Oblíbený antivirový program Malwarebytes pomáhá chránit počítač před malwarem a dalšími škodlivými hrozbami. Aby potenciální hrozba nepoškodila váš systém, Malwarebytes po nalezení souboru umístí soubor do karantény. Mohou však nastat situace, kdy budete chtít tyto omezené soubory odstranit. V tomto článku vám vysvětlíme, jak odstranit soubory, které Malwarebytes umístil do karantény, a budeme se zabývat některými souvisejícími problémy. Jak odstranit soubory, které byly umístěny do karantény?
Při odstraňování souborů, které Malwarebytes umístil do karantény, dodržujte následující pokyny: Prvním krokem je otevření aplikace Malwarebytes v počítači. 2. V levé nabídce vyberte kartu „Karanténa“. 3. Kliknutím na zaškrtávací políčka vedle souborů, které chcete odstranit, je vyberte. Chcete-li vybrat všechny soubory, můžete také využít možnosti „Vybrat vše“. 4. Po výběru souborů klikněte na tlačítko „Odstranit“ v dolní části okna. 5. V potvrzovacím okně se zobrazí dotaz, zda si přejete vybrané soubory trvale odstranit. Chcete-li pokračovat, vyberte možnost „Ano“. 6. Aplikace Malwarebytes odstraní soubory z karantény vašeho systému. Kde se nacházejí soubory v karanténě Malwarebytes?
2. Ve vašem počítači uchovává Malwarebytes soubory v karanténě v určené oblasti. V závislosti na operačním systému se přesné umístění může měnit. Výchozí místa určení souborů, které společnost Malwarebytes umístila do karantény, jsou následující:
– Windows: Karanténa.MBAMService.Program
Systém Android:
Karanténa:
– Mac: /sdcard/Android/data/org.malwarebytes.antimalware/files/quarantine:
– Mac: /Pokud bylo výchozí umístění změněno, můžete složku karantény najít tak, že přejdete do nastavení aplikace Malwarebytes a vyhledáte cestu ke karanténě.
3. Mám odstranit soubor, který byl umístěn do karantény? V závislosti na vlastnostech souboru a na doporučení společnosti Malwarebytes byste měli soubor umístěný do karantény buď ponechat v klidu, nebo jej zničit. Umístění do karantény znamená, že společnost Malwarebytes určila soubor jako pravděpodobně nebezpečný. Z toho však nutně nevyplývá, že soubor je škodlivý. Falešně pozitivní výsledky jsou případy, kdy jsou soubory nesprávně označeny jako hrozby.
Před odstraněním souboru v karanténě doporučujeme zkontrolovat podrobnosti o souboru v aplikaci Malwarebytes a provést určité šetření, abyste se ujistili, že se skutečně jedná o hrozbu. Chcete-li se rozhodnout informovaně, pokud si nejste souborem jisti, můžete se obrátit na podporu Malwarebytes nebo na jiné důvěryhodné zdroje, kde vám poradí.
4. Je možné odstranit složku v karanténě? Přestože můžete ze složky karantény odstranit určité soubory, nedoporučuje se odstraňovat celou složku. Aplikace Malwarebytes izoluje potenciálně nebezpečné soubory a dočasně je ukládá do složky karantény. Je možné, že odstranění celé složky bude mít nepředvídatelné účinky, například znemožní obnovení souborů v případě potřeby nebo naruší funkčnost aplikace Malwarebytes.
Je důležité si uvědomit, že odstranění souboru z karantény je konečným krokem, ze kterého jej nelze obnovit. Proto buďte opatrní a ujistěte se, že soubory, které vyberete k odstranění, jsou ty, kterým důvěřujete.
Závěrem lze říci, že technika společnosti Malwarebytes pro mazání souborů z karantény je jednoduchá. Soubory, které byly označeny jako potenciální riziko, můžete rychle odstranit podle výše uvedených pokynů. Abyste se ujistili, že neodstraníte žádné falešně pozitivní nebo klíčové systémové soubory, měli byste být obezřetní a před odstraněním souborů je prozkoumat.
Při řešení malwaru se obvykle doporučuje infikované soubory raději umístit do karantény než je okamžitě zničit. Soubor je umístěn do karantény, když je oddělen od zbytku systému, aby nemohl napáchat další škody. Při této strategii můžete před úplným odstraněním souborů v karanténě prozkoumat, zda se v nich nenachází malware. Pokud byly soubory neúmyslně označeny jako hrozby, můžete se rozhodnout je obnovit tím, že je ponecháte v karanténě. To také dává možnost prozkoumat soubory pro forenzní účely nebo pro účely potenciální obnovy dat. Je zásadní mít na paměti, že odstranění nebezpečného souboru se doporučuje ke snížení případného nebezpečí, pokud jste přesvědčeni o jeho povaze.
Aplikace Malwarebytes má funkci zvanou karanténa, která izoluje pochybné soubory na rozdíl od jejich okamžitého vymazání. Tato strategie se používá z několika důvodů: Bezpečnost: Karanténa namísto mazání souborů zajišťuje, že nedojde k neúmyslnému odstranění důležitých systémových souborů nebo platných programů. Tímto způsobem lze snadno obnovit soubor, který byl nesprávně označen jako malware.
2. Analýza: Karanténa umožňuje bezpečnostnímu softwaru provést další analýzu sporných souborů. Toto vyhodnocení pomáhá určit, zda je soubor skutečně škodlivý, nebo se jedná o falešně pozitivní výsledek. Pomáhá zabránit falešným upozorněním a možnému poškození důležitých souborů. 3. Zálohování: Karanténa slouží jako dočasné úložiště potenciálně nebezpečných souborů a uchovává zálohu pro případ, že by bylo nutné provést další výzkum nebo obnovit soubor, který byl nesprávně označen jako škodlivý. 4. Uživatelská kontrola: Uživatelé mají poslední slovo při rozhodování o trvalém odstranění souboru pomocí možnosti karantény. Dává možnost prohlédnout si soubory, které byly umístěny do karantény, a rozhodnout se po analýze nebo dalším studiu.
Závěrem lze říci, že umístění souborů do karantény v nástroji Malwarebytes namísto jejich okamžitého odstranění přidává další vrstvu zabezpečení, analýzy, zálohování a uživatelské kontroly, čímž zajišťuje bezpečnost systému a zabraňuje neúmyslné ztrátě důležitých informací.