Jak odstranit dutou šipku na iPhonu. Zbavení se trvalé ikony polohy

Všimli jste si někdy ikony duté šipky na stavovém řádku iPhonu? Tato dutá šipka znamená, že GPS vašeho zařízení je nyní využívána službou založenou na určování polohy. Ačkoli je tato šipka užitečným ukazatelem, někteří uživatelé ji mohou považovat za zbytečnou nebo rušivou. Tento příspěvek vám poskytne potřebné řešení, pokud se ptáte, jak se zbavit duté šipky na iPhonu. Budeme se také zabývat souvisejícími otázkami, včetně toho, jak se zbavit ikony polohy, důvodů, proč jsou šipka a symbol polohy stále zapnuté, a toho, zda je ikona polohy stále viditelná. Jak se zbavit duté šipky (ikony polohy) na iPhonu:

1. Otevřete aplikaci Nastavení na iPhonu a vyberte možnost Zkontrolovat a zakázat služby určování polohy pro konkrétní aplikace. Přejděte dolů a poté klepněte na položku „Soukromí“. Poté vyberte možnost „Polohové služby“. Zde si můžete zobrazit seznam všech aplikací, které mají přístup k vaší poloze. Projděte si seznam a najděte software nebo aplikace, které mohou způsobovat zobrazování indikátoru duté šipky.

– Chcete-li konkrétní aplikaci zabránit v přístupu k vaší poloze, dotkněte se jejího názvu a vyberte možnost „Nikdy“ nebo „Při používání aplikace“. Tím aplikaci zabráníte, aby neustále sledovala vaši polohu.

2. Zakázání systémových služeb pomocí služeb určování polohy:

– Přejděte na konec téže možnosti „Polohové služby“ a stiskněte tlačítko „Systémové služby“.

– V nabídce Systémové služby najdete několik funkcí, které by mohly využívat vaši polohu, včetně „Kalibrace kompasu“, „Tísňová volání a SOS“ a „Najít můj iPhone“.

– Přepínačem vedle některé z těchto služeb je vypněte, aby byly neaktivní. Otevřete aplikaci Nastavení a klepnutím na své Apple ID (které se nachází v horní části obrazovky) vypněte funkci Sdílení mé polohy.

* Zvolte „Najít můj“ a poté „Najít můj iPhone“. Vypněte přepínač vedle položky „Sdílet moji polohu“.

Šipka polohy je vždy zapnutá – proč?

Pokud si všimnete, že šipka polohy je stále zapnutá, i když aktivně nepoužíváte žádné aplikace založené na poloze, existuje několik možných vysvětlení:

1. Obnovení aplikace na pozadí:

Některé aplikace mohou vaši polohu používat i na pozadí, aby vám poskytly nejaktuálnější informace. Chcete-li to ovlivnit, přejděte do nabídky Nastavení > Obecné > Obnovení aplikací na pozadí a vypněte všechny programy spuštěné na pozadí, u kterých nechcete, aby měly přístup k vaší poloze.

2. Připomínky založené na poloze:

– iPhone bude používat vaši polohu ke spuštění všech upomínek založených na poloze, které jste si nastavili.

3. Kalibrace kompasu:

– Funkce kompasu vašeho iPhonu může občas potřebovat kalibraci, která využívá vaši polohu k zajištění správných údajů. Touto technikou by se mohla na okamžik aktivovat šipka polohy. Proč se mi stále zobrazuje ikona polohy?

Ikona polohy může být stále viditelná i po provedení výše uvedených kroků z následujících důvodů:

1. Trvalé služby určování polohy:

– Měli byste si uvědomit, že některé aplikace mohou mít procesy na pozadí, které přistupují k vaší poloze i poté, co jste pro ně vypnuli služby určování polohy. V této situaci zvažte odstranění nebo přeinstalování porušující aplikace (aplikací). 2. Chyba softwaru:

– Ikona polohy může občas zůstat viditelná kvůli problémům nebo potížím se softwarem. V takovém případě může problém vyřešit restartování iPhonu nebo instalace nejnovější verze systému iOS.

Pomocí pokynů uvedených v tomto článku byste měli být schopni zbavit se duté šipky (ikony polohy) ze stavového řádku iPhonu. Chcete-li dosáhnout lepší rovnováhy mezi užitečností a soukromím, nezapomeňte vyhodnotit a upravit nastavení polohy podle svých preferencí.

FAQ
Proč je moje poloha stále zapnutá, když ji vypnu?

Pokud se po vypnutí polohových služeb na iPhonu stále zobrazuje ikona polohy, která vypadá jako prázdná šipka, znamená to, že některé aplikace nebo funkce stále aktivně přistupují k údajům o vaší poloze. Příčin může být několik, např: 1. Obnovení aplikace na pozadí: Několik aplikací je vytvořeno tak, že na pozadí často načítají svůj obsah, což může vyžadovat přístup k údajům o vaší poloze. Konkrétní aplikace se mohou vyhnout využívání vaší polohy v době, kdy ji nepoužívají, tím, že tuto možnost zakážou.

2. Systémové služby: Systémové služby iPhonu, jako například Find My iPhone, Wi-Fi Calling a dokonce i reklama, využívají údaje o poloze. Problém lze vyřešit vypnutím nepoužívaných systémových služeb, které jsou závislé na službách určování polohy. 3. Nastavení ochrany osobních údajů: Je možné, že některé aplikace získaly přístup k údajům o poloze, i když je nepoužíváte. Nastavení ochrany soukromí každé aplikace lze zkontrolovat a upravit tak, aby nemohla nevybíravě využívat vaši polohu.

Problém můžete vyřešit následujícími kroky: 1. Otevřete v iPhonu aplikaci „Nastavení“. 2. Stiskněte tlačítko „Nastavit“. 2. Přejděte dolů a poté klikněte na položku „Soukromí“. Třetí možnost je „Polohové služby“. Zde můžete najít seznam aplikací, které mají přístup k údajům o vaší poloze:

4. Můžete buď zvolit možnost „Nikdy“, čímž zcela zablokujete služby určování polohy pro tyto aplikace, nebo vypnout přístup k údajům o poloze pro vybrané aplikace. 5. Nepoužívané systémové služby, které využívají vaši polohu, můžete také zkontrolovat a vypnout tak, že přejdete na spodní část a klepnete na položku „Systémové služby“.

Změnou těchto nastavení byste se měli zbavit duté šipky a zabránit iPhonu ve využívání údajů o poloze, když máte vypnuté služby určování polohy.