Pokud chcete, aby váš stolní počítač využíval bezdrátová síťová připojení, je bezdrátová karta PCI vynikajícím doplňkem. K instalaci bezdrátové karty PCI, která je poměrně jednoduchou operací, je zapotřebí několik jednoduchých kroků. V tomto článku vás provedeme postupem instalace a odpovíme na některé související dotazy týkající se instalace potřebných ovladačů, připojení karty PCIe Wi-Fi k základní desce a zapnutí karty PCIe.
1. Shromáždění nástrojů a kontrola kompatibility Před zahájením instalace se ujistěte, že vaše základní deska má přístupný slot PCI. Většina základních desek je vybavena jedním nebo více sloty PCI, zejména ty vyrobené pro stolní počítače. Tyto informace naleznete na webových stránkách výrobce nebo v uživatelské příručce k vaší základní desce. Měla by být také zakoupena bezdrátová karta PCI, která je kompatibilní s vaším operačním systémem a splňuje vaše požadavky.
2. Zouvání bot a otevření skříně počítače
Pro instalaci bezdrátové karty PCI je nutné otevřít skříň počítače. Než budete pokračovat, ujistěte se, že je počítač vypnutý a odpojený od zdroje napájení. Aby statická energie nepoškodila součásti počítače, uzemněte se dotykem kovového předmětu nebo si nasaďte antistatický pásek na zápěstí.
Přidání bezdrátové karty PCI (3) Najděte na základní desce volný slot PCI. Tato místa na základní desce mají obvykle bílou barvu a jsou delší než ostatní sloty. Odstraňte kovový držák na zadní straně počítačové skříně, který je umístěn tak, aby odpovídal slotu PCI, do kterého bude instalována bezdrátová karta. Zarovnejte konektory karty se slotem a opatrně vložte kartu do slotu. Jakmile je karta pevně na svém místě, silně, ale jemně na ni zatlačte. Nakonec pomocí šroubů dodaných s bezdrátovou kartou připevněte kartu ke skříni počítače.
(4) Připojení antén a zajištění skříně počítače
Pro nejlepší příjem signálu obsahuje mnoho bezdrátových karet PCI externí antény, které je třeba připojit. K určeným portům na zadní straně bezdrátové karty je třeba připojit antény. Ujistěte se, že jsou antény pevně připevněny. Skříň počítače by nyní měla být uzavřena a zajištěna šrouby.
Po úspěšné instalaci bezdrátové karty PCI můžete nyní přistoupit k připojení k bezdrátové síti. Abyste toho dosáhli, musíte nejprve nainstalovat požadované ovladače pro bezdrátové zařízení.
Vložte disk CD s ovladači dodaný s bezdrátovou kartou do jednotky CD/DVD v počítači a nainstalujte jej. Při instalaci ovladačů se řiďte pokyny na obrazovce. Pokud váš počítač nemá jednotku CD/DVD, můžete použít jiný počítač k získání nejnovějších ovladačů z webových stránek výrobce a poté je přenést do svého počítače pomocí jednotky USB flash.
Po instalaci nových ovladačů restartujte počítač. Operační systém by měl po restartu bezdrátovou kartu detekovat a umožnit vám nastavit a připojit se k bezdrátovým sítím podle potřeby.
Odpověď na otázku, zda lze kartu Wi-Fi nainstalovat do slotu PCI, zní ano. Stolní počítače se mohou bezdrátově připojovat k internetu pomocí bezdrátových karet PCI, které jsou vyrobeny speciálně pro umístění do slotů PCI.
V neposlední řadě není často třeba dělat nic zvláštního pro aktivaci rozhraní PCIe (Peripheral Component Interconnect Express). Moderní základní desky využívají standardní rozhraní PCIe pro rozšiřující karty, včetně bezdrátových zařízení. PCIe se okamžitě aktivuje, pokud je základní deska zapnutá a bezdrátová karta PCI je správně nainstalovaná.
Chcete-li nakonec nainstalovat bezdrátovou kartu PCI, postupujte podle následujících kroků: ověřte kompatibilitu, otevřete skříň počítače, vložte kartu do otevřeného slotu PCI, připojte antény a poté skříň zavřete. Po opětovném spuštění počítače a instalaci potřebných ovladačů můžete konfigurovat bezdrátové sítě a připojit se k nim. S bezdrátovou kartou PCI můžete využívat snadnost a přizpůsobivost bezdrátové komunikace ve stolním počítači.
Váš počítač nemusí kartu PCIe identifikovat z několika důvodů. Může se jednat o několik následujících scénářů: Zkontrolujte, zda je nainstalovaná karta PCIe kompatibilní s požadavky vašeho počítače, abyste se vyhnuli problémům s kompatibilitou. Ověřte kompatibilitu karty s hardwarovou konfigurací a operačním systémem vašeho počítače. 2. Nevhodná instalace Ještě jednou zkontrolujte, zda je karta PCIe správně vložena do slotu PCIe. Pokud není karta správně umístěna, mohlo by občas dojít k jejímu špatnému kontaktu. 3. Problémy s ovladači: Zkontrolujte, zda jsou ovladače karty PCIe aktuální. Pokud nejsou nainstalovány potřebné ovladače, počítač nemusí kartu detekovat. Stáhněte si nejnovější ovladače pro svůj konkrétní model z webových stránek výrobce.
4. Nastavení systému BIOS: Zkontrolujte, zda je slot PCIe v systému BIOS počítače povolen. V některých případech může být výchozí nastavení slotu PCIe zakázáno, což znemožňuje detekci karty. Restartováním počítače a stisknutím určené klávesy (často Del nebo F2) během spouštění můžete získat přístup k nastavení systému BIOS. 5. Omezení napájení: Zkontrolujte, zda vaše napájecí jednotka (PSU) může dostatečně napájet kartu PCIe. Je možné, že některé výkonné karty PCIe potřebují další napájecí konektory ze zdroje. Ujistěte se, že jsou správně provedeny všechny požadované napájecí přípojky.
Pokud jste vyzkoušeli tyto techniky řešení problémů a váš počítač stále není schopen rozpoznat kartu PCIe, doporučujeme vám kontaktovat podporu výrobce nebo vyhledat odbornou pomoc.