- Vyberte Start a pak zadejte nastavení. Vyberte Nastavení > Síť & internet > Wi-Fi.
- Na obrazovce nastavení Wi-Fi vyberte Spravovat známé sítě a vyberte síť, ke které jste připojení.
- Na obrazovce Wi-Fi sítě v části Typ profilu sítě vyberte Veřejné (doporučeno) nebo Soukromé.
Oblíbený operační systém Windows 8 nabízí řadu funkcí a vlastností. Uživatelé se občas setkávají s chybami „neidentifikované sítě“, které mohou mít za následek ztrátu připojení k internetu. V tomto článku se podíváme na řadu oprav problémů s neidentifikovanou sítí ve Windows 8 a novějších verzích.
Nejprve aktualizujte síťové ovladače. Nevysvětlená chyba sítě je často způsobena zastaralými nebo nevhodnými síťovými ovladači. Tento problém můžete zkusit vyřešit aktualizací síťových ovladačů. Postupujte následujícím způsobem: Stiskněte klávesu Windows a X a vyberte „Správce zařízení“.
– Zvětšete kategorii „Síťové adaptéry“.
Klikněte na síťové zařízení v kontextové nabídce a zvolte „Aktualizovat ovladač“.
– Vyberte možnost proaktivně vyhledávat nové aktualizace ovladačů.
– Pokud je aktualizace nalezena, nainstalujte ji podle pokynů na obrazovce. Restartováním počítače zkontrolujte, zda je neidentifikovaná chyba sítě odstraněna.
– Stisknutím klávesy Windows a klávesy X vyberte „Příkazový řádek (správce)“.
– Do okna příkazového řádku zadejte postupně všechny následující příkazy: – netsh int ip reset – netsh winsock reset – Po úspěšném dokončení příkazů restartujte počítač a zkontrolujte, zda byl problém odstraněn.
3. Vypněte protokol IPv6: V některých situacích může vypnutí protokolu IPv6 vyřešit chybu neznámé sítě. Postup je následující: Stiskněte klávesu Windows a X a vyberte možnost „Síťová připojení“. Klepněte pravým tlačítkem myši na aktivní síťové připojení a zvolte „Vlastnosti“. Zrušte zaškrtnutí políčka vlevo od položky „Internetový protokol verze 6 (TCP/IPv6)“.
Chcete-li změny uložit, klikněte na tlačítko „OK“. Restartujte počítač a zkontrolujte, zda byl problém odstraněn.
4. Použijte příkazový řádek (CMD):
Pokud výše uvedená řešení nevedou k vyřešení problému s neznámou sítí, můžete zkusit použít příkazový řádek (CMD) a obnovit nastavení sítě. Postup je následující:
– Stisknutím klávesy Windows a klávesy X vyberte „Příkazový řádek (správce)“.
– Do okna příkazového řádku zadejte postupně každý z následujících příkazů:
– ipconfig /release
– ipconfig /renew
– ipconfig /flushdns
– netsh int ip reset
– netsh winsock reset – Po úspěšném dokončení příkazů restartujte počítač a zkontrolujte, zda byl problém odstraněn.
Závěrem lze říci, že problém s nerozpoznanou sítí v systému Windows 8 je sice nepříjemný, ale lze jej vyřešit několika způsoby. Mezi účinná řešení patří aktualizace síťových ovladačů, vymazání zásobníku TCP/IP, deaktivace protokolu IPv6 a vymazání nastavení sítě pomocí příkazového řádku. Pokud problém přetrvává, bylo by vhodné poradit se se správcem sítě nebo si najmout odborníka, který by pomohl s dalším řešením problémů.
Při instalaci síťového adaptéru v systému Windows 8 dodržujte následující pokyny: 1. Na klávesnici stiskněte klávesu Windows a klávesu X a v zobrazeném seznamu vyberte položku „Správce zařízení“. 2. Klepněte na tlačítko „Instalovat“. V okně Správce zařízení rozbalte kategorii „Síťové adaptéry“. 3. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na síťové zařízení, které chcete nainstalovat, vyberte z kontextové nabídky možnost „Aktualizovat software ovladače“.
4. Vyberte možnost automatické kontroly nového softwaru ovladače. Systém Windows vyhledá na internetu nejnovější ovladač a nainstaluje jej, pokud je k dispozici. Pokud systém Windows ovladač nenajde, můžete zkusit navštívit webové stránky výrobce a stáhnout a nainstalovat jej ručně.
