Když kliknete pravým tlačítkem myši na síť v nastavení Wi-Fi, můžete občas zjistit, že možnost „Zapomenout tuto síť“ není přítomna. K tomu obvykle dochází, když používáte síťový profil, který je řízen vaší společností, nebo když se připojujete k síti, která je pod kontrolou správce sítě. Za takových okolností budete možná muset použít alternativní techniky k odebrání sítě.
Odstranění sítě z počítače pomocí metody 1:
Při odinstalování sítě z počítače dodržujte následující postupy:
1. V nabídce Start klepněte na ikonu ve tvaru ozubeného kola a přejděte do aplikace Nastavení.
2. Na panelu Nastavení vyberte položku „Síť a internet“. 3. V levé nabídce vyberte možnost „Wi-Fi“ a poté možnost „Spravovat známé sítě“. 4. Zobrazí se seznam všech sítí Wi-Fi, ke kterým jste se připojili. Najděte síť, kterou chcete odinstalovat, a klepněte na ni. 5. Chcete-li síť z počítače vymazat, klikněte na možnost „Zapomenout“.
Odstranění sítě Wi-Fi pomocí metody 2:
K úplnému vymazání sítě Wi-Fi spolu s jejím profilem a nastavením lze použít příkazový řádek. Postup je následující: Stiskněte klávesu Windows a X na klávesnici a poté vyberte „Příkazový řádek (správce)“ nebo „Windows PowerShell (správce)“. 2. Do okna příkazového řádku zadejte příkaz „netsh wlan show profiles“ (bez uvozovek) a stiskněte klávesu Enter. Jako výsledek se zobrazí seznam všech profilů Wi-Fi ve vašem počítači. 3. Vyhledejte a poznamenejte si název sítě, kterou chcete odebrat. 4. Zadejte příkaz „netsh wlan delete profile name=[název sítě]“ (bez uvozovek) a stiskněte klávesu Enter, čímž profil sítě vymažete. Místo „[název sítě]“ je třeba zadat skutečný název sítě, kterou chcete odstranit. 5. Dojde k odstranění profilu sítě Wi-Fi i k jejímu vymazání z počítače.
Metoda 3: Odstranění profilu Wi-Fi v systému Windows 10 pomocí příkazového řádku CMD:
Chcete-li vymazat profily Wi-Fi pomocí příkazového řádku, stačí dodržet následující kroky:
1. Jak je popsáno v metodě 2, spusťte Příkazový řádek jako správce. 2. Zadejte příkaz „netsh wlan show profiles“ (bez uvozovek). Výsledkem bude seznam všech profilů Wi-Fi ve vašem počítači. 3. Vyberte profil, který chcete odebrat, a zapište jeho název. 4. Zadáním příkazu „netsh wlan delete profile name=[název profilu]“ (bez uvozovek) profil odstraníte. Název profilu, který chcete odstranit, by měl být nahrazen názvem „[název profilu]“.
5. Počítač odstraní profil Wi-Fi.
Shrnutí:
Odstraněním sítě z počítače se systémem Windows 10 nebo vymazáním profilu Wi-Fi můžete lépe spravovat připojení Wi-Fi. Techniky popsané v tomto příspěvku vám v tomto procesu pomohou, ať už máte nepořádek v seznamu sítí, problémy s připojením, potíže se zabezpečením nebo obojí. Při mazání síťových profilů buďte vždy opatrní a ujistěte se, že máte oprávnění potřebné ke změně konfigurace sítě.
Pomocí systému Windows 10 můžete síť Wi-Fi odstranit následujícími kroky: 1. Klepnutím na ikonu Windows v levém dolním rohu obrazovky spusťte nabídku Start. 2. V nabídce vyberte ikonu „Nastavení“ ve tvaru ozubeného kola. 3. Na panelu Nastavení vyberte položku „Síť a internet“. 4. V levé nabídce vyberte položku „Wi-Fi“. 5. Seznam všech sítí Wi-Fi, ke kterým jste se dříve připojili, najdete v části „Spravovat známé sítě“. 6. V seznamu vyberte síť Wi-Fi, kterou chcete odebrat. 7. Vyberte tlačítko „Zapomenout“, které se zobrazí vedle názvu sítě. 8. Zobrazí se vyskakovací okno s žádostí o potvrzení souhlasu se zapomenutím sítě. Chcete-li potvrdit a odebrat síť Wi-Fi, vyberte ještě jednou možnost „Zapomenout“.
Po dokončení těchto kroků bude vybraná síť Wi-Fi ze zařízení se systémem Windows 10 odstraněna a napříště se k ní nebude ve výchozím nastavení připojovat.
V systému Windows 10 můžete provést následující akce pro zpětné zapomenutí sítě: 1. Chcete-li vstoupit do aplikace „Nastavení“, stiskněte na klávesnici klávesy Windows + I nebo v nabídce Start vyberte symbol ozubeného kola.
2. V aplikaci Nastavení vyberte položku „Síť a internet“. 3. V levé nabídce vyberte položku „Wi-Fi“. 4. V části „Wi-Fi“ vyberte odkaz „Spravovat známé sítě“. 5. Zobrazí se seznam všech sítí Wi-Fi, ke kterým jste se připojili. Zpětně vyhledejte síť, na kterou chcete zapomenout, a klikněte na ni. 6. Vyberte odkaz „Zapomenout“, který se u dané sítě zobrazí.
Provedením těchto kroků můžete síť zpětně zapomenout a systém Windows 10 ji vymaže ze seznamu rozpoznaných sítí.
V systému Windows 10 můžete pomocí příkazu cmd vymazat všechny profily Wi-Fi podle následujících kroků:
1. Spusťte okno příkazového řádku: V nabídce, která se zobrazí po stisknutí kláves Windows + X na klávesnici, vyberte položku „Příkazový řádek“ (správce) nebo „Windows PowerShell“ (správce).
2. Do okna Příkazový řádek zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter. Netsh wlan display profiles:
“‘
„`
3. Počítač zobrazí seznam všech uložených profilů Wi-Fi. Zaznamenejte si názvy profilů, které hodláte odstranit.
4. Chcete-li vymazat konkrétní profil Wi-Fi, zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:
“‘
netsh wlan remove profile name=“ProfileName“ Místo „ProfileName“ je třeba zadat skutečný název profilu Wi-Fi, který chcete odstranit. Pro každý profil, který chcete odstranit, zadejte stejný příkaz znovu.
5. Zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter, abyste odstranili všechny profily Wi-Fi současně:
“‘
netsh wlan remove profile name=* 6. Zadejte název profilu. Po spuštění příkazu budou zničeny všechny profily Wi-Fi vašeho počítače.
Upozorňujeme, že ke spuštění těchto příkazů jsou nutná práva správce.