1. Jak spustit antivirový software v počítači Chromebook: Zabudované bezpečnostní mechanismy v Chromeboocích okamžitě odhalí a odstraní veškerý nebezpečný software. Operační systém známý jako Chrome OS je vytvořen tak, aby snižoval nebezpečí malwaru a virů. Podle následujících kroků vyhledejte antivirový software a spusťte jej v počítači Chromebook:
Klepnutím na čas v pravém dolním rohu obrazovky vyberte čas.
– Chcete-li vstoupit do nabídky Nastavení, klikněte na symbol ozubeného kola.
Chcete-li zobrazit další možnosti, přejděte dolů a vyberte možnost „Upřesnit“. V části „Resetovat a vyčistit“ klikněte na možnost „Vyčistit počítač“.
– Pokud je nalezen škodlivý software, systém Chrome OS jej ze zařízení automaticky odstraní. Mohu dát McAfee do počítače Chromebook?
2. Populární antivirový program McAfee poskytuje důkladné zabezpečení pro mnoho různých zařízení. Společnost McAfee však nenabízí specifický antivirový program pro Chromebooky. Důvodem jsou bezpečnostní opatření, která systém Chrome OS obsahuje. Přestože do Chromebooku nemůžete přímo nainstalovat McAfee ani žádný jiný antivirový software třetí strany, můžete si přidat další zabezpečení pomocí doplňků prohlížeče a aplikací z internetového obchodu Chrome.
3. Konfigurace antiviru v prohlížeči Google Chrome:
Internetový prohlížeč Google Chrome, který používají Chromebooky, je dodáván s řadou doplňků, které mají podobné vlastnosti jako antivirový software. Tyto doplňky pomáhají zabezpečit práci na internetu a upozorňují na potenciálně nebezpečné webové stránky. Podle těchto pokynů nakonfigurujte antivirovou ochranu v prohlížeči Google Chrome:
– V počítači Chromebook spusťte prohlížeč Google Chrome.
Chcete-li vstoupit do nabídky, klikněte na tři tečky v pravém horním rohu.
– V rozbalovací nabídce vyberte možnost „Nastavení“.
– V levé nabídce vyhledejte položku „Extensions“ (Rozšíření) posunutím dolů.
– Prohlédněte si antivirová rozšíření v internetovém obchodě Chrome a kliknutím na „Přidat do Chrome“ je přidejte do prohlížeče.
4. Co se stane, když se Chromebook nakazí virem?
I když jsou Chromebooky méně náchylné k virům než jiná zařízení, přesto se mohou nakazit. Díky bezpečnostním mechanismům systému Chrome OS jsou účinky viru na Chromebook obvykle minimální. Stále však může vést k problémům, jako je pomalý výkon, otravná vyskakovací okna a oslabené zabezpečení dat.
Pokud se domníváte, že je váš Chromebook napaden virem, můžete k vyřešení problému provést následující kroky: Abyste zabránili dalšímu šíření infekce, odpojte se od internetu.
– Jak již bylo řečeno, spusťte v počítači Chromebook integrovanou antivirovou kontrolu.
– Pokud se při skenování nepodaří problém identifikovat nebo vyřešit, můžete Chromebook vypnout. Při vypnutí dojde k obnovení továrního nastavení vašeho zařízení, čímž se odstraní také veškerý potenciálně nebezpečný software.
Závěrem lze říci, že i když jsou Chromebooky vyrobeny tak, aby byly bezpečné, antivirový software se stále doporučuje pro dodatečné zabezpečení. Ačkoli McAfee nelze do Chromebooku nainstalovat přímo, můžete zvýšit zabezpečení počítače pomocí doplňků prohlížeče a aplikací z internetového obchodu Chrome. Zabezpečení Chromebooku lze udržovat častým spouštěním přiložené antivirové kontroly a opatrností při přístupu na internet.
Váš Chromebook může běžet pomalu z několika důvodů. Níže jsou uvedeny některé typické příčiny pomalého výkonu: Nadměrné množství otevřených karet může vyčerpávat systémové prostředky a způsobovat pomalý chod Chromebooku. Zkuste zavřít nepoužívané karty nebo pozastavit nečinné karty pomocí doplňků, jako je např. Málo dostupného úložného prostoru: Pokud je úložiště téměř plné, může to mít negativní vliv na výkon vašeho Chromebooku. Chcete-li uvolnit místo, přemýšlejte o odstranění nepotřebných souborů nebo o jejich přenesení do cloudového úložiště. 3. Zastaralý software nebo operační systém: Často kontrolujte v nabídce nastavení, zda nejsou k dispozici aktualizace systému. 4. Přetížená rozšíření a aplikace: Rozšíření a aplikace spuštěné na pozadí mohou mít vliv na výkon. Chcete-li zvýšit rychlost, zakažte nebo odinstalujte nepoužívaná rozšíření a programy.
5. Infekce malwarem nebo adwarem: Přestože je úroveň zabezpečení Chromebooků obecně vyšší, mohou je tyto hrozby ovlivnit. Ke kontrole malwaru použijte bezpečnostní nástroje integrované v systému Chrome OS nebo popřemýšlejte o instalaci spolehlivého antivirového programu z internetového obchodu Chrome. 6. Hardwarová omezení: Chromebooky mají často méně výkonný hardware než běžné notebooky. Pokud je váš Chromebook starší model nebo má málo paměti RAM, může mít problémy se zvládáním náročných úloh nebo několika otevřených programů.
Pokud jste vyzkoušeli tato řešení a váš Chromebook je stále pomalý, mohlo by se vyplatit kontaktovat podporu pro Chromebooky a požádat o další pomoc.
Ano, Chromebooky mají nouzový režim. Na Chromebooku je bezpečný režim známý jako „režim pro hosty“. Když zapnete režim pro hosty, může váš Chromebook používat kdokoli, aniž by měl přístup k vašim datům nebo něco trvale měnil. Když se uživatel odhlásí z režimu pro hosty, všechny stažené soubory, nainstalované programy a historie prohlížeče se odstraní. Pokud chcete svůj Chromebook někomu půjčit nebo potřebujete vyřešit nějaký problém, aniž byste ohrozili své osobní údaje, je tato možnost užitečná.