Jak odpojit Chromecast a spravovat jeho připojení

Jak zapojit Chromecast do TV?
K fungování stačí Google Chromecast zapojit do HDMI portu vaší televize, připojit k Wi-Fi a už vám nic nebrání ve streamování. S podporovanými aplikacemi můžete promítat obrazovku vašeho telefonu a tabletu se systémem Android nebo iOS na velkou plochu vaší televize.
Další informace najdete na www.navod-k-obsluze.cz

Pomocí Chromecastu můžete do televizoru přenášet preferovaný materiál z telefonu, tabletu nebo počítače. Mohou však nastat případy, kdy budete muset zařízení Chromecast zcela nebo částečně odpojit od sítě Wi-Fi. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak Chromecast odpojit, zda je dobré tak učinit v době, kdy se nepoužívá, a jak zjistit, jaká zařízení jsou k vašemu Chromecastu aktuálně připojena.

Jak přerušit připojení Chromecastu k síti WiFi

Při odpojování zařízení Chromecast od sítě WiFi dodržujte následující pokyny:

1. V chytrém telefonu spusťte aplikaci Google Home. Klepněte na zařízení Chromecast, které chcete odpojit v druhém kroku. Ikona Nastavení se nachází v pravém horním rohu obrazovky.

3. 4. V nabídce Nastavení zařízení vyberte možnost Wi-Fi. 5. Klepněte na možnost Zapomenout tuto síť v části Nastavení Wi-Fi. 6. Ověřte svou akci klepnutím na tlačítko Zapomenout ve výsledné výzvě.

Tyto postupy vám umožní odebrat zařízení Chromecast ze sítě Wi-Fi, ke které bylo dříve přihlášeno. Nezapomeňte, že abyste mohli zařízení Chromecast znovu používat, budete jej muset k síti Wi-Fi znovu připojit.

Je možné zařízení Chromecast jednoduše odpojit? Ano, zařízení Chromecast můžete odpojit pouhým vytažením ze zásuvky. Pokud chcete zařízení Chromecast dočasně odpojit nebo přemístit, je tato metoda užitečná. Abyste mohli zařízení Chromecast po odpojení od napájení používat, musíte jej znovu připojit a znovu nakonfigurovat, takže na to pamatujte. Měl bych Chromecast odpojit, když ho nepoužívám? Zařízení Chromecast je určeno k tomu, aby bylo neustále připojeno a k dispozici pro vysílání, takže není nutné jej odpojovat, když se nepoužívá. Když se zařízení Chromecast nepoužívá, spotřebovává jen velmi málo energie, takže ponechání zařízení v zásuvce nebude mít velký vliv na váš účet za elektřinu. Navíc díky tomu, že zařízení Chromecast zůstane připojené, můžete bez přerušení přehrávat obsah, kdykoli budete chtít, aniž byste museli v zařízení cokoli měnit. Jak zjistit, která zařízení jsou připojena k zařízení Chromecast

Tyto kroky vám pomohou zjistit, která zařízení jsou aktuálně připojena k zařízení Chromecast:

1. V chytrém telefonu spusťte aplikaci Google Home. Klepněte na zařízení Chromecast, které chcete prozkoumat v druhém kroku. Ikona Nastavení se nachází v pravém horním rohu obrazovky.

3. 4. Přejděte dolů a v nabídce vyberte možnost Propojená zařízení.

V části Propojená zařízení se může zobrazit seznam propojených zařízení Chromecast. Pokud chcete mít přehled o tom, která zařízení mohou vysílat materiál do televizoru, nebo pokud chcete ze seznamu odstranit některá nežádoucí zařízení, může to být užitečné.

Na závěr dodejme, že zařízení Chromecast můžete od sítě Wi-Fi odpojit prostřednictvím aplikace Google Home, ačkoli to není nutné, pokud se zařízení nepoužívá. Chcete-li zařízení Chromecast dočasně odpojit od napájení, stačí jej odpojit ze zásuvky. Pomocí aplikace Google Home můžete kontrolovat, kdo může vysílat materiál do televizoru, a rychle zjistit, která zařízení jsou k zařízení Chromecast aktuálně připojena.

FAQ
Proč nemohu Chromecast vypnout z telefonu?

Je možné, že Chromecast z telefonu nebudete moci používat z několika důvodů. Jedná se o několik možných scénářů: Problémy s připojením: Aby zařízení Chromecast fungovalo, musí mít telefon a zařízení Chromecast pevné připojení Wi-Fi. Pokud se vyskytnou problémy s připojením, například rušení nebo slabý signál Wi-Fi, telefon nemusí zařízení Chromecast rozpoznat. 2. Kompatibilita zařízení: Chromecast funguje se zařízeními iOS i Android. Ujistěte se však, že váš telefon splňuje minimální specifikace a používá nejnovější software Chromecast. Funkce Chromecastu nemusí být podporovány staršími nebo nekompatibilními zařízeními.

3. Podpora aplikací: Ne všechny aplikace jsou s Chromecastem kompatibilní. Pokud aplikace, ze které se pokoušíte vysílat, nemá vestavěnou kompatibilitu s Chromecastem, nebudete moci vysílat materiál z telefonu. 4. Aktualizace firmwaru: Zařízení Chromecast může občas vyžadovat aktualizaci firmwaru. Pokud je firmware zastaralý, telefon nemusí se zařízením Chromecast fungovat.

5. Problémy se softwarem nebo aplikací: Občas se může stát, že nebude možné vysílat kvůli problémům s aplikací Chromecast nebo operačním systémem telefonu. Chcete-li zjistit, zda se problém vyřeší, zkuste restartovat telefon nebo znovu nainstalovat aplikaci Chromecast.

Pokud žádné z těchto doporučení problém nevyřeší, doporučujeme nahlédnout do oficiálních materiálů podpory Chromecastu nebo se spojit s jeho zákaznickou podporou a získat další pomoc.

Je zařízení Chromecast připojeno k síti Wi-Fi?

Pomocí níže uvedených postupů můžete zkontrolovat, zda je zařízení Chromecast připojeno k vaší Wi-Fi: Zkontrolujte, zda je zařízení Chromecast připojeno ke stejné síti WiFi jako zařízení, které používáte k jeho ovládání (například počítač, tablet nebo smartphone).

2. Na svém zařízení spusťte aplikaci Google Home, která slouží k ovládání zařízení Chromecast. 3. Vyhledejte zařízení Chromecast, jehož připojení chcete zkontrolovat, a klepněte na něj. 4. Podrobnosti o stavu zařízení Chromecast, včetně stavu jeho připojení, můžete najít na stránce nastavení zařízení. Pokud je zařízení Chromecast připojeno k síti Wi-Fi, zobrazí se na displeji zpráva „Připojeno“ nebo název vaší sítě WiFi. Pokud není připojen, zobrazí se nápis „Nepřipojeno“ nebo „Nastavení“, pokud ještě nebyl nakonfigurován.

Podle těchto pokynů můžete snadno zkontrolovat, zda je zařízení Chromecast připojeno k síti WiFi.