Jak někoho odblokovat na Instagramu. Průvodce krok za krokem

Co se stane když někoho zablokujete na Instagramu?
Co se vlastně stane, když někoho zablokujete? Takový člověk nebude moci vyhledat váš profil na Instagramu, ani vaše příspěvky a příběhy (stories). Aplikace také trvale odstraní „lajky“ a komentáře, které jste od zablokovaného uživatele dostali. Také vás nebude moct nikde označit ani zmínit (mention).
Další informace najdete na www.e-bezpeci.cz

Na známé sociální síti Instagram se uživatelé mohou spojovat a sdílet své fotografie a videa s přáteli a sledujícími. Občas však může dojít k neshodám nebo nedorozuměním, kvůli kterým je nutné někoho na Instagramu zablokovat. Co když se ale rozhodnete jinak? Můžete odblokovat někoho, koho jste na Instagramu zablokovali? Stručná odpověď zní ano a v tomto článku vás provedeme tím, jak někoho odblokovat na Instagramu pomocí aplikace Instagram nebo webového prohlížeče.

Můžete odblokovat někoho, koho jste na Instagramu zablokovali?

Poté, co jste někoho na Instagramu zablokovali, můžete ho odblokovat. Vyžaduje to jen několik kroků a je to poměrně snadné. Postup je následující:

Otevřete aplikaci Instagram. Otevřete aplikaci Instagram ve svém chytrém telefonu. Zadejte své přihlašovací údaje pro přístup k účtu, pokud jste tak ještě neučinili.

2. Navštivte profil blokování na sociální síti: Klepnutím na ikonu vyhledávání (lupa) ve spodní části obrazovky zadejte uživatelské jméno osoby, kterou chcete odblokovat. Jakmile najdete její profil, klepněte na něj pro přístup k němu. Přístup k nastavení účtu získáte klepnutím na tři svislé tečky (Android) nebo tři vodorovné tečky (iOS) v pravém horním rohu stránky profilu. Klepnutím na tyto tečky získáte přístup k nastavení účtu. Odblokujte danou osobu:

4. Odblokování osoby provedete výběrem možnosti „Odblokovat“ v nabídce nastavení účtu. Když na ni klepnete, zobrazí se potvrzovací okno s dotazem, zda jste si jisti, že chcete uživatele odblokovat. Po potvrzení výběrem možnosti „Ano“ bude osoba odblokována. Jak můžete bez aplikace Instagram někoho odblokovat na Instagramu?

Odblokovat někoho můžete i bez ohledu na to, zda používáte Instagram ve webovém prohlížeči nebo nemáte v zařízení načtenou aplikaci Instagram. Proveďte tyto akce:

1. Spusťte prohlížeč: V počítači nebo mobilním zařízení otevřete vybraný webový prohlížeč (například Chrome, Firefox nebo Safari).

Navštivte webové stránky Instagramu: 2. Do adresního pole prohlížeče zadejte „instagram.com“ a stiskněte klávesu Enter. Tímto postupem budete přesměrováni na hlavní webovou stránku společnosti Instagram.

3. Získejte přístup ke svému účtu online: Chcete-li se přihlásit ke svému účtu Instagram, zadejte své uživatelské jméno a heslo.

4. Přejděte na profil osoby, kterou chcete odblokovat: Po přihlášení zadejte do vyhledávacího řádku v horní části stránky uživatelské jméno osoby, kterou chcete odblokovat. Ve výsledcích vyhledávání klikněte na profil osoby, kterou chcete odblokovat.

5. Odblokujte danou osobu: Odblokovat osobu můžete kliknutím na modré tlačítko „Odblokovat“ vedle jejího uživatelského jména na stránce jejího profilu. Po kliknutí na toto tlačítko se zobrazí potvrzovací okno s dotazem, zda jste si jisti, že chcete uživatele odblokovat. Chcete-li osobu odblokovat, potvrďte kliknutím na tlačítko „Ano“. Jak mohu odblokovat někoho na Instagramu v prohlížeči Chrome?

