Od svého debutu v roce 2017 se Nintendo Switch zařadilo mezi nejpoužívanější herní platformy. Díky své přenosné podobě a flexibilním funkcím poskytuje osobitý herní zážitek. Uvědomili jste si, že Nintendo Switch můžete využít nejen k hraní her? Ať už si chcete pořídit snímek obrazovky nebo selfie, v tomto příspěvku probereme, jak zdokumentovat své oblíbené herní zážitky.
Na Nintendu Switch je pořízení snímku snadný a jednoduchý proces. Stiskněte tlačítko „Capture“ na levém ovladači Joy-Con a pořiďte snímek obrazovky z aktuálního hraní. Vypadá jako čtverec s kruhem uvnitř a nachází se přímo pod směrovými tlačítky. Alternativně můžete k pořízení snímku obrazovky použít tlačítko „Y“ na ovladači Nintendo Switch Pro Controller.
V závislosti na vašem nastavení bude snímek obrazovky po pořízení uložen buď na kartě microSD, nebo ve vnitřním úložišti konzole. Přejděte do aplikace Album na domovské obrazovce a prohlédněte si pořízené snímky obrazovky. Snímky obrazovky pak můžete prohlížet, upravovat a sdílet s přáteli a na sociálních sítích. Můžete pomocí Nintenda Switch pořizovat selfie?
Ačkoli Nintendo Switch nemá přední kameru jako většina chytrých telefonů, můžete pořizovat selfie pomocí zadní kamery zařízení. Abyste toho mohli dosáhnout, musíte Switch dokovat a vyjmout ovladače Joy-Con. Pomocí náhledu na obrazovce se umístěte, zatímco držíte konzoli se zadní kamerou namířenou vaším směrem. Chcete-li pořídit selfie, stačí v tomto okamžiku stisknout tlačítko „Capture“. Je důležité mít na paměti, že selfie pořízené pomocí konzole Nintendo Switch nemusí být tak pohodlné a kvalitní jako selfie pořízené pomocí specializovaných selfie kamer nebo chytrých telefonů. I tak ale může být zábavné dokumentovat zvláštní příležitosti s přáteli nebo se pochlubit svým herním vybavením. Dokážete pořizovat snímky pomocí OLED na Nintendu Switch?
Když byl uveden model Nintendo Switch OLED, mnoho fanoušků se ptalo, zda bude mít nový systém lepší fotografické funkce. Bohužel ve srovnání s původním Nintendo Switch nenabízí Nintendo Switch OLED z hlediska fotografování žádné znatelné zlepšení. Obě zařízení obsahují stejný zadní fotoaparát a tlačítko pro zachycení, které umožňují pořizovat snímky obrazovky a selfie, jak již bylo zmíněno. Switch má přece fotografický režim, ne?
Stejně jako některé jiné herní konzole i Nintendo Switch postrádá specifický fotografický režim, ale mnoho titulů nabízí vestavěné fotografické režimy, které uživatelům umožňují zaznamenávat a přizpůsobovat si své herní zážitky. Pro vylepšení snímků obrazovky fotografické režimy často nabízejí sofistikovaná nastavení fotoaparátu, filtry a další editační funkce.
Pro přístup k fotografickému režimu vyhledejte příslušnou možnost v nastavení nebo v nabídce pozastavení hry, kterou chcete využít. Po jeho aktivaci si můžete hrát s různými úhly kamery, měnit hloubku ostrosti a přidávat různé efekty, abyste získali dechberoucí snímky obrazovky. Mezi oblíbené hry pro Nintendo Switch s fotografickými režimy patří Super Mario Odyssey, Animal Crossing: New Horizons a The Legend of Zelda: Breath of the Wild.
Závěrem lze říci, že používání konzole Nintendo Switch k pořizování fotografií z herních sezení je pohodlný a příjemný zážitek. Switch nabízí celou řadu řešení, která splní vaše fotografické požadavky, ať už chcete zachytit snímek obrazovky z výjimečného triumfu, nebo se vyfotit u své oblíbené hry. Můžete popustit uzdu své kreativitě a zachytit svá herní dobrodružství díky jednoduchému tlačítku pro zachycení a řadě her s fotografickým nastavením.
Ano, Nintendo Switch má fotoaparát. Uživatelé mohou na Nintendu Switch pořizovat snímky obrazovky a nahrávat hry díky vestavěné kameře. Tuto funkci lze využít stisknutím tlačítka pro zachycení na levém Joy-Conu nebo Pro Controlleru, které zaznamená snímek obrazovky aktivní hry. Kromě toho mohou hráči stisknutím a podržením tlačítka zachycení nahrát 30sekundový videoklip. Tyto snímky obrazovky a videa pak můžete poslat svým přátelům nebo je zveřejnit na sociálních sítích.
Na konzoli Nintendo Switch se vám nemusí podařit pořídit snímek z několika důvodů. Toto je několik scénářů, které se mohou uplatnit: Nedostatečné úložiště: Pokud je interní úložiště nebo SD karta vašeho zařízení Nintendo Switch plná, nebudete moci pořizovat další snímky, pokud si neuvolníte místo. Abyste uvolnili místo pro nové snímky nebo hry, zkuste vyřadit všechny, které nejsou nutné. 2. Omezená podpora pro snímání: Ne všechny hry pro Nintendo Switch nabízejí možnost snímání. Aby se zabránilo spoilerům nebo aby se ochránil obsah chráněný autorskými právy, někteří vývojáři her tuto funkci blokují. V důsledku toho nebudete moci nahrávat hraní nebo pořizovat snímky obrazovky při hraní hry, která snímání zakazuje. 3. Nekompatibilní herní režim: Některé hry zakazují nahrávání při hraní v určitých herních režimech, jako jsou cutscény, online multiplayer nebo herní aktivity. Zkontrolujte, zda se pokoušíte nahrávat v herním režimu, který je podporován.
4. Je nutná aktualizace systému: Společnost Nintendo občas vydává aktualizace systému, které vylepšují nebo opravují řadu funkcí, včetně funkce nahrávání. Pokud jste neaktualizovali firmware svého zařízení Nintendo Switch, můžete mít se snímáním problémy. Vyhledejte všechny dostupné aktualizace systému a v případě potřeby je nainstalujte.
Pokud se zdá, že se žádné z těchto vysvětlení nevztahuje na vaši situaci, mohlo by se vyplatit nahlédnout do uživatelské příručky Nintendo Switch nebo se obrátit na zákaznickou péči společnosti Nintendo a vyžádat si další rady.