5. Pokud jste ovladač stáhli z webové stránky výrobce, použijte v předchozím kroku možnost „Procházet můj počítač pro software ovladače“ a poté přejděte do složky, kam jste uložili stažený ovladač. 6. Chcete-li dokončit postup instalace, dodržujte pokyny zobrazené na obrazovce.
7. Po dokončení instalace restartujte počítač, aby se změny projevily.
Po restartování by měl být síťový adaptér nainstalován a správně fungovat.
K opravě systému Windows 8.1 online lze použít následující kroky: 1. Chcete-li vstoupit do Ovládacích panelů, stiskněte klávesy Windows + X a z rozevírací nabídky vyberte možnost „Ovládací panely“. 2. Stiskněte klávesy Windows + X a vyberte možnost „Ovládací panely“. 2. V nabídce „Systém a zabezpečení“ v Ovládacích panelech vyberte položku „Centrum akcí“. 3. V levé nabídce okna Centra akcí klikněte na položku „Odstraňování problémů“. 4. V části „Systém a zabezpečení“ klikněte na položku „Spustit úlohy údržby“. 5. Tím se spustí online postup řešení potíží, během kterého se systém Windows pokusí identifikovat a vyřešit všechny problémy, které v systému objeví. 6. Postupujte podle pokynů zobrazených na obrazovce a dovolte systému Windows dokončit postup odstraňování potíží. V závislosti na složitosti objevených problémů to může nějakou dobu trvat. Po dokončení vyšetřování systém Windows vydá zprávu o objevených problémech a uvede, zda byly vyřešeny. 8. Restartujte počítač a proveďte všechny požadované úpravy.
Běžné problémy se systémem Windows 8.1 lze vyřešit pomocí tohoto online postupu řešení problémů. Pokud však problém přetrvává nebo pokud máte konkrétnější problémy, může být nutné znovu kontaktovat podporu společnosti Microsoft nebo hledat přesnější řešení na internetových fórech a skupinách.
Vyzkoušejte následující techniky opravy systému Windows 8.1 bez ztráty dat: Po spuštění počítače podržte stisknutou klávesu F8 a držte ji stisknutou, dokud se neotevře nabídka Rozšířené možnosti spouštění. 2. Po výběru možnosti „Opravit počítač“ v nabídce stiskněte klávesu Enter. 3. Po výběru oblíbeného jazyka ve třetím kroku klikněte na tlačítko „Další“. 4. Po zadání přihlašovacích údajů správce klikněte na tlačítko „OK“. 5. V seznamu System Recovery Options (Možnosti obnovy systému) vyberte možnost „Startup Repair“ (Oprava po spuštění) a vyčkejte na dokončení postupu. Tím se vynasnažíte vyřešit všechny problémy bránící pravidelnému spuštění počítače. 6. Pokud oprava spuštění problém nevyřeší, můžete zkusit využít možnost Obnovení systému. Chcete-li obnovit počítač do předchozí doby, kdy fungoval správně, zvolte v nabídce Možnosti obnovení systému možnost „Obnovení systému“ a dodržujte pokyny na obrazovce. 7. Další možností je využití nástroje System Image Recovery. Tímto způsobem budete moci obnovit počítač pomocí dřívějšího obrazu systému. Chcete-li obnovit systém, zvolte v nabídce System Recovery Options (Možnosti obnovení systému) položku „System Image Recovery“ a postupujte podle pokynů na obrazovce. 8. Pokud žádná z výše uvedených metod nefunguje, bude možná nutné provést Obnovení nebo Obnovení instalace systému Windows 8.1. Při přeinstalování systému Windows touto metodou budou vaše osobní soubory zachovány.
– V nabídce Možnosti obnovení systému vyberte možnost „Obnovit počítač“ a proveďte obnovení. Vaše osobní data budou zachována a systém Windows bude znovu nainstalován, ale všechny nainstalované aplikace budou odstraněny. Po obnovení je budete muset znovu nainstalovat.
– V nabídce Možnosti obnovení systému vyberte možnost „Reset your PC“, čímž počítač resetujete. Spolu s přeinstalací systému Windows budou odstraněny všechny jednotlivé soubory, nastavení a aplikace. Před provedením resetu nezapomeňte zálohovat všechna důležitá data.
9. Chcete-li dokončit proces opravy, dodržujte pokyny zobrazené na obrazovce.
Chcete-li mít jistotu, že jsou vaše soubory v bezpečí, vždy před provedením opravy nebo přeinstalace proveďte zálohu důležitých dat.