Pokud používáte prohlížeč Chrome v počítači, můžete někoho na Instagramu odblokovat následujícím postupem:

1. Navštivte webové stránky Instagramu: Otevřete prohlížeč Chrome a přejděte na stránku „instagram.com“.

2. Přihlaste se ke svému účtu: Chcete-li získat přístup ke svému účtu, zadejte své uživatelské jméno a heslo Instagram. 3. Získejte přístup k nastavení svého účtu: Váš profilový obrázek se nachází v pravé horní části stránky. Chcete-li získat přístup k rozevírací nabídce, klikněte na ni a zobrazí se „Nastavení“. 4. Přejděte do oblasti pod položkou „Blokované účty“: Přejděte dolů do části „Soukromí a zabezpečení“ v nabídce nastavení. Přejděte do této části a vyberte možnost „Blokované účty“. 5. Odblokujte daný subjekt: Seznam všech blokovaných účtů si můžete prohlédnout na stránce blokovaných účtů. Chcete-li někoho odblokovat, vyhledejte ho a klikněte na tlačítko „Odblokovat“ vedle jeho uživatelského jména. Před odblokováním uživatele budete vyzváni k potvrzení. Chcete-li osobu odblokovat, potvrďte kliknutím na tlačítko „Ano“. Jak mohu někoho odblokovat?

Obecné kroky k odblokování někoho na Instagramu jsou následující: V závislosti na vašich preferencích otevřete aplikaci Instagram nebo webovou stránku Instagram ve webovém prohlížeči.

2. Přejděte na profil osoby, kterou chcete odblokovat.

3. Přejděte na stránku profilu nebo do nastavení účtu a vyberte možnost odblokování uživatele. 4. Ověřte, zda chcete uživatele skutečně odblokovat.

Mějte na paměti, že pokud někoho na Instagramu odblokujete, bude mít přístup k vašemu profilu, bude se moci zapojit do vašich příspěvků a znovu vám posílat zprávy. Pokud si nejste jisti, zda někoho odblokovat, zamyslete se nad jeho jednáním a nad tím, zda je v souladu s vaší komfortní zónou.

Závěrem lze říci, že odblokování někoho na Instagramu je jednoduchý proces, který vyžaduje pouze několik jednoduchých kroků. Odblokovat někoho a umožnit mu přístup k vašemu profilu můžete bez ohledu na to, zda k návštěvě Instagramu používáte aplikaci Instagram nebo webový prohlížeč. Jen nezapomeňte před odblokováním někoho analyzovat, zda je to pro vás vhodná volba.

FAQ
Mohu zablokovanou osobu vidět na Instagramu?

Ne, když někoho na Instagramu odfajfkujete, zmizí vám z dohledu. V důsledku toho nebudete moci zobrazit jejich profil, příspěvky ani žádné interakce, které na platformě mají. Zablokování někoho v podstatě způsobí, že zmizí z vašich oznámení a kanálu Instagramu.

Jak dlouho trvá, než někoho na Instagramu odblokujete?

Na Instagramu k odblokování někoho obvykle dojde okamžitě. V okamžiku, kdy uživatele odblokujete, měl by mít přístup k vašemu profilu a zapojit se do vašich materiálů.

Mohu odblokovat někoho, kdo mě zablokoval?

Na Instagramu můžete odblokovat uživatele, který vás předtím zablokoval. Postup je poměrně jednoduchý. Níže je uveden návod, jak někoho na Instagramu odblokovat: Otevřete aplikaci Instagram v telefonu nebo tabletu a přihlaste se ke svému účtu.

2. Chcete-li získat přístup ke svému profilu, klepněte na symbol profilu v pravém dolním rohu obrazovky. 3. V pravém horním rohu profilové stránky klepněte na symbol nabídky (tři vodorovné čáry).

3. 4. V seznamu nabídek vyberte v dolní části možnost „Settings“ (Nastavení). 5. Přejděte dolů a v nabídce Settings (Nastavení) klepněte na položku „Privacy“ (Soukromí), čímž získáte přístup k možnostem ochrany soukromí. 6. Chcete-li prozkoumat seznam zablokovaných účtů, klepněte na položku „Blocked Accounts“ (Blokované účty) v části Soukromí. 7. Zobrazí se seznam účtů, které jste zablokovali. Vyhledejte účet, který chcete odblokovat, a dotkněte se ho. 8. Jakmile se dostanete k profilu blokovaného uživatele, klepněte na tlačítko „Odblokovat“. 9. Zobrazí se potvrzovací oznámení s dotazem, zda si přejete uživatele odblokovat. Chcete-li pokračovat, klepněte na možnost „Odblokovat“. 10. Uživatel nyní již nebude mít zakázaný přístup a bude moci přistupovat k vašemu profilu na Instagramu, příspěvkům a navazovat s vámi kontakty.

Je důležité mít na paměti, že odblokováním někoho se okamžitě nevrátí všechny minulé kontakty nebo komunikace, které jste s ním mohli mít. Pouze danému uživateli umožňuje opětovný přístup k vašemu profilu, jeho prohlížení a interakci s ním.