Máte problémy s prohlížečem Google Chrome? Objevují se nějaké problémy, například zamrzání, pády nebo nereagování? Nejste v tom sami, takže si nedělejte starosti. Mnoho lidí se občas setkává s problémy při používání prohlížeče Google Chrome. V tomto příspěvku se budeme zabývat typickými příčinami problémů s prohlížečem Google Chrome a poskytneme vám návod na jejich odstranění krok za krokem, aby se vaše surfování zlepšilo. Proč mi nefunguje prohlížeč Google Chrome?
Příčin, proč prohlížeč Google Chrome nefunguje správně, může být celá řada. Dvěma častými příčinami jsou nekompatibilní rozšíření nebo zastaralé verze prohlížeče. Poškození mezipaměti a souborů cookie může občas způsobit, že Chrome reaguje hůře. Výkon prohlížeče může zhoršit také škodlivý software a viry. Podle níže uvedených pokynů k řešení problémů určete přesný problém. Jak mohu Chrome odinstalovat a znovu nainstalovat?
Vyčištění a opětovná instalace prohlížeče Google Chrome může často zmírnit problémy, které s prohlížečem přetrvávají. Postupujte podle následujících kroků, abyste toho dosáhli:
Pro odstranění prohlížeče Chrome přejděte do „Ovládacích panelů“ systému Windows a vyberte „Programy“ a „Funkce“. Klepněte pravým tlačítkem myši na Google Chrome v seznamu a vyberte možnost „Odinstalovat“. V počítači Mac přetáhněte aplikaci Chrome do koše tak, že na ni kliknete a přetáhnete ji tam.
2. Odstranění uživatelských dat: Po odinstalování přejděte do následujících adresářů a odstraňte všechny složky související s prohlížečem Chrome, které jsou stále přítomny: V počítači Mac otevřete /Library/Application Support/Google/Chrome:
– Windows: %UserName%AppDataLocalGoogleChrome.
3. Upgradujte Chrome: Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče na oficiální stránce Google Chrome. Chcete-li dokončit proces instalace, postupujte podle pokynů. Jak znovu spustit prohlížeč Google Chrome?
1. Úplně zavřete prohlížeč Chrome kliknutím na tlačítko X v pravém horním rohu okna prohlížeče nebo stisknutím kláves Alt+F4 v počítači se systémem Windows nebo Command+Q v počítači Mac.
2. Dvakrát klikněte na ikonu Chrome na ploše nebo ji vyhledejte ve složce s programy, čímž Chrome znovu otevřete. Restartování prohlížeče snad vyřeší případné momentální problémy. Jak mohu znovu zprovoznit svůj webový prohlížeč?
Když prohlížeč Google Chrome přestane fungovat, je důležité zjistit, zda problém existuje pouze v prohlížeči Chrome, nebo se týká i jiných prohlížečů. Pokud je Chrome jedinou aplikací, u které se problém vyskytuje, vyzkoušejte následující kroky:
1. Vymažte mezipaměť a soubory cookie: Spusťte Chrome a výběrem tří teček v pravém horním rohu přejděte do Nastavení. V rozbalovací nabídce vyberte možnost „Nastavení“. Přejděte na kartu Nastavení a vyberte možnost „Upřesnit“. Přejděte na „Soukromí a zabezpečení“ a vyberte „Vymazat data o procházení“. Po výběru časového rámce a kategorií dat, která chcete odstranit, klikněte na „Vymazat data“.
2. Vypněte rozšíření: Rozšíření občas zasahují do chodu prohlížeče Chrome. Přejděte do Nastavení prohlížeče Chrome a v levém postranním panelu vyberte možnost „Rozšíření“ a vypněte rozšíření. Přepínačem vedle jednotlivých rozšíření je vypněte. Zkontrolujte, zda problém přetrvává i po restartování prohlížeče Chrome. Pokud ne, projděte jednotlivá rozšíření a znovu je povolte, abyste našli příčinu problému.
3. Spusťte kontrolu malwaru: Malware může zhoršit výkon prohlížeče. Chcete-li se ujistit, že je váš systém čistý, použijte důvěryhodný antivirový software a spusťte kontrolu malwaru. Restartujte Chrome a odstraňte všechna nalezená rizika.
Tyto postupy řešení problémů by vám měly pomoci opravit prohlížeč Google Chrome a odstranit většinu častých problémů. Pokud problém přetrvává, může být přínosné vyhledat další pomoc na fórech podpory Google Chrome nebo kontaktovat oddělení služeb zákazníkům. Chcete-li zajistit nejlepší výkon a zabezpečení, udržujte operační systém a prohlížeč aktualizované.
Při přeinstalování prohlížeče Google Chrome na notebooku se můžete řídit těmito pokyny: V notebooku otevřete „Ovládací panely“ a výběrem možnosti „Odinstalovat program“ (Windows) nebo „Aplikace“ (Mac) odstraňte Chrome. Chcete-li odstranit Google Chrome z notebooku, vyhledejte jej v seznamu nainstalovaných aplikací a vyberte „Odinstalovat“ nebo „Přesunout do koše“. 2. Stáhněte si nejnovější verzi: V notebooku spusťte libovolný online prohlížeč a do vyhledávacího řádku zadejte „Google Chrome download“. Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče Chrome kompatibilní s vaším operačním systémem kliknutím na odkaz na oficiální stránku Google Chrome. Chrome nainstalujte tak, že po dokončení stahování vyhledáte stažený soubor (často ve složce „Downloads“) a poklepáním na něj spustíte průvodce instalací. Chcete-li nainstalovat prohlížeč Google Chrome do svého notebooku, dodržujte pokyny zobrazené na obrazovce. 4. Import nastavení (volitelné): Před opětovnou odinstalací prohlížeče Chrome můžete importovat všechny záložky, hesla nebo jiná nastavení, která jste do něj dříve uložili. Chrome vás může v průběhu procesu nastavení požádat, abyste se přihlásili ke svému účtu Google. Pokud ano, přihlaste se a synchronizujte své předvolby. Případně můžete své záložky a další informace později importovat ručně.
Tyto postupy by vám měly umožnit úspěšnou přeinstalaci prohlížeče Google Chrome na vašem notebooku.
K aktualizaci prohlížeče Google Chrome použijte tyto postupy: V kroku 1 spusťte v počítači prohlížeč Google Chrome.
2. Vyberte v pravém horním rohu okna prohlížeče ikonu tří svislých teček. 3. Najeďte myší na volbu „Nápověda“ v rozevírací nabídce. 4. Vedle položky „Nápověda“ se zobrazí jiná nabídka. Poté vyberte možnost „O prohlížeči Google Chrome“.
5. Google Chrome spustí novou kartu a okamžitě zkontroluje aktualizace. 6. Začne stahovat a instalovat aktualizace, pokud jsou nějaké k dispozici. Po dokončení aktualizace budete vyzváni k restartování prohlížeče.
8. Postup aktualizace dokončíte kliknutím na tlačítko „Znovu spustit“.
Po restartování se prohlížeč Google Chrome aktualizuje na nejnovější verzi. Udržování aktualizací prohlížeče je nezbytné pro dobrou funkčnost, bezpečnost a přístup k novým funkcím.