Jak nainstalovat aplikaci Microsoft Office Document Imaging

Jak znovu nainstalovat Office?
Chcete-li znovu nainstalovat Microsoft Office, přejděte na Můj účet a vyberte odkaz ke stažení, pokud ještě nemáte instalační soubor na pevném disku. Poté postupujte podle pokynů uvedených výše. Pokud soubor máte, spusťte jej a začněte znovu proces instalace.
Další informace najdete na soubory.info

Propracovaným nástrojem, který uživatelům umožňuje prohlížet, upravovat a komentovat naskenované dokumenty, je aplikace Microsoft Office Document Imaging. Je součástí rodiny Microsoft Office a je vybaven řadou funkcí pro zlepšení správy dokumentů. V tomto článku vás provedeme instalací aplikace Microsoft Office Document Imaging a uvedeme některé související informace. Aplikace Microsoft Office Document Imaging není přítomna.

Nástroj Microsoft Office Document Imaging byl k dispozici jako výchozí možnost instalace v dřívějších verzích sady Microsoft Office. Po vydání sady Microsoft Office 2010 však byla ze standardního instalačního balíčku vyřazena. V případě potřeby ji můžete stále nainstalovat samostatně, takže se nemusíte obávat.

Postup instalace aplikace Document Imaging pro Microsoft Office

1. Začněte vložením instalačního disku pro Microsoft Office nebo začněte stažením z webových stránek společnosti Microsoft.

2. Při spuštění instalačního programu vyberte pro způsob instalace možnost „Přizpůsobit“.

3. Kliknutím na položku „Office Tools“ rozbalte seznam a poté klikněte na položku „Microsoft Office Document Imaging“.

4. Chcete-li pro instalaci zvolit „Microsoft Office Document Imaging“, zaškrtněte vedle něj políčko.

5. Pokračujte v instalaci podle pokynů zobrazených na obrazovce.

6. Po dokončení instalace můžete vyhledat aplikaci Microsoft Office Document Imaging tak, že přejdete do nabídky Start a zadáte „Microsoft Office Document Imaging“.

Jak změnit výchozí prohlížeč na Microsoft Office Document Imaging

Podle těchto pokynů nastavíte Microsoft Office Document Imaging jako výchozí prohlížeč pro určité typy souborů:

1. Pomocí nabídky pravého tlačítka myši vyberte soubor požadovaného typu (například TIFF nebo MDI).

2. Před klepnutím na tlačítko „Zvolit výchozí program“ vyberte možnost „Otevřít pomocí“.

3. Ze seznamu možností „Otevřít pomocí“ vyberte „Microsoft Office Document Imaging“. 4. Zaškrtněte políčko vedle možnosti „Pro otevření tohoto typu souboru vždy použít vybraný program“.

5. Stisknutím tlačítka „OK“ uložte provedené úpravy.

Nyní se při každém poklepání na soubor tohoto typu okamžitě spustí program Microsoft Office Document Imaging.

Jaký formát pro zobrazování dokumentů používá společnost Microsoft?

Naskenované dokumenty se ukládají v aplikaci Microsoft Document Imaging pomocí standardu MDI (Microsoft Document Imaging). Lze však použít i jiné široce používané obrazové formáty, například TIFF (Tagged picture File Format).

Pokyny ke stažení a instalaci aplikace Microsoft Office Picture Manager

Pokud hledáte alternativu k aplikaci Microsoft Office Document Imaging, je vhodné o aplikaci Microsoft Office Picture Manager přemýšlet. Nejnovější verze sady Microsoft Office jej neobsahují, ale přesto si jej můžete stáhnout a nainstalovat samostatně. Postup je následující:

1. Přejděte na oficiální webové stránky Centra stahování Microsoft.

2. Pomocí vyhledávacího řádku vyhledejte položku „Microsoft Office Picture Manager“.

3. Podle operačního systému se rozhodněte, zda chcete použít 32bitovou nebo 64bitovou verzi aplikace Microsoft Office Picture Manager.

