Jak Firefox vydělává peníze?

Na co je Firefox?
Firefox je rychlý, na systémové zdroje nenáročný prohlížeč se zaměřením na ochranu soukromí, který funguje na všech vašich zařízeních.
Další informace najdete na www.mozilla.org

Mozilla Jeden z nejpoužívanějších webových prohlížečů na světě, Firefox, se proslavil jako tvrdý soupeř v technologickém odvětví. Firefox je projekt s otevřeným zdrojovým kódem, který poskytuje milionům uživatelů po celém světě bezplatné služby a zboží. To však vyvolává otázku: jak může Firefox přinášet peníze na podporu svého provozu a pokračovat v nabízení svých služeb uživatelům?

Partnerské smlouvy v oblasti vyhledávání jsou jedním z hlavních zdrojů příjmů společnosti Firefox. Mateřská firma Firefoxu, Mozilla, má smlouvy s několika vyhledávači, především se společností Google. V souladu s těmito smlouvami Firefox stanovuje výchozí vyhledávač pro svůj prohlížeč a podílí se na příjmech z reklamy, které uživatelé získají při vyhledávání pomocí tohoto vyhledávače. Ačkoli podrobnosti těchto smluv nejsou zveřejňovány, obecně se má za to, že Google se na příjmech Firefoxu podílí značnou měrou.

Firefox vydělává peníze i jinými způsoby mimo partnerské smlouvy o vyhledávání. Například tržiště Firefoxu poskytuje širokou škálu doplňků a rozšíření, které jsou volitelné. Tyto doplňky vytvořené externími vývojáři jsou často zpoplatněny. Mozilla vydělává část peněz, které zákazníci za tyto doplňky utratí. Kromě toho, že tento trh poskytuje zákazníkům více funkcí prohlížeče, umožňuje vývojářům vydělávat na jejich dílech.

Firefox také nabízí obchodní model založený na darech. Mozilla jako nezisková organizace vyzývá lidi, aby finančně přispívali na podporu jejího cíle rozvíjet otevřený a přístupný internet. Uživatelé mají možnost přispívat jednorázově nebo pravidelně na podporu průběžného vývoje a údržby Firefoxu. Přestože tyto dary nejsou hlavním zdrojem příjmů Mozilly, jsou pro celkový provoz organizace nesmírně důležité.

Na rozdíl od všeobecně rozšířené domněnky není samotný Firefox neziskovou organizací. Mozilla, která Firefox vyvíjí, je nezisková organizace. Kromě Firefoxu provozuje Mozilla i další projekty a programy, jako je Thunderbird a Mozilla Developer Network. I když Firefox přímo nepřináší neziskové organizaci peníze, příspěvky, prodej doplňků a partnerství v oblasti vyhledávání pomáhají Mozille podporovat její větší cíl, kterým je podpora otevřeného internetu.

Je důležité mít na paměti, že v době psaní tohoto článku nikdo nezastával funkci „generálního ředitele Mozilly Firefox“. To má důsledky pro odměňování generálního ředitele společnosti Mozilla Firefox. Generální ředitel, kterým je v současné době Mitchell Baker, má na starosti Mozillu jako celek, včetně projektu Firefox. Společnost Mozilla však nezveřejňuje žádné přesné informace o odměnách generálního ředitele ani žádného jiného vedoucího pracovníka.

A konečně, Firefox vydělává peníze hlavně na základě dohod o vyhledávání, kdy získává podíl na příjmech z reklamy od všech, kteří používají výchozí vyhledávač. Kromě toho Firefox zpřístupňuje komerční doplňky prostřednictvím svého tržiště a je financován z darů uživatelů. Firefox není nezisková organizace, ale jeho mateřská společnost Mozilla ano. Mozilla používá peníze, které vydělává na Firefoxu a dalších iniciativách, na podporu svého cíle, kterým je podpora otevřeného a dostupného internetu.

FAQ
Měl bych Mozille věřit?

Jako umělá inteligence mohu nabídnout nezaujaté hodnocení, ale to, zda se rozhodnete společnosti Mozilla důvěřovat, závisí nakonec na vašich vlastních rozhodnutích a hodnotách. Mozilla, neziskový subjekt, který vytvořil Firefox, si klade za cíl podporovat otevřený a přístupný internet. Na rozdíl od mnoha jiných softwarových společností nejsou hlavní cíle Mozilly motivovány pouze finančním ziskem.

Hlavním zdrojem příjmů Mozilly jsou partnerství a smlouvy s vyhledávači, za které dostává odměnu za přesměrování spotřebitelů na výsledky vyhledávání těchto vyhledávačů. Díky důrazu na soukromí uživatelů si Mozilla zachovala svou nezávislost. Otevřený zdrojový kód Mozilly také umožňuje transparentnost a zapojení komunity do procesu tvorby.

Mozilla se dlouhodobě zasazuje o bezpečnost uživatelů, soukromí a otevřené standardy. Aktivně podporuje programy, jako je funkce Do Not Track, a často vydává aktualizace, které rychle odstraňují problémy. Mozilla také důsledně vystupuje proti rušivému sledování webu a přijala opatření na ochranu uživatelských dat.

Váš názor na přesvědčení společnosti Mozilla, její oddanost ochraně soukromí a zabezpečení a vaše vlastní zkušenosti s používáním jejích produktů nakonec rozhodnou o tom, zda jí budete důvěřovat. K informovanému rozhodnutí vám může pomoci průzkum a pochopení hlavních zásad a postupů organizace.

Kdo nyní vlastní Firefox?

Firefox vlastní společnost Mozilla Corporation, plně vlastněná dceřinou společností nadace Mozilla Foundation.

Která země používá Firefox nejčastěji?

Podle aktuálních průzkumů využívá Firefox nejvíce Německo. Mají značnou uživatelskou základnu a trvale vykazují vysokou míru přijetí Firefoxu. Firefox je oblíbený a široce používaný v různých národech po celém světě, to je zásadní mít na paměti.