Potřebovali jste někdy vědět, jak otevřít soubor s příponou.0? V tomto příspěvku prozkoumáme četné aspekty přístupu k souborům s příponou 0 a jejich otevírání a nabídneme řešení souvisejících problémů. Co přesně znamená soubor s příponou 0? Soubor s koncovkou „.0“ se neřídí běžným souborovým formátem. S příponou.0 se často ukládají rozdělené archivní soubory, v nichž jsou obrovské soubory rozděleny na menší části pro snadnější ukládání nebo přenos. Tyto rozdělené soubory obvykle vytvářejí programy pro kompresi souborů, jako je WinRAR nebo 7-Zip. Chcete-li získat přístup k obsahu obsaženému v rozděleném archivu, musíte tyto části znovu složit pomocí původního programu.
2. Použití systému Windows k otevření souboru a.0 Abyste mohli soubor a.0 otevřít v systému Windows, musíte mít v počítači nainstalován potřebný software pro kompresi souborů. Jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na soubor.0 a zvolte „Rozbalit zde“ nebo „Rozbalit soubory…“, pokud jsou v počítači již nainstalovány programy WinRAR nebo 7-Zip. Tím spustíte proces extrakce, který spojí oddělené části do jediného souboru, takže budete mít přístup k jeho obsahu. Čtení souboru .000
3. Soubory s příponou .000 jsou rovněž rozdělené archivní soubory, podobně jako soubory s příponou.0. Soubory .000 jsou však na rozdíl od souborů .0 součástí číselné řady. Můžete se například setkat se soubory s příponami jako.001,.002,.003 atd. Pro čtení souboru.000 můžete použít stejné postupy jako při otevírání souboru.0 v systému Windows. Při použití správného programu pro kompresi souborů zvolte možnost extrahovat nebo sloučit rozdělené části. Oprava souboru s nulovými bajty
Setkání se souborem s 0 bajty může být nepříjemné, protože naznačuje, že soubor je prázdný nebo chybí jeho obsah. Existuje však několik možných řešení tohoto problému. Nejprve se ujistěte, že je soubor správně uložen a nebyl zničen nebo neúmyslně přenesen. Soubor může být poškozen, pokud se zdá, že neobsahuje žádné bajty, ale jinak je nezměněn. Za takových okolností se můžete pokusit použít software pro obnovu souborů a obnovit původní obsah. Kromě toho můžete soubor obnovit ze záložní kopie, pokud ji máte k dispozici.
Závěrem lze říci, že pro otevření a zobrazení souborů 0 je nutné rozpoznat jejich povahu a použít vhodné nástroje. Je důležité mít na paměti, že soubory 0 jsou často rozdělené archivní soubory a ke sloučení a oddělení částí pro přístup budete potřebovat software pro kompresi souborů. Při práci se soubory s nulovými bajty se ujistěte, že soubor nebyl ztracen nebo přenesen, a v případě potřeby uvažujte o využití softwaru pro obnovu souborů, abyste získali obsah zpět.
Přípona souboru „.0“ nemá standardní definici ani často používaný software. V důsledku toho může být bez dalších podrobností obtížné zjistit, čeho přesně se vstupní soubor s příponou „.0“ týká. Soubor může mít proprietární nebo vlastní formát určený pro určitý program nebo operační systém. Za těchto okolností byste pro pochopení funkce souboru a způsobu přístupu k němu museli nahlédnout do dokumentace nebo podpůrných materiálů softwaru nebo systému, který soubor vytvořil.
Při ručním otevírání souboru se můžete řídit obecnými metodami uvedenými níže: Před zahájením je nezbytné znát typ nebo příponu souboru (například.docx pro dokument Microsoft Word,.jpg pro obrázek,.pdf pro soubor PDF atd.). To vám usnadní výběr správného programu nebo aplikace. Používejte správný software:
2. V závislosti na typu souboru musíte mít v zařízení nainstalovaný příslušný software. Pokud se jedná například o dokument aplikace Word, budete potřebovat aplikaci Microsoft Word nebo podobný textový procesor. Pokud je soubor obrázkem, můžete použít prohlížeč obrázků nebo software pro úpravu fotografií.
3. Jednoduše dvakrát klikněte na soubor: Za většiny okolností to způsobí, že se zařízení pokusí soubor otevřít pomocí příslušného výchozího programu. Pokud se soubor otevře správně, máte hotovo. Pokud ne, přejděte k následující akci. 4. Klepněte pravým tlačítkem myši a v případě potřeby vyberte možnost „Otevřít pomocí“: Pokud se soubor neotevře poklepáním, použijte možnost „Otevřít s“ z kontextové nabídky po klepnutí pravým tlačítkem myši na soubor. Zobrazí se seznam nainstalovaných kompatibilních aplikací vašeho zařízení. Ze seznamu vyberte správný program.
5. Vyhledání programu: Pokud se požadovaný program nezobrazí v nabídce „Open with“ (Otevřít pomocí), můžete jej pomocí tlačítek „Choose another app“ (Zvolit jinou aplikaci) nebo „Browse“ (Procházet) najít ve smartphonu ručně. Po jeho vyhledání klikněte na tlačítko „OK“ nebo „Otevřít“. 6. Ověřte kompatibilitu souboru: V některých případech můžete narazit na problémy s kompatibilitou souborů, kdy zvolený software/aplikace nedokáže k souboru přistupovat kvůli různým verzím nebo formátům. Za takových okolností může být nutné aktualizovat program nebo převést soubor do kompatibilního formátu.
Většinu souborů byste měli být schopni v zařízení otevřít ručně podle těchto pokynů.
Pro otevření možností souborů v systému Windows můžete provést následující akce: 1. V počítači vyhledejte soubor, který chcete otevřít.
2. Použijte kontextovou nabídku, která se zobrazí po kliknutí pravým tlačítkem myši na soubor. 3. V kontextové nabídce vyberte možnost „Otevřít pomocí“. 4. Zobrazí se seznam aplikací, které lze použít k otevření souboru. Klepněte na program, který chcete použít k otevření souboru, pokud je v seznamu uveden. 5. Klikněte na „Zvolit jinou aplikaci“ nebo „Zvolit výchozí program“ a vyhledejte software, který chcete použít, pokud požadovaný program není k dispozici. Chcete-li objevit vhodnou aplikaci, můžete alternativně zvolit „Prohledat obchod Microsoft Store“. 6. Můžete zaškrtnout políčko „Always use this app to open.[file extension] files“ (Vždy používat tuto aplikaci k otevírání souborů s příponou [file extension]), aby se určitý software stal výchozím programem pro daný typ souboru, pokud je tento program s daným typem souboru spojen. 7. Po výběru programu otevřete soubor kliknutím na tlačítko „OK“.
Na soubor můžete také dvakrát kliknout a otevřít jej programem, který je s jeho typem souboru spojen ve výchozím nastavení. Stejnými technikami lze změnit výchozí program pro určitý typ souboru; k tomu však musíte z kontextové nabídky zvolit „Vlastnosti“, nikoli „Otevřít pomocí“. Ve sloupci „Otevře se pomocí“ pak můžete vybrat program, který chcete použít.