve vašem počítači se spustitelný soubor Ovládacího panelu Nvidia obvykle nachází v adresáři, kam byly nainstalovány ovladače grafické karty Nvidia. Obvykle je výchozím umístěním spustitelného souboru Nvidia Control Panel „C:Program FilesNVIDIA CorporationControl Panel Clientnvcplui.exe“. Nicméně v závislosti na verzi ovladačů Nvidia, kterou máte v počítači spuštěnou, se přesné umístění může změnit.
Pokud se ovládací panel NVIDIA nespustí, můžete vyzkoušet několik metod řešení problémů: Restartujte počítač: To někdy funguje při odstraňování konfliktů programů nebo krátkodobých problémů. 2. Ověření procesů NVIDIA Otevřete Správce úloh stisknutím klávesové zkratky Ctrl + Shift + Esc a poté vyberte kartu Procesy nebo Podrobnosti. Ukončete všechny nalezené procesy NVIDIA, například procesy pro Ovládací panely NVIDIA a Nastavení NVIDIA. Poté zkuste ještě jednou spustit Ovládací panely. 3. Aktualizujte grafické ovladače: Nekompatibilní nebo zastaralé ovladače mohou narušit činnost Ovládacích panelů. Stáhněte si nejnovější ovladače pro svůj model grafické karty z webových stránek společnosti NVIDIA. Po jejich instalaci se pokuste otevřít Ovládací panely. Znovu nainstalujte Ovládací panel NVIDIA tak, že přejdete do Ovládacích panelů počítače, zvolíte možnost „Odinstalovat program“ nebo „Programy a funkce“ a vyhledáte a odinstalujete Ovládací panel NVIDIA. Znovu nainstalujte Ovládací panely po stažení nejnovější verze z webových stránek společnosti NVIDIA. 5. Zkontrolujte, zda není k dispozici nekompatibilní software: Některé aplikace třetích stran, například antivirový software nebo nástroje pro optimalizaci systému, mohou být v konfliktu s Ovládacím panelem NVIDIA. Zkontrolujte, zda se problém vyřeší dočasným zakázáním nebo odstraněním poškozujícího softwaru. 6. Spusťte čistou instalaci grafického ovladače: Pomocí nástroje Display Driver Uninstaller (DDU) důkladně odstraňte z počítače všechny zbytky ovladačů NVIDIA. Poté ovladače znovu nainstalujte a zkuste přistoupit k Ovládacím panelům.
Pokud žádný z těchto postupů problém neodstraní, bylo by dobré kontaktovat podporu společnosti NVIDIA a vyžádat si další pokyny.