S rostoucí popularitou chytrých telefonů se rozšířilo používání aplikací třetích stran. Tyto aplikace, vytvořené jinými osobami nebo organizacemi než výrobcem zařízení, nabízejí další funkce a vlastnosti pro zlepšení uživatelského komfortu. Je však nezbytné porozumět vlastnostem aplikací třetích stran a tomu, jak ovlivňují výkon a zabezpečení vašeho chytrého telefonu. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak rozpoznat aplikace třetích stran, povíme si o jejich výhodách a nevýhodách a nabídneme rady, jak je v případě potřeby zakázat. Jaké aplikace třetích stran používám?
Aplikace, které nejsou v zařízení předinstalovány výrobcem nebo obchodem s aplikacemi, se označují jako aplikace třetích stran. Jsou k dispozici na různých místech, včetně nezávislých obchodů s aplikacemi, oficiálních obchodů s aplikacemi, jako je Google Play nebo Apple App Store, a webových stránek tvůrce. Tyto aplikace pokrývají širokou škálu témat, včetně sociálních médií, produktivity, zábavy a her. Facebook, Instagram, WhatsApp, Spotify a Snapchat jsou několika známými příklady aplikací třetích stran. Jak mohu zastavit spouštění programů třetích stran? Za určitých okolností může být užitečné zakázat programy třetích stran. Zakázání aplikace může například pomoci celkově lepšímu fungování zařízení, pokud zjistíte, že ovlivňuje výkon, spotřebovává příliš mnoho energie nebo dat, nebo pokud ji prostě již nepotřebujete. Chcete-li zablokovat aplikaci třetí strany ve většině chytrých telefonů, postupujte podle následujících postupů:
Ve smartphonu přejděte do Nastavení. 2. Přejděte dolů a klikněte na položku „Aplikace“ nebo „Aplikace“ (v závislosti na vašem zařízení se může přesný název lišit). 4. 5. Na stránce s podrobnostmi o programu byste si měli všimnout možností jako „Vynutit zastavení“, „Odinstalovat“ nebo „Zakázat“.
3. Vyhledejte aplikaci třetí strany, kterou chcete odinstalovat, a dotkněte se jí. Klepněte na tlačítko „Zakázat“. Až budete vyzváni, potvrďte svou akci.
Aplikaci lze zneaktivnit, takže se nebude zobrazovat v zásuvce aplikací ani vám nebude posílat upozornění, dokud bude v zařízení nainstalována. Ačkoli program třetí strany můžete v případě potřeby vždy znovu povolit, mějte na paměti, že tím nedojde k jeho odinstalaci.
Co je příkladem aplikace třetí strany?
Příkladem aplikace třetí strany je jakákoli aplikace, která není vytvořena nebo nabízena výrobcem zařízení nebo oficiálním obchodem s aplikacemi. Pokud například používáte zařízení se systémem Android, je za aplikaci třetí strany považován jakýkoli software, který si stáhnete z jiných zdrojů než z obchodu Google Play. Podobně je jakýkoli software, který si stáhnete z jiných míst než z obchodu se softwarem Apple, považován za aplikaci třetí strany v zařízení Apple. Tyto aplikace mohou pocházet od nepřidružených vývojářů, z výklenkových tržišť s aplikacemi nebo z webových stránek, které poskytují přímé stahování.
Je služba PayPal externí aplikací? PayPal je aplikace třetí strany, ano. Uživatelé mohou pomocí této běžně používané platební sítě bezpečně posílat a přijímat peníze. Aplikaci PayPal lze stáhnout z uznávaných obchodů s aplikacemi nebo z webových stránek PayPal, přestože ve většině chytrých telefonů není předinstalována. PayPal funguje s různými operačními systémy a zařízeními jako aplikace třetí strany, která funguje nezávisle na výrobci zařízení.
Závěrem lze říci, že aplikace třetích stran jsou velmi důležité pro rozšíření funkcí a vlastností našich zařízení. Pochopení původu těchto aplikací a případných důsledků pro výkon a zabezpečení zařízení do značné míry závisí na jejich identifikaci. Navzdory skutečnosti, že aplikace třetích stran poskytují charakteristické funkce a služby, je při jejich instalaci z nespolehlivých zdrojů nezbytné dbát zvýšené opatrnosti. Aplikace třetích stran můžete v zařízení účinně vyhledat, zakázat a spravovat podle výše uvedených metod.
Pomocí těchto kroků lze v zařízení se systémem Android odhalit skryté aplikace třetích stran:
1. Vstupte do nastavení zařízení. 2. Přejděte dolů a klikněte na položku „Aplikace“ nebo „Aplikace“ (v závislosti na zařízení se může název lišit). 3. Vyhledejte položku nabídky s názvy „Všechny aplikace“, „Nainstalované aplikace“ nebo podobným. Chcete-li zobrazit seznam všech aplikací, které máte v zařízení nainstalovány, zvolte tuto možnost.
4. 5. Pečlivě projděte seznam a vyhledejte všechny názvy programů, které se vám zdají podivné nebo podezřelé. Mohlo by se jednat o neobjevené aplikace třetích stran. 6. Pokud narazíte na pochybné aplikace, dotkněte se jich a zjistěte o nich více informací, včetně jejich oprávnění, požadavků na úložiště a dalších specifik. Pokud chcete aplikaci odinstalovat, možnost „Odinstalovat“ nebo „Zakázat“ ji ze zařízení odstraní nebo zakáže.
7.
Tyto pokyny vám pomohou najít a odstranit všechny skryté aplikace třetích stran z vašeho zařízení se systémem Android. Pro zachování bezpečnosti a soukromí vašeho zařízení je nezbytné takové programy často kontrolovat.
Ano, aplikace GB WhatsApp je považována za aplikaci třetí strany. Aplikace vytvořené jinými osobami nebo společnostmi než oficiálním vývojářem aplikace se označují jako aplikace třetích stran. GB Vývojář třetí strany vytvořil aplikaci WhatsApp, upravenou verzi původního programu pro zasílání zpráv WhatsApp. Poskytuje více funkcí a možností přizpůsobení, které v oficiální verzi aplikace WhatsApp nejsou. Je důležité mít na paměti, že používání neoficiálních aplikací nebo aplikací třetích stran, jako je GB WhatsApp, může ohrozit vaši bezpečnost a že takovým jednáním můžete porušit podmínky služby původní aplikace.
Pomocí níže uvedených pokynů můžete zablokovat aplikace třetích stran: 1. Prozkoumejte oprávnění aplikace: Přejděte do části „Aplikace“ nebo „Aplikace“ v nastavení svého zařízení. Vyhledáním nastavení oprávnění aplikace zkontrolujte práva přidělená jednotlivým aplikacím. Pokud narazíte na aplikaci, která má příliš mnoho nebo zbytečných oprávnění, možná ji budete chtít zakázat nebo odstranit. Využívejte vestavěné funkce zařízení: Mnoho zařízení je vybaveno vestavěnými funkcemi pro omezení nebo zakázání aplikací třetích stran. Například v chytrých telefonech se systémem Android můžete pomocí nastavení „Oprávnění aplikací“ nebo „Přístup k aplikacím“ spravovat, které aplikace mají přístup k určitým funkcím nebo datům. V zařízeních se systémem iOS můžete oprávnění aplikací ovládat pomocí nabídky nastavení „Soukromí“. Nainstalujte si aplikaci zabezpečení nebo bránu firewall. V obchodech s aplikacemi můžete najít různé aplikace zabezpečení a brány firewall, které vám mohou pomoci při blokování aplikací třetích stran. Tyto aplikace poskytují větší kontrolu nad oprávněními aplikací a mohou vám pomoci sledovat a blokovat jakoukoli podezřelou nebo nežádoucí činnost aplikací. 4. Zakázat instalaci aplikací z neidentifikovaných zdrojů: Většina zařízení ve výchozím nastavení nepovoluje instalaci aplikací z neidentifikovaných zdrojů. Chcete-li zajistit, aby se do smartphonu nahrávaly pouze spolehlivé programy z legitimních obchodů s aplikacemi, ujistěte se, že je toto nastavení zapnuté. Pravidelná aktualizace operačního systému a aplikací je velmi důležitá, protože zaručuje získání nejnovějších bezpečnostních aktualizací a oprav.
5. Aktualizace často provádějí úpravy nastavení oprávnění aplikací, což vám usnadní správné zakazování programů třetích stran.
Připomeňme, že blokování aplikací třetích stran může pomoci zachovat vaši bezpečnost a soukromí, ale je nezbytné postupovat obezřetně a pouze v případě aplikací, které jsou skutečně pochybné nebo zbytečné.