Oblíbený nástroj, který uživatelům usnadňuje získávání videí z internetu, se nazývá Internet get manager (IDM). IDM občas stahuje videa ve formátu MKV namísto preferovaného formátu MP4. Protože soubory MKV nemusí fungovat ve všech přehrávačích médií nebo zařízeních, může to být nepříjemné. V tomto návodu se podíváme na to, jak pomocí IDM stahovat videa ve Firefoxu a zároveň převádět soubory MKV do formátu MP4. Jak používat IDM ke stahování videí ve formátu MP4
Nejprve nainstalujte IDM: Začněte tím, že si stáhnete a nastavíte IDM v počítači. Vyberte příslušnou verzi pro váš operační systém.
2. Povolte rozšíření IDM prohlížeče Firefox: Správce doplňků je přístupný otevřením prohlížeče Firefox, kliknutím na ikonu nabídky (tři vodorovné čáry) v pravém horním rohu a výběrem možnosti „Doplňky“. Pokud tam ještě není, vyhledejte v sekci Rozšíření modul integrace IDM a stiskněte tlačítko Povolit.
3. Nastavení IDM: Spusťte IDM a vyberte „Možnosti“. Ujistěte se, že je na kartě Obecné vybrána možnost „Automaticky spouštět stahování adres URL umístěných do schránky“. Tímto postupem bude IDM schopen automaticky zkopírovat adresu URL videa.
4. Zahajte stahování: V současné době stačí kliknout pravým tlačítkem myši na libovolné video, které chcete stáhnout, a vybrat možnost „Kopírovat URL videa“. IDM okamžitě načte adresu URL a zobrazí se panel pro stahování. Chcete-li zahájit stahování, klikněte na tlačítko „Zahájit stahování“. Jak upravit typ stahovaného souboru IDM
Otevřete IDM v počítači kliknutím na jeho ikonu.
3. V nabídce vyberte položku „Typy souborů“: V okně Options (Možnosti) najděte záložku „File Types“ (Typy souborů).
4. Přidejte příponu MP4: V části „Automaticky zahájit stahování souborů“ najděte tlačítko „Přidat“ a klikněte na něj. Bez použití uvozovek napište do textového pole „mp4“ a stiskněte tlačítko „OK“.
6. Uvedení změn v platnost: Stisknutím tlačítka „OK“ uložte změny a zrušte okno Možnosti.
Proč se u některých videí nezobrazuje panel pro stahování videí v IDM
IDM občas nezobrazuje panel pro stahování videí u některých videí na webových stránkách, zatímco u jiných videí na téže webové stránce ano. Tento problém může mít několik příčin:
1. Protokol pro streamování videa: IDM není kompatibilní s některými streamovacími protokoly používanými na některých webových stránkách. Za těchto okolností je možné, že IDM nebude schopen detekovat adresu URL videa a zobrazit panel stahování.
3. Omezení webových stránek: Některé webové stránky mohly zavést ochranná opatření, která brání stahování videa. Za takových okolností nemusí být IDM schopen shromáždit adresu URL videa.
Protože záleží na nastavení a zabezpečení webové stránky, neexistuje zaručené řešení tohoto problému. Můžete však vyzkoušet alternativní programy pro stahování videa nebo webové stránky, které jsou vytvořeny pouze pro stahování videa.
Při konfiguraci IDM ve Firefoxu je třeba postupovat podle níže uvedených kroků:
2. Spusťte Správce doplňků Firefoxu kliknutím na ikonu nabídky (tři vodorovné čáry) v pravém horním rohu prohlížeče a výběrem možnosti „Doplňky“.
4. Upravte možnosti IDM: V okně Možnosti integračního modulu IDM můžete změnit řadu nastavení týkajících se integrace IDM s prohlížečem Firefox. Nastavte parametry podle svého vkusu.
Shrnutí
IDM je silný program pro stahování videí z internetu, ale občas stahuje videa ve formátu MKV, nikoli MP4. Podle pokynů v tomto článku můžete v programu IDM upravit typ stahovaného souboru a zajistit, aby se videa stahovala v požadovaném formátu MP4. Podívali jsme se také na pravděpodobná vysvětlení, proč IDM nemusí zobrazit panel pro stahování konkrétních videí a jak nastavit IDM ve Firefoxu. Vždy dodržujte předpisy o autorských právech a stahujte videa pouze pro osobní použití nebo s potřebnými oprávněními.
Pro zpřístupnění rozšíření ve Firefoxu můžete postupovat podle těchto pokynů: Spusťte Firefox v počítači v kroku 1. 2. V pravém horním rohu okna prohlížeče vyberte možnost nabídky. Jejím symbolem jsou tři vodorovné čáry. 3. Z rozevírací nabídky vyberte položku „Add-ons“ (Doplňky). Poté se zobrazí Správce doplňků Firefoxu. 4. Na levé straně Správce doplňků vyberte kartu „Rozšíření“. 5. Zobrazí se seznam nainstalovaných rozšíření. Pokud je rozšíření deaktivováno, zobrazí se vedle něj tlačítko „Povolit“. Chcete-li rozšíření aktivovat, klikněte na tlačítko „Povolit“. 6. Pokud hledaná položka není v seznamu uvedena, můžete procházet a instalovat další rozšíření z oficiálních webových stránek doplňků pro Firefox kliknutím na odkaz „Find more extensions“ (Najít další rozšíření) v dolní části.
7. Jakmile požadované rozšíření aktivujete, měl by být Firefox připraven jej používat. Pokud hledané rozšíření nemůžete najít nebo máte potíže s povolením rozšíření, ujistěte se, že používáte vhodnou verzi prohlížeče Firefox a že je daná verze prohlížeče podporována.