Na délku trvání časosběrného videa má vliv snímková frekvence použitá při snímání a rychlost přehrávání. Obvykle se snímky pořizují pomaleji, než je zamýšlená rychlost přehrávání, aby vznikl časosběrný snímek. Pro 30sekundové časosběrné video by bylo potřeba 720 snímků (24 snímků za sekundu vynásobených 30 sekundami), pokud použijeme typickou snímkovou frekvenci 24 snímků za sekundu (fps). Časosběrné video by však trvalo pouze 30 sekund při zobrazení typickou rychlostí 24 snímků za sekundu.
Abychom získali počet snímků potřebných pro časosběrné snímání trvající 1 hodinu, musíme vzít v úvahu uvedenou snímkovou frekvenci a rychlost přehrávání. Časosběrný snímek s rychlostí 24 snímků za sekundu by vyžadoval 86 400 snímků (24 snímků za sekundu x 60 sekund x 60 minut). Celková doba trvání by však byla 1 hodina, pokud bychom chtěli tento time-lapse přehrát v typickém filmu s 24 snímky za sekundu.
Délka 10 sekund v časosběrné fotografii je libovolná a závisí na snímací frekvenci a rychlosti přehrávání. Časosběrné snímání v délce 10 sekund by vyžadovalo 240 snímků (24 fps x 10 sekund) za předpokladu snímkové frekvence 24 fps. Časosběrné video by však trvalo pouze 10 sekund při prohlížení typickou rychlostí 24 snímků za sekundu. Jak mohu zrychlit video na iPhonu?
Postup je jednoduchý, pokud chcete na iPhonu vytvořit časosběrné video. V aplikaci Fotoaparát přejeďte prstem doleva, dokud neuvidíte možnost „Time-Lapse“, a poté ji klepnutím vyberte. Poté můžete nastavit záběr a stisknutím tlačítka nahrávání začít pořizovat časosběrné snímky. Ke změně rychlosti časosběrného snímání využijte programy pro úpravu videa, například bezplatný software iMovie z obchodu Software Store. Preferovanou rychlost přehrávání můžete zvolit po importu časosběrného filmu do iMovie, výběru videoklipu a klepnutí na ikonu rychlosti. Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, experimentujte s různými rychlostmi.
Závěrem lze říci, že pro vytvoření časosběrného videa je nutné pořizovat snímky pomalejším tempem, než je plánovaná rychlost přehrávání. Délka časosběrného videa je ovlivněna například rychlostí snímků a rychlostí přehrávání. Třicetisekundové časosběrné video by vyžadovalo 720 snímků při typické snímkové frekvenci 24 fps, zatímco hodinové časosběrné video by vyžadovalo 86 400 snímků. Pro zrychlení videa na iPhonu můžete využít režim časosběrného snímání v aplikaci Fotoaparát a poté změnit rychlost přehrávání v programech pro úpravu videa, jako je iMovie. Vytáhněte tedy fotoaparát nebo chytrý telefon a začněte pořizovat úchvatné časosběrné záznamy světa!
Po zachycení časosběrného videa na iPhonu jej můžete zrychlit. Při úpravě časosběrného videa, které jste zachytili pomocí vestavěné aplikace Fotoaparát v iPhonu, můžete změnit tempo videa.
Podle těchto postupů můžete zrychlit časosběrný film na iPhonu:
1. Otevřením aplikace Fotografie vyhledejte v iPhonu časosběrné video, které chcete upravit. 2. Po otevření videa klepnutím na něj vyberte v pravém horním rohu obrazovky možnost „Upravit“. 3. Ve spodní části displeje naleznete časovou osu s přehrávací hlavou. Symbol časovače se nachází v levém dolním rohu obrazovky.
4. Tím se zobrazí možnosti pro úpravu rychlosti. 5. Nyní můžete vybrat požadovanou rychlost časosběrného videa přetažením posuvníku doleva nebo doprava. Posunutím posuvníku doprava nebo doleva lze video zrychlit nebo zpomalit. 6. Stisknutím tlačítka přehrávání můžete sledovat změny při úpravě tempa v reálném čase. 7. Po úpravě rychlosti k vaší spokojenosti se dotkněte tlačítka „Hotovo“, abyste úpravy zachovali.
Podle těchto pokynů můžete jednoduše zrychlit nebo zpomalit časosběrné video, které již bylo zaznamenáno na vašem iPhonu.
Běžné video je možné změnit na časosběrné. Zhuštěním delšího časového úseku do kratšího časového rámce vzniká u časosběrných videí efekt zrychleného pohybu. K přeměně běžného videa na časosběrné použijte software pro úpravu videa, který umožňuje měnit rychlost přehrávání. Časosběrného efektu můžete dosáhnout zrychlením videa. Některé programy nebo aplikace pro úpravu videa také poskytují specifické nástroje nebo filtry pro časosběrné snímky, které pomáhají zlepšit efekt.
V závislosti na zamýšleném tempu časosběrného snímání by se 5minutový časosběr obvykle zkomprimoval do kratšího časového úseku. V závislosti na přesně použitých parametrech časosběrného snímání by 5minutové časosběrné snímání mohlo mít různý počet sekund. Například 5minutový časosběr by měl 300 sekund, pokud by byl zkomprimován do 10 sekund. Pětiminutový časový úsek by však měl 900 sekund, pokud by byl zkomprimován do 30 sekund.
Ano, z běžného videa můžete vytvořit časosběrné video. Video se přehrává rychleji, než bylo natočeno technikou časosběrného snímání, aby se vytvořila iluze, že čas rychle plyne. Video lze proměnit v časosběrné pomocí různých editačních programů a technik. Tyto nástroje obvykle umožňují měnit rychlost přehrávání, odstraňovat snímky a zlepšovat celkový vizuální dojem. Pomocí správného softwaru můžete z videozáznamu rychle vytvořit poutavou časosběrnou sekvenci.