Jak nastavit výchozí vyhledávač Google. Průvodce krok za krokem

Google je nyní široce používán jako výchozí vyhledávač, protože se stal reprezentantem online vyhledávání. Tento článek vás provede procesem nastavení Googlu jako výchozího vyhledávače, pokud už vás nebaví používat Bing, Yahoo nebo jiný vyhledávač. Budeme se zabývat také podobnými tématy, včetně změny výchozího prohlížeče, výběru Googlu jako výchozího vyhledávače v systému Windows 10 a použití hlavního panelu systému Windows 11 k vyhledávání ve službě Google namísto Bing. Nastavení výchozího vyhledávače Google ve vašem prohlížeči:

Většina běžně používaných webových prohlížečů umožňuje uživatelům vybrat si preferovaný vyhledávač. Postup pro několik známých prohlížečů je následující: V prohlížeči Google Chrome:

Google Chrome: V prohlížeči Chrome vyberte „Google“ z rozbalovací nabídky kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu prohlížeče, zvolte „Nastavení“ a poté sjeďte dolů do oblasti „Vyhledávač“.

Uživatelé prohlížeče Mozilla Firefox by měli kliknout na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu, zvolit „Možnosti“, z nabídky na levé straně vybrat „Hledat“ a poté v rozevírací nabídce „Výchozí vyhledávač“ vybrat „Google“.

Uživatelé prohlížeče Microsoft Edge by měli kliknout na tři vodorovné tečky v pravém horním rohu prohlížeče, zvolit „Nastavení“, z nabídky na levé straně vybrat „Soukromí, vyhledávání a služby“, poté sjet dolů do sekce „Služby“, kliknout na „Adresní řádek“ a jako možnost „Vyhledávač používaný v adresním řádku“ vybrat „Google“.

– Safari: V horní liště nabídky klikněte na „Safari“, vyberte „Předvolby“, přejděte na kartu „Hledat“ a v rozevírací nabídce vyberte možnost „Google“ jako „Vyhledávač“. 2. Změna výchozího webového prohlížeče:

– Pokud byste raději používali jiný prohlížeč, můžete změnit výchozí nastavení prohlížeče operačního systému. V systémech Windows a macOS postupujte podle následujících pokynů:

Uživatelé systému Windows by měli otevřít program „Nastavení“, vybrat položku „Aplikace“, v nabídce na levé straně kliknout na položku „Výchozí aplikace“, přejít dolů do oblasti „Webový prohlížeč“ a ze seznamu vybrat zvolený prohlížeč.

Uživatelé systému MacOS: Pro uživatele systému MacOS klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu, vyberte „Předvolby systému“, klikněte na „Obecné“ a poté v rozevírací nabídce „Výchozí webový prohlížeč“ vyberte svůj oblíbený prohlížeč.

3. Výběr výchozího vyhledávače v systému Windows 10:

– Výchozí vyhledávač můžete v systému Windows 10 zvolit nezávisle na prohlížeči. Uděláte to následujícím způsobem: Otevřete aplikaci „Nastavení“, vyberte „Aplikace“ a poté v nabídce na levé straně vyberte „Výchozí aplikace“. Přejděte dolů a vyberte položku „Webový prohlížeč“ a poté ze seznamu vyberte svůj oblíbený prohlížeč. Otevřete preferovaný prohlížeč, přejděte na webovou stránku vyhledávače (v tomto případě Google) a vyhledejte výzvu, abyste jej nastavili jako výchozí vyhledávač.

– Poté vybraný prohlížeč zavřete. Věnujte pozornost uvedeným pokynům. 4. Změna výchozího vyhledávače Bing na hlavním panelu systému Windows 11 na Google:

– Do systému Windows 11 byla přidána funkce vyhledávání na hlavním panelu uprostřed, která ve výchozím nastavení využívá službu Bing. Zde najdete návod, jak místo druhého vyhledávače využít Google:

Pro přístup k nabídce vyhledávání klikněte na symbol vyhledávání na hlavním panelu nebo stiskněte klávesy Windows + S.

– Pro přístup k nastavení klikněte na tři vodorovné tečky na levé straně nabídky vyhledávání. V rozevírací nabídce ve sloupci „Hledat pomocí“ vyberte možnost „Google“.

Společnost Google můžete nastavit jako výchozí vyhledávač a využívat její robustní vyhledávací funkce následujícím postupem. Postup je poměrně jednoduchý bez ohledu na používaný prohlížeč, operační systém nebo panel úloh. Přestože se specifika těchto pokynů mohou lišit v závislosti na verzi prohlížeče nebo operačního systému, základní myšlenky jsou stejné. Šťastné hledání!

FAQ
Jak změním vyhledávač?

Při změně vyhledávače se můžete držet těchto podrobných pokynů: V kroku 1 otevřete svůj oblíbený webový prohlížeč, například Chrome, Firefox nebo Safari.

2. Přejděte na stránku možností nebo předvoleb prohlížeče. Tato možnost je obvykle přístupná prostřednictvím ikony nabídky v pravém horním rohu okna prohlížeče. 3. Po přístupu k možnostem vyhledejte možnost „Vyhledávač“ nebo „Vyhledávání“. V závislosti na prohlížeči může být uvedena v části „Obecné“ nebo „Ochrana osobních údajů“. 4. V nabídce vyberte možnost „Vyhledávač“ nebo „Vyhledávání“. Zobrazí se seznam vyhledávačů, které jsou přístupné. Pro výchozí vyhledávač hledejte „Google“ nebo jiný název. 6. Kliknutím vyberte vyhledávač, který chcete používat jako výchozí. 7. Pokud požadovaný vyhledávač v seznamu chybí, může být nutné vyhledávač nebo rozšíření přidat ručně. Pak jej přidejte výběrem možnosti, například „Spravovat vyhledávače“ nebo „Přidat nový vyhledávač“, a postupujte podle pokynů na obrazovce.

8. Po výběru požadovaného vyhledávače zavřete stránku možností nebo předvoleb. 9. Výchozím vyhledávačem vašeho prohlížeče by nyní měl být ten, který jste vybrali.

Upozorňujeme, že v závislosti na používaném prohlížeči se pokyny mohou výrazně lišit.

Proč nemohu změnit výchozí prohlížeč?

Je možné, že preferovaný prohlížeč nebudete moci změnit z několika důvodů. Jedná se o několik možných scénářů: Několik zařízení nebo operačních systémů má omezení, která uživatelům znemožňují změnit výchozí prohlížeč.

1. Systémová omezení. Často se tak děje z důvodu zachování stability a funkčnosti systému nebo z bezpečnostních důvodů.

2. Kontroly ze strany správce: Pokud používáte počítač nebo zařízení, které je pod kontrolou správce, je možné, že zavedl pravidla nebo omezení, která uživatelům brání ve změně výchozího prohlížeče. To se často vyskytuje na pracovištích nebo v akademickém prostředí. 3. Konflikty softwaru: Občas se může stát, že výchozí prohlížeč nebude možné změnit kvůli konfliktům mezi několika softwarovými balíčky nebo rozšířeními. Před provedením jakýchkoli úprav v těchto situacích může být nutné vyřešit a vyřešit konflikt. 4. Zastaralý software: Pokud je váš operační systém nebo prohlížeč zastaralý, nemusí být změna výchozího prohlížeče možná. Tento problém lze vyřešit aktualizací na nejnovější verzi softwaru. 5. Technické problémy: V některých případech brání změně výchozího prohlížeče závady operačního systému nebo prohlížeče nebo technické problémy. V těchto situacích se doporučuje pokusit se zařízení resetovat nebo kontaktovat technickou podporu, která vám poskytne další pomoc.

Je důležité mít na paměti, že toto jsou jen některá z typických vysvětlení, proč může být obtížné změnit preferovaný prohlížeč. Pro přesnější a komplexnější informace se vždy doporučuje nahlédnout do oficiální dokumentace nebo se obrátit na technickou pomoc přizpůsobenou vašemu zařízení nebo operačnímu systému.