V zařízeních se systémem Windows mohou uživatelé vytvářet a upravovat videa pomocí oblíbeného programu pro úpravu videa Windows Movie Maker. Možnost zakrýt nebo rozmazat určité části videozáznamu je typickým požadavkem při úpravách nahrávek, ať už jde o zachování soukromí nebo ochranu něčí identity. Kromě odpovědí na některá související témata vás tento článek provede procesem cenzurování videa pomocí programu Windows Movie Maker.
Pomocí programu Windows Movie Maker můžete v systému Windows 10 rozmazat určitou část videa podle následujících kroků:
Prvním krokem je instalace programu Windows Movie Maker. Pokud jste tak ještě neučinili, začněte instalací programu Windows Movie Maker do zařízení se systémem Windows 10. Je k dispozici ke stažení zdarma na oficiálních stránkách společnosti Microsoft.
Druhý krok: import videa Otevřete aplikaci Windows Movie Maker, poté vyberte možnost „Přidat videa a fotografie“ a přidejte video, které chcete cenzurovat. Po výběru příslušného videa z počítače klikněte na tlačítko „Otevřít“.
Dalším krokem je rozdělení filmu.
Přetáhněte video na časovou osu ve spodní části obrazovky. Přehráním najděte část videa, kterou chcete cenzurovat. Na začátku tohoto úseku film pozastavte a poté v nabídce „Úpravy“ vyberte možnost „Rozdělit“. Poté po posunutí indikace časové osy na konec úseku ještě jednou klikněte na „Rozdělit“.
Použijte efekt rozmazání ve čtvrtém kroku kliknutím na úsek časové osy, který chcete cenzurovat. Na kartě „Úpravy“ vyberte možnost „Videoefekty“ a poté vyberte kategorii „Rozmazání“. Vyberte požadovaný efekt rozmazání a kliknutím na tlačítko „Přidat“ jej přidejte do vybraného segmentu.
Krok 5: Úprava efektu rozostření
Klikněte na segment časové osy a poté na kartě „Úpravy“ vyberte možnost „Možnosti“, abyste změnili sílu efektu rozostření. Pomocí dodaných posuvníků upravujte sílu, velikost a tvar efektu rozostření, dokud nