Jak lze obnovit DirectX? Pokud se domníváte, že zdrojem problémů je DirectX 12, můžete obnovit původní konfiguraci počítače. Postupujte podle následujících kroků, abyste toho dosáhli:
1. Chcete-li spustit zvýšený příkazový řádek, použijte klávesy Windows + X a vyberte „Příkazový řádek (správce)“.
2. Do příkazového řádku zadejte příkaz „dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth“ a stiskněte klávesu Enter.
3. Nechte postup dokončit. Všechny poškozené systémové soubory, včetně DirectX 12, budou tímto programem opraveny. 4. Po dokončení postupu restartujte počítač.
Jak může DX11 nahradit DX12?
Za určitých okolností můžete chtít přejít zpět na DirectX 11, pokud máte problémy s kompatibilitou nebo pokud to vyžadují konkrétní programy či hry. Chcete-li přejít z DirectX 12 na DirectX 11, postupujte podle následujících postupů: V dialogovém okně Spustit zadejte „appwiz.cpl“ po stisknutí kláves Windows + R. Poté se otevře okno Programy a funkce.
2. V okně Programy a funkce vyhledejte položku „Microsoft DirectX 12“ a vyberte ji. 3. V horní části okna vyberte tlačítko „Odinstalovat“. 4. Chcete-li dokončit postup odinstalace, dodržujte pokyny zobrazené na obrazovce. 5. Po odstranění DirectX 12 můžete nainstalovat DirectX 11 získáním souboru z webových stránek společnosti Microsoft nebo pomocí funkce Windows Update.
Je důležité si uvědomit, že DirectX 12 je zpětně kompatibilní, což znamená, že většina her a programů DirectX 11 by měla fungovat i po instalaci DirectX 12. Návrat k DirectX 11 však může být nutný, pokud narazíte na nějaké problémy nebo specifické potřeby kompatibility.
Jak mohu opravit poškozený DirectX?
Pokud se domníváte, že je instalace DirectX poškozená, můžete vyzkoušet následující opravy: 1. Chcete-li získat přístup do zvýšeného příkazového řádku, stiskněte klávesy Windows + X a vyberte možnost „Příkazový řádek (správce)“. 2. Stiskněte klávesy Windows + X a vyberte možnost „Příkazový řádek (správce)“.
2. Do příkazového řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter. Příkaz „sfc /scannow“ 3. Vaše systémové soubory budou zkontrolovány na poškození a opraveny pomocí nástroje SFC (System File Checker). 4. Vyčkejte na dokončení procedury, což může nějakou dobu trvat. 5. Po dokončení procedury restartujte počítač.
Případné poškozené soubory DirectX se pokusí opravit nástroj SFC a vrátí je do původního stavu. Pokud problém přetrvává, můžete také zkusit přeinstalovat DirectX z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft.
V neposlední řadě je DirectX 12 důležitou součástí operačního systému Windows, a pokud s ním máte potíže, můžete využít integrované nástroje pro identifikaci a opravu chyb. Postupy popsané v tomto článku by vám měly pomoci vyřešit typické problémy s DirectX a zaručit nezpožďující se grafický a multimediální výkon počítače, ať už potřebujete obnovit DirectX 12, nahradit jej DirectX 11 nebo opravit poškozené soubory.
Společnost Microsoft vytvořila grafické rozhraní pro programování aplikací (API) známé jako DirectX 12 (DX12). Ačkoli DX12 není ze své podstaty nestabilní, existuje řada okolností, které mohou způsobit problémy se stabilitou: 1. Hardwarová kompatibilita: Aby DX12 fungovalo co nejlépe, musí mít současný hardware řadu klíčových schopností. Nestabilita může být způsobena tím, že systém má zastaralé ovladače nebo nesplňuje minimální požadavky.
2. Problémy s ovladači: Nestabilitu DX12 mohou způsobit zastaralé nebo nekompatibilní grafické ovladače. Vzhledem k nedávnému vývoji DX12 nemohly být některé jeho funkce plně podporovány předchozími ovladači. Chcete-li zaručit stabilitu, je velmi důležité udržovat grafické ovladače aktuální.
3. Konflikty softwaru: DX12 může kolidovat s jinými nainstalovanými programy a vést k nestabilitě, zejména pokud jsou tyto programy náročné na grafiku nebo interagují s vizuálním nastavením systému. Tyto konflikty mohou být způsobeny nedostatečným nastavením nebo problémy s kompatibilitou. 4. Přetaktování: Zvyšování rychlosti hardwarových prvků, například grafického procesoru, by mohlo způsobit jejich překročení bezpečných provozních limitů. V důsledku toho může dojít k problémům s nestabilitou DX12, protože je velmi závislý na funkčnosti GPU. Za určitých okolností může být nutné resetovat parametry přetaktování nebo se vrátit k výchozím taktům. 5. Nestabilita systému: DX12 se může jevit jako nestabilní kvůli základním systémovým problémům, jako je přehřívání, slabé napájení nebo špatně fungující hardware. Je nezbytné zkontrolovat, zda je systém dostatečně napájen, chlazen a zda nemá hardwarové problémy.
6. Problémy, které jsou specifické pro určitou hru: Problémy s kompatibilitou DX12 a/nebo optimalizací se mohou týkat výhradně některých her. Uživatelé se mohou při spouštění těchto konkrétních her setkat s nestabilitou, dokud vývojáři neposkytnou záplaty nebo aktualizace, které tyto problémy odstraní.
Je důležité si uvědomit, že ačkoli se problémy se stabilitou DX12 mohou vyskytnout, jsou neobvyklé. Většina lidí dokáže DX12 provozovat bez problémů, zejména pokud jejich systém splňuje všechny potřebné hardwarové a softwarové požadavky a je aktualizován.