- Go to Search.
- Search for the radio station by its name, call sign, frequency, or nickname.
- Tap or click the radio station to listen to it live.
Na základě hudebních preferencí uživatele vytvářelo iTunes Radio vlastní rozhlasové stanice. Uživatelé si mohli sestavit stanici přizpůsobenou svému vkusu výběrem z různých žánrů, interpretů nebo skladeb. Program využíval miliony skladeb z obrovské hudební knihovny iTunes k vytváření playlistů a navrhování příbuzných skladeb. Uživatelé měli možnost vyjádřit, zda se jim skladby líbí nebo nelíbí, což službě pomohlo pochopit jejich vkus a zlepšit výběr hudby.
Současný stav služby iTunes Radio je takový, že již není samostatnou službou. Nyní je součástí služby Apple Music, která poskytuje širší škálu funkcí, jako je streamování hudby na vyžádání, kurátorované playlisty, hudební videa a exkluzivní obsah. Uživatelé služby Apple Music musí platit měsíční poplatek, aby měli přístup k celé knihovně Apple Music a mohli poslouchat bez reklam.
Služba Apple Music neobsahuje bezplatnou úroveň pro streamování rádia, jakou mělo staré iTunes Radio, které dávalo uživatelům možnost poslouchat hudbu zdarma a přitom být vystaveni reklamám. Tříměsíční zkušební období zdarma, které Apple Music nabízí, však umožňuje novým uživatelům vyzkoušet si službu předtím, než se zavážou k členství.
Funkcí služby Apple Music je možnost stahovat skladby, alba a seznamy skladeb pro přehrávání offline. Tuto funkci ocení lidé, kteří chtějí poslouchat hudbu na cestách, aniž by byli závislí na stálém připojení k internetu. I bez připojení k internetu lze po stažení hudby pomocí aplikace Apple Music k hudbě přistupovat a přehrávat ji.
Co se tedy stalo s bezplatným rádiem iTunes? Samostatná služba iTunes Radio byla po vydání služby Apple Music zrušena. Aby uživatelům poskytla komplexnější zážitek, rozhodla se společnost Apple začlenit funkci rádia do své větší platformy pro streamování hudby. Služba Apple Music nabízí přístup k rozsáhlé hudební knihovně, individuálním návrhům a dalším funkcím za měsíční poplatek za členství, zatímco bezplatná služba rádia podporovaná reklamou již není nabízena.
Samostatná verze iTunes Radio již není k dispozici. Nyní je součástí služby Apple Music, která poskytuje předplacenou službu streamování hudby s více funkcemi. Služba Apple Music sice nenabízí bezplatné rádio podporované reklamou, ale nabízí možnosti offline poslechu a novým členům nabízí tříměsíční zkušební dobu zdarma. Přechodem na Apple Music se společnosti Apple podařilo zefektivnit výběr hudby a poskytnout zákazníkům ucelenější zážitek ze streamování hudby.
Ne, používání iTunes nestojí peníze. Některé služby nabízené iTunes, jako například Apple Music a iTunes Match, jsou však zpoplatněny měsíčním předplatným. Rádiový prvek Apple Music převzal roli dříve bezplatně streamovaného iTunes Radio a je podobně založen na předplatném. I když existují prémiové možnosti, používání iTunes na základní úrovni je stále zdarma.
Ačkoli společnost Apple nepřestala zcela nabízet službu iTunes, přestala nabízet bezplatnou službu iTunes Radio. Rozhodnutí zaměřit se více na svou streamovací službu Apple Music založenou na předplatném vedlo k odstranění bezplatné rozhlasové složky. Společnost Apple se snažila svým předplatitelům poskytnout důkladnější a individuálnější zážitek ze streamování hudby tím, že upřednostnila službu Apple Music. Bezplatné rádio v iTunes bylo zrušeno v rámci plánu společnosti Apple zlepšit a zefektivnit výběr hudby.
Společnost Apple ukončila provoz iTunes, protože se rozhodla přeorientovat na jednodušší a integrovanější způsob konzumace médií. Od svého debutu v roce 2001 se iTunes vyvinuly v komplikovanou a nesourodou platformu, která poskytuje řadu služeb včetně prodeje hudby, půjčování filmů, předplatného podcastů a internetových rádií.
Společnost Apple se v roce 2019 rozhodla ukončit výrobu iTunes, aby zefektivnila své služby a zlepšila uživatelský komfort. Místo ní se začaly používat tři odlišné aplikace: Apple TV pro filmy a televizní pořady, Apple Music pro streamování hudby a Apple Podcasts pro předplatné podcastů. Tato volba umožnila společnosti Apple nabídnout svým zákazníkům jednotnější a uživatelsky přívětivější prostředí a zároveň lépe vyhovět jedinečným požadavkům jednotlivých typů médií.