Jak opravit chybový kód 0xc0000001 v systému Windows 10

Chybový kód 0xc0000001 je častým problémem, se kterým se mohou uživatelé systému Windows 10 setkat. Tento problém se často vyskytuje během spouštění počítače a může zabránit jeho správnému spuštění. Pokud se u vás tato chyba objeví, nezoufejte; existuje řada oprav, kterými se můžete pokusit problém vyřešit. Použijte nástroj Oprava spuštění:

Použití funkce Startup Repair je jedním z prvních opatření, která můžete provést k vyřešení problému s kódem 0xc0000001. K přístupu k této funkci budete potřebovat instalační médium systému Windows 10, například disk USB. Postup použití funkce Oprava spuštění je následující:

– Po vložení instalačního disku systému Windows 10 restartujte počítač. Po spuštění počítače stiskněte libovolnou klávesu a spusťte počítač z instalačního média.

– Vyberte preferovaný jazyk a stiskněte tlačítko „Další“.

– V levém dolním rohu obrazovky vyberte možnost „Opravit počítač“. Vyberte možnost „Troubleshoot“ a poté „Advanced options“.

– Z nabídky možností vyberte „Startup Repair“ a poté se řiďte pokyny na obrazovce.

2. Spusťte CHKDSK: S opravou problémů na pevném disku vám může pomoci integrovaný nástroj systému Windows s názvem CHKDSK. Chcete-li spustit program CHKDSK a vyřešit problém s kódem 0xc0000001, postupujte podle následujících postupů:

– Vložte do počítače disk pro obnovení nebo instalační médium systému Windows 10. Vložte disk pro obnovení.

Vyberte preferovaný jazyk a spusťte počítač z instalačního disku.

– Po kliknutí na tlačítko „Další“ vyberte možnost „Opravit počítač“.

– Před položkou „Příkazový řádek“ vyberte možnost „Odstranit potíže“.

– Zadejte „chkdsk C: /f /r“ a stiskněte klávesu Enter v okně příkazového řádku. Program vyhledá chyby na pevném disku a pokusí se je opravit.

3. Ověřte hardwarové připojení: Chybový kód 0xc0000001 může být občas způsoben špatným hardwarovým připojením. Podle následujících postupů se ujistěte, že je veškerý hardware správně připojen: Vypněte počítač a odpojte napájecí kabel.

– Otevřete skříň a zkontrolujte všechny kabely, zejména kabely SATA pro jednotku DVD a pevný disk.

– Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely pevně zapojeny a nejsou uvolněné.

– Zavřete skříň a připojte napájecí kabel. Restartujte počítač a zjistěte, zda problém přetrvává.

4. Aktualizujte systém BIOS a ovladače: Ovladače, které jsou zastaralé nebo nekompatibilní, mohou také způsobit chybový kód 0xc0000001. Při aktualizaci ovladačů postupujte podle následujících postupů: Stiskněte klávesu Windows a X a vyberte „Správce zařízení“. Rozbalením kategorií vyhledejte všechna zařízení se žlutým vykřičníkem.

– Klikněte na zařízení pravým tlačítkem myši a zvolte „Aktualizovat ovladač“.

– Vyberte možnost „Automaticky vyhledat aktualizovaný software ovladače“, aby systém Windows mohl nainstalovat nejnovější ovladač. Navštivte webové stránky výrobce a získejte nejnovější verzi systému BIOS pro svůj konkrétní model, abyste mohli aktualizovat systém BIOS.

– Chcete-li upgradovat systém BIOS, postupujte podle pokynů výrobce.

Závěrem lze říci, že chybový kód 0xc0000001 sice může být nepříjemný, ale použití výše popsaných technik by vám mělo pomoci jej opravit. Použijte program Startup Repair, proveďte CHKDSK, zkontrolujte hardwarová připojení a nainstalujte nejnovější systém BIOS a ovladače. Pokud žádná z těchto oprav nepomůže, možná budete muset vyhledat další odbornou pomoc nebo se obrátit na podporu společnosti Microsoft.

FAQ
Jak opravit opravu spouštění v systému Windows 10?

K opravě opravy spouštění systému Windows 10 můžete použít následující akce: Po restartu počítače opakovaně podržte klávesu F8, dokud se neotevře nabídka Rozšířené možnosti spouštění. 2. Po výběru možnosti „Opravit počítač“ ze seznamu klikněte na tlačítko Enter. 3. Po výběru možnosti Odstranit potíže klikněte na možnost Upřesnit možnosti. 4. V nabídce Advanced options (Rozšířené možnosti) vyberte položku Startup Repair (Oprava spuštění). 5. Poté se systém Windows pokusí sám identifikovat a opravit všechny problémy se spouštěním. 6. Při čekání na dokončení opravy postupujte podle pokynů zobrazených na obrazovce. Po dokončení restartujte počítač a zkontrolujte, zda byl problém se spouštěním opraven.

Pokud výše popsaný postup nefunguje, lze k opravě vadných systémových souborů použít nástroje SFC (System File Checker) a DISM (Deployment Image Servicing and Management). Postup je následující:

1. Přihlaste se jako správce a otevřete příkazový řádek. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a zvolte „Příkazový řádek (správce)“, abyste toho dosáhli.

2. V okně příkazového řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter: “sfc /scannow“.

Tento příkaz zkontroluje chybné systémové soubory a opraví je. 3. Po dokončení kontroly SFC zadejte příkaz “’DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth“‘.

Pomocí souborů z aktualizace systému Windows Update tato operace opraví obraz systému Windows.

4. Buďte trpěliví, protože nástroji DISM může oprava nějakou dobu trvat. 5. Po dokončení restartujte počítač a zkontrolujte, zda byl problém s opravou spouštění odstraněn.

Pokud žádná z výše uvedených oprav nebude úspěšná, možná budete chtít zvážit spuštění obnovení systému, využití instalačního disku systému Windows 10 k opravě počítače nebo vyhledání odborné pomoci.

Jak oživit poškozený USB?

Pomocí těchto kroků lze opravit poškozený disk USB: V kroku 1 připojte poškozené zařízení USB k počítači.

2. Klepnutím na klávesy Windows + E spusťte Průzkumníka souborů (Windows Explorer).

3. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na poškozené zařízení USB vyberte z kontextové nabídky možnost „Formátovat“. 4. V okně Formátování zkontrolujte, zda je systém souborů nastaven na „FAT32“ nebo „NTFS“ (podle vašich preferencí). Pokud chcete, můžete disk USB také přejmenovat. 5. Zakázáním funkce „Rychlé formátování“ dokončíte komplexní formátování, které může pomoci odstranit případné problémy se zařízením USB. 6. Chcete-li zahájit proces formátování, klepněte na možnost „Start“. Tím dojde k úplnému zničení dat na jednotce USB, proto se v případě potřeby ujistěte, že máte zálohu. 7. Po zformátování jednotky USB ji odpojte od počítače a znovu ji připojte. 8. Pokud se zdá, že je jednotka USB stále poškozená nebo nefunguje správně, můžete zkusit spustit program pro opravu disku, například „CHKDSK“ (Check Disk), abyste zjistili a opravili případné závady na jednotce. 9. Stisknutím kláves Windows + R otevřete Příkazový řádek, poté zadejte „cmd“ a stiskněte klávesu Enter. 10. V okně příkazového řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter: Písmeno jednotky USB: chkdsk /f „[písmeno jednotky USB]“ by mělo být změněno na skutečné písmeno jednotky USB (například „chkdsk E: /f“). 11. Sledujte, zda se dokončí postup skenování a opravy. V závislosti na velikosti a kvalitě zařízení USB to může nějakou dobu trvat. 12. Po dokončení procedury odpojte jednotku USB od počítače a znovu ji připojte.

Pokud se výše uvedenými postupy nepodaří poškozenou jednotku USB opravit, je možné, že je jednotka fyzicky poškozená nebo neopravitelná. Za určitých okolností může být nezbytné jednotku USB vyměnit.