4. Chcete-li zahájit stahování, klepněte na možnost „Stáhnout“.

5. Po dokončení stahování spusťte instalační soubor.

6. Při instalaci aplikace Microsoft Office Picture Manager se řiďte pokyny, které se zobrazí na obrazovce.

Správce obrázků Microsoft Office naleznete tak, že jej po instalaci vyhledáte v nabídce Start.

Shrnutí: Správa naskenovaných dokumentů a poznámek je s pomocí nástroje Microsoft Office Document Imaging jednodušší. Můžete si jej nainstalovat samostatně, i když není součástí obvyklého instalačního balíčku aktuálních verzí sady Microsoft Office. Můžete si jej také zvolit jako výchozí prohlížeč pro určitý typ souborů. Pokud dáváte přednost alternativě, můžete si stáhnout a nainstalovat aplikaci Microsoft Office Picture Manager.

FAQ
Jak nainstalovat soubor IMG v systému Windows 10?

K instalaci souboru IMG v systému Windows 10 lze použít následující kroky:

1. Nainstalujte soubor IMG do systému Windows 10. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na soubor IMG, který chcete nainstalovat, vyberte v kontextové nabídce možnost „Připojit“. Pro soubor IMG se tím vytvoří virtuální jednotka. 2. Spusťte Průzkumníka souborů a přejděte na čerstvě vytvořenou virtuální jednotku. Měla by se zobrazit v části „Tento počítač“ jako nová jednotka. 3. Poklepáním na virtuální jednotku ji spustíte a zobrazíte obsah souboru IMG. 4. Vyhledejte v souboru IMG instalační nebo instalační soubor. Může to být instalační soubor s příponou.msi nebo spustitelný soubor s příponou.exe. 5. Chcete-li zahájit postup instalace, dvakrát klikněte na instalační nebo instalační soubor. Instalace souvisejícího softwaru souboru IMG je stejně jednoduchá jako postupování podle pokynů na obrazovce. 6. Po dokončení instalace lze soubor IMG bezpečně odpojit. Chcete-li virtuální disk odpojit nebo vysunout z počítače, použijte možnosti „Eject“ (Vysunout) nebo „Unmount“ (Odpojit) z kontextové nabídky po kliknutí pravým tlačítkem myši.

Upozorňujeme, že v závislosti na konkrétním souboru IMG a softwaru, který obsahuje, se mohou procesy mírně lišit. Podrobnější pokyny je vždy dobré najít v případných pokynech k instalaci přiložených k souboru IMG nebo v dokumentaci k softwaru.

Jak najdu Správce obrázků Microsoft Office v systému Windows 10?

Správce obrázků Microsoft Office není v systému Windows 10 standardní funkcí. Pokud však provedete tyto kroky, můžete jej přesto využívat:

Klepněte na tlačítko Start a zadejte „Microsoft Office Picture Manager“. 2. Aplikace by se měla zobrazit ve výsledcích vyhledávání, pokud je již v počítači nainstalována. Chcete-li ji otevřít, stačí na ni kliknout. 3. Pokud se aplikace ve výsledcích hledání nezobrazí, není v počítači nainstalována. 4. V této situaci můžete zkusit vyhledat instalační soubory aplikace Microsoft Office Picture Manager ze starší verze sady Microsoft Office. V počítači vyhledejte v adresáři Program Files (x86) složku „Microsoft Office“. 5. Po vyhledání instalačních souborů přejděte do složky „Office14“ nebo „Office15“ tak, že vyhledáte složku „Office“. V jedné z těchto složek byste měli najít složku „OIS“, ve které se nachází spustitelný soubor „OIS.exe“ Microsoft Office Picture Manager. 6. Chcete-li vytvořit zástupce na pracovní ploše nebo v jiné preferované oblasti, klikněte pravým tlačítkem myši na soubor „OIS.exe“ a vyberte možnost „Vytvořit zástupce“. 7. Od této chvíle můžete program Microsoft Office Picture Manager spouštět pouhým poklepáním na zástupce.

Upozorňujeme, že společnost Microsoft již aktivně nevyvíjí program Microsoft Office Picture Manager, který je staršího data. Nemusí mít všechny možnosti a schopnosti, které jsou přítomny v novějších programech pro správu obrázků.