Jak najít Spotlight v Macu. Komplexní průvodce

Pomocí Spotlightu, robustního vyhledávacího nástroje, který je součástí systému macOS, mohou uživatelé snadno objevovat soubory, spouštět programy, počítat a dokonce vyhledávat na internetu. Znalost přístupu ke Spotlightu a jeho používání může výrazně zvýšit vaši produktivitu, ať už jste uživatelé Macu poprvé, nebo macOS používáte už delší dobu. V tomto příspěvku se budeme zabývat často kladenými otázkami týkajícími se Spotlightu, včetně toho, kde ho najít, jak zapnout indexování Spotlightu, co je to vyhledávací zkratka a jak Spotlight v případě potřeby restartovat. Kde najdu vyhledávání Spotlight? Na Macu se Spotlight nachází v pravé horní části panelu nabídek. Hledejte ikonu funkce Spotlight, což je lupa. Ve výchozím nastavení je tento symbol neustále viditelný a snadno dosažitelný, což vám umožní ihned spustit vyhledávání.

Co je zkratka pro vyhledávání Spotlight? Ke spuštění funkce Spotlight a přístupu k vyhledávání můžete kromě ikony na panelu nabídek použít také klávesovou zkratku. Spotlight se na Macu spustí, když současně stisknete klávesy Command a mezerník. Pomocí této zkratky můžete Spotlight otevřít rychle a snadno, aniž byste museli přesouvat ukazatel na panel nabídek. Jak mohu zapnout indexování Spotlight? Spotlight používá k vyhledávání a načítání dat z počítače Mac index. Pokud Spotlight nezobrazuje zamýšlené výsledky nebo se chová nesprávně, může být nutné funkci indexování zapnout nebo znovu zapnout. Toho dosáhnete podle následujících kroků:

Pro přístup k Předvolbám systému klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky a zvolte „Předvolby systému“.

2. V okně Předvolby systému vyberte ikonu „Spotlight“. Krok 3: Vyberte kartu „Soukromí“. 4. Klikněte na tlačítko „-“ v dolní části okna po výběru spouštěcího disku, pokud je zobrazen v levé části okna. Tímto postupem bude disk odstraněn ze seznamu míst, která Spotlight nebude indexovat. Zavřete okno Předvolby systému klepnutím na tlačítko

5.

Po dokončení těchto postupů začne váš Mac znovu indexovat informace na spouštěcím disku. V závislosti na rozsahu a objemu dat uložených v počítači Mac může tento postup nějakou dobu trvat. Po dokončení indexování byste měli být schopni Spotlight používat efektivněji.

Jak v počítači Mac znovu spustit Spotlight?

Opětovné spuštění Spotlightu často řeší problémy s funkčností, například pomalé výsledky vyhledávání nebo to, že nástroj nefunguje podle plánu. Postup je následující:

1. Spusťte program Terminál tak, že jej vyberete z podsložky „Nástroje“ ve složce „Aplikace“.

2. Do okna Terminálu zadejte příkaz „killall Spotlight“.

3. Příkaz provedete stisknutím klávesy Enter.

Po zadání tohoto příkazu se na vašem Macu znovu spustí Spotlight. Nyní by již neměly nastat žádné problémy s používáním této funkce.

Konečně, Spotlight je důležitý nástroj, který může výrazně zvýšit efektivitu vašeho počítače Mac. Funkci Spotlight můžete maximálně využít tak, že pochopíte, kde ji najdete, budete používat klávesovou zkratku, zapnete indexování a v případě potřeby funkci restartujete. Spotlight je nástroj pro efektivní navigaci v systému macOS, ať už potřebujete rychle najít soubory, spouštět aplikace nebo provádět výpočty.

FAQ
Kde je Spotlight v nastavení?

V aplikaci Nastavení počítače Mac není žádná aplikace Spotlight. Místo toho k ní máte přístup z lišty nabídek v horní části obrazovky. Symbol vyhledávání Spotlight, který připomíná lupu, se nachází v pravé horní části panelu nabídek. Chcete-li získat přístup k panelu vyhledávání Spotlight a začít používat jeho funkce, stačí kliknout na symbol lupy.

Jak provést vyhledávání Spotlight v prohlížeči Safari?

Chcete-li spustit vyhledávání Spotlight v prohlížeči Safari, postupujte podle následujících kroků: 1. Otevřete Safari na Macu kliknutím na ikonu aplikace v Docku nebo zadáním jejího názvu do Launchpadu. Pokud je Safari již otevřeno, můžete Spotlight spustit současným klepnutím na klávesu Command () a mezerník. Alternativně můžete vybrat ikonu lupy v pravém horním rohu panelu nabídek. 3. Tím aktivujete vyhledávací panel Spotlight na obrazovce. 4. Do vyhledávacího pole Spotlight přímo zadejte hledané výrazy. Při zadávání Spotlight okamžitě vrátí výsledky hledání v závislosti na zadání. Na základě vašeho vyhledávacího dotazu Spotlight zobrazí seznam doporučených výsledků, které mohou zahrnovat webové stránky, záložky, historii a další. Kterýkoli z výsledků lze otevřít v Safari kliknutím na něj.

Podle těchto pokynů můžete v Safari snadno provádět vyhledávání Spotlight, které vám umožní rychle najít webové stránky, záložky nebo jiné důležité informace.

Jak vyberu aplikaci Spotlight?

V počítači Mac můžete Spotlight zvolit následujícími úkony: 1. Vyberte ikonu lupy umístěnou v pravém horním rohu panelu nabídek. Ikona Spotlight je zobrazena zde. 2. Můžete také použít klávesovou zkratku stisknutím kláves Command a mezerníku.

Oběma způsoby získáte přístup k vyhledávacímu panelu Spotlight v počítači Mac a můžete využívat jeho funkce k vyhledávání souborů, programů, dokumentů a dalších položek.