Jak opravit zjištěnou změnu sítě. Pochopení a řešení chyb sítě

Už se vám někdy na notebooku objevilo nepříjemné oznámení „Byla zjištěna změna sítě“? V takovém případě vás možná zajímá, co to znamená, proč se to stále opakuje a jak to opravit. V tomto článku se těmto problémům budeme věnovat a nabídneme vám několik oprav síťových problémů. Co znamená „byla zjištěna změna sítě“?

Když váš notebook hlásí „Byla zjištěna změna sítě“, znamená to, že došlo ke změně nebo narušení síťového připojení. Přechod mezi více síťovými připojeními, změna IP adresy nebo zásah do nastavení sítě jsou jen některé příčiny tohoto problému. V podstatě slouží jako upozornění, že došlo ke změně nastavení sítě. Proč můj notebook neustále hlásí změnu sítě?

Příčin, proč váš notebook neustále zobrazuje oznámení „Byla zjištěna změna sítě“, může být celá řada. Jedním z častých důvodů je, když zařízení přepíná mezi připojeními Wi-Fi a Ethernet nebo se připojuje k různým sítím. Dalšími příčinami tohoto problému mohou být aktualizace operačního systému, nekompatibilita s aplikacemi souvisejícími se sítí, změny nastavení sítě provedené poskytovatelem internetových služeb (ISP). Co znamená chyba detekce změny sítě v prohlížeči Chrome?

Chrome není jediným zařízením nebo prohlížečem, u kterého se může vyskytnout problém „Byla zjištěna změna sítě“. Prohlížeč Google Chrome zjistil změnu síťového připojení, a proto pokud se při jeho používání objeví toto upozornění, znamená to, že prohlížeč tuto změnu zaznamenal. Chrome je vytvořen tak, aby sledoval změny v síti, takže procházení je bezproblémové, ale občas může také způsobit falešná pozitiva, což vede k zobrazení tohoto chybového hlášení. Jak mohu opravit problémy se sítí?

Můžete se pokusit o následující opravy, abyste odstranili problémy se sítí a zbavili se oznámení „Byla zjištěna změna sítě“: Restartujte zařízení: Příležitostně může chvilkové problémy se sítí vyřešit rychlý restart. Notebook je třeba vypnout, nechat uplynout určitý čas a poté jej znovu zapnout. V důsledku toho se obnoví nastavení sítě, což může problém vyřešit.

2. Zkontrolujte připojení k síti: Zkontrolujte, zda je síť k notebooku správně připojena. Ujistěte se, že jste v dosahu sítě a že heslo je správné, pokud používáte Wi-Fi. Ujistěte se, že je ethernetový kabel pevně zasunut do notebooku i do směrovače, pokud jej používáte.

3. Přeinstalování síťových ovladačů Problémy se sítí mohou způsobit zastaralé nebo nefunkční síťové ovladače. Nejnovější ovladače pro své zařízení naleznete na webových stránkách společnosti, která vyrobila váš notebook nebo síťový adaptér.

4. Vypnutí síťových upozornění v prohlížeči Chrome: Pokud vám prohlížeč Chrome hlásí problém „Byla zjištěna změna sítě“, můžete zkusit vypnout příslušná oznámení. Přejděte na stránku s nastavením prohlížeče Chrome, vyberte možnost „Upřesnit“, poté „Soukromí a zabezpečení“ a nakonec „Nastavení obsahu“. Po přejití dolů klikněte na položku „Oznámení“. Poté vypněte oznámení o změně sítě.

Pokud problém přetrvává i po vyzkoušení těchto oprav, možná budete muset kontaktovat svého poskytovatele internetových služeb nebo technického odborníka, který dokáže identifikovat a vyřešit konkrétní problém se sítí.

Závěrem: Setkání s chybou „Byla zjištěna změna sítě“ může být nepříjemné, ale znalost jejího významu a možných příčin vám může pomoci ji odstranit. Problémy se sítí můžete odstranit a zajistit si bezproblémové a nepřerušované procházení notebooku podle výše uvedených postupů.

FAQ
Jak opravit detekované problémy se síťovým připojením?

K vyřešení problémů se síťovým připojením můžete provést následující kroky: 1. Ověřte fyzické připojení: Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely správně zapojeny a zda jsou všechna zařízení zapnutá. Zkontrolujte, zda nejsou žádné kabely roztřepené nebo přerušené. Restartujte mimo jiné počítač, směrovač a modem. Restartování počítače může někdy odstranit problémy se sítí. 3. Zkontrolujte, zda nejsou problémy se síťovým adaptérem: Pokud vám dělá potíže konkrétní zařízení, zkuste síťový adaptér zapnout, vypnout a znovu zapnout. V systému Windows toho můžete dosáhnout prostřednictvím správce zařízení a v jiných operačních systémech prostřednictvím nastavení sítě. Zkontrolujte nastavení sítě a ujistěte se, že je správně nakonfigurováno.

4. Zkontrolujte server DNS, adresu IP, masku podsítě, výchozí bránu a nastavení sítě podruhé. V případě potřeby zvažte obnovení výchozího nastavení sítě. 5. Proveďte diagnostiku sítě: Síťové diagnostické nástroje jsou obvykle součástí operačních systémů. Pomocí těchto nástrojů proveďte testy sítě a vyhledejte případné závady, které by mohly bránit připojení.

6. Aktualizujte firmware směrovače a síťové ovladače: Zkontrolujte, zda jsou síťové ovladače aktuální. Poruchy sítě a problémy s kompatibilitou mohou být způsobeny zastaralým softwarem. Vypněte na chvíli bránu firewall a antivirový software, abyste zjistili, zda nejsou zdrojem problémů se sítí.

7. Pokud se problém po jejich zakázání vyřeší, zvažte změnu jejich nastavení nebo použití jiného softwaru. 8. Zkontrolujte, zda nedochází k rušení: Při používání bezdrátového připojení může být příčinou problémů s připojením často rušení z jiných sítí nebo zařízení. Chcete-li posílit signál, přibližte se ke směrovači nebo se zbavte potenciálního rušení (například bezdrátových telefonů nebo mikrovlnných trub).

9. Resetujte směrovač: Jako poslední možnost můžete zkusit obnovit výchozí tovární nastavení směrovače. Veškeré vlastní konfigurace budou odstraněny a obnoví se výchozí nastavení. Mějte na paměti, že nastavení sítě bude nutné následně změnit.

Pokud jste se pokusili o tyto techniky řešení problémů, ale stále máte problémy s připojením k síti, může být užitečné kontaktovat poskytovatele internetových služeb (ISP) a požádat ho o další podporu.