Prvním krokem je ujistit se, že adaptér a nabíjecí kabel jsou v pořádku. Občas se může stát, že se váš iPhone nebude moci nabíjet kvůli vadnému kabelu nebo adaptéru. Hledejte na kabelu stopy poškození, například roztřepené vodiče nebo ohnuté konektory. Chcete-li zjistit, zda problém přetrvává, vyzkoušejte také jiný kabel a adaptér. Pokud připojíte jiný kabel a iPhone se začne nabíjet, problém byl v prvním kabelu. 2. Vyčistěte nabíjecí port: V průběhu času se na nabíjecím portu iPhonu může usazovat prach, žmolky nebo jiný materiál, který může bránit procesu nabíjení. Než začnete nabíjecí port čistit, vypněte iPhone a baterkou zkontrolujte, zda v něm nejsou nějaké překážky. Pokud zjistíte nějaké nečistoty, opatrně do něj vložte dřevěné párátko nebo malý kartáček. Při čištění dávejte pozor, abyste port nepoškodili. Připojte iPhone a zkontrolujte, zda se po vyčištění portu začne nabíjet. Restartujte iPhone:
3. Příležitostně lze problémy s nabíjením vyřešit jednoduchým restartem. Když se objeví posuvník „Posunutím vypnout“, stiskněte a podržte tlačítko napájení. Po vypnutí iPhonu jeho posunutím znovu stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo Apple. Po restartu iPhone připojte a zkontrolujte, zda se nabíjí. 4. Zkontrolujte, zda nedošlo k softwarovým problémům: V ojedinělých případech mohou softwarové chyby znemožnit nabíjení iPhonu. Ujistěte se, že na iPhonu používáte nejnovější verzi systému iOS, abyste vyloučili jakékoli problémy související se softwarem. Chcete-li zjistit, zda jsou k dispozici nějaké aktualizace, přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Stažením nainstalujte všechny dostupné aktualizace. Můžete se také pokusit obnovit všechna nastavení iPhonu tak, že přejdete do Nastavení > Obecné > Obnovit > Obnovit všechna nastavení. Vaše nastavení budou obnovena do výchozího stavu, nikoli však vaše data. Jakmile iPhone resetujete, zkuste jej ještě jednou nabít. Související otázky: Jak mohu vyčistit nabíjecí port na iPhonu? Vypněte iPhone a malým kartáčkem nebo dřevěným párátkem jemně odstraňte z nabíjecího portu veškeré nečistoty. Abyste port nepoškodili, nepoužívejte kovové předměty. Proč se můj iPhone nenabíjí, i když je připojen k síti? Tento problém může být způsoben řadou příčin, například vadným nabíjecím kabelem nebo adaptérem, nečistotami v nabíjecím portu, softwarovými chybami nebo poškozenou baterií. Jak zjistíte, že je baterie v iPhonu vybitá? Když se baterie v iPhonu nepoužívá, nemusí se dlouho udržet nabitá nebo se může velmi rychle vybít. Kromě toho se iPhone může bez varování vypnout nebo se vůbec nezapne. Jak poznám, že je nabíjecí port v iPhonu poškozený? Pokud je nabíjecí port poškozen, váš iPhone se nemusí nabíjet vůbec nebo se může nabíjet jen sporadicky. Při zapojování nabíjecího kabelu můžete případně zjistit uvolněný spoj. Na závěr zkuste zkontrolovat nabíjecí kabel a adaptér, vyčistit nabíjecí port, restartovat iPhone a zkontrolovat, zda je váš software aktuální, pokud se iPhone nenabíjí. Pokud problém nezmizí, možná budete muset vyhledat odborníka nebo se zamyslet nad pořízením nové baterie nebo nabíjecího portu.
Ano, za určitých podmínek společnost Apple nabízí čištění nabíjecího portu zdarma. Ve většině případů vyčistí nabíjecí port v rámci svého servisu, pokud se na váš iPhone stále vztahuje záruka nebo pokud máte ochranu AppleCare+. Tato služba však může být zpoplatněna, pokud vašemu zařízení již uplynula záruční doba. Chcete-li se dozvědět více o podrobnostech a možnostech čištění nabíjecího portu iPhonu, obraťte se na podporu společnosti Apple nebo se zastavte v prodejně Apple Store.
Pokud se domníváte, že je nabíjecí port vašeho iPhonu poškozený a brání správnému nabíjení smartphonu, můžete si dát pozor na několik ukazatelů: Nabíjecí kabel se snadno zasouvá a vysouvá: Pokud se nabíjecí kabel snadno zasouvá a vysouvá, může to být známkou opotřebovaného nebo poškozeného portu.
2. Nedůsledné nabíjení: Pokud musíte s nabíjecím kabelem manipulovat, aby se nabíjel, nebo pokud připojení funguje jen občas, může to být známkou poškozeného nabíjecího portu. 3. Nereaguje na nabíjení: Pokud iPhone po připojení k nabíječce vůbec nereaguje na nabíjení, může být na vině poškozený nabíjecí port. Viditelné fyzické poškození: Nabíjecí port:
Pečlivě zkontrolujte, zda na něm nejsou patrné známky poškození, například ohnuté kolíky, nečistoty nebo rez. To vše mohou být příznaky poškozeného portu.
5. Další problémy s nabíjením: Pokud jste prověřili všechny ostatní možné důvody, proč se váš iPhone nenabíjí, například vadnou nabíječku nebo kabel, přichází v úvahu poškozený nabíjecí port.
Doporučujeme vám, abyste se v případě zjištění některého z těchto příznaků obrátili na autorizované servisní středisko nebo nechali svůj iPhone posoudit kvalifikovaným technikem, aby byla stanovena přesná diagnóza a případně provedena oprava.
K vyčištění nabíjecího portu iPhonu lze použít tyto kroky: 1. Vypněte iPhone: Abyste předešli případnému poškození, je důležité před zahájením čištění iPhone vypnout. 2. Sestavte si potřebné nástroje: Potřebujete plechovku se stlačeným vzduchem, párátko nebo měkký kartáček a svítilnu. Zkontrolujte, zda je párátko nebo kartáček čistý a bez nečistot. 3. Zkontrolujte nabíjecí port: Pomocí svítilny pečlivě zkontrolujte nabíjecí port, zda se v něm nenacházejí nečistoty, žmolky nebo žmolky. Tyto částečky se mohou občas nahromadit a bránit vhodnému nabíjení. 4. Odstraňte zjevné nečistoty: Opatrně vložte párátko do nabíjecího portu a odstraňte zjevné nečistoty nebo žmolky. Dávejte pozor, abyste na port příliš netlačili a nepoškodili jej. 5. Vyfoukněte port: Naplňte nabíjecí port vzduchem pomocí nádoby se stlačeným vzduchem. Tímto postupem pomůžete všem zbytkům částic, které by mohly být zachyceny uvnitř. Pokud se v něm stále nacházejí nečistoty, opakujte kroky 4 a 5, dokud nebude nabíjecí port čistý.
6. 7. Nechte port vyschnout: Před pokusem o nabíjení se ujistěte, že je nabíjecí port iPhonu zcela suchý. Chcete-li odstranit případnou vlhkost, jednoduše iPhone protřepejte nebo jej otřete suchým hadříkem.
Při čištění nabíjecího portu buďte vždy trpěliví a opatrní, protože se může jednat o choulostivý úkol. Pokud váháte nebo se do toho necítíte sami, zvažte pomoc kvalifikovaného technika nebo prodejny Apple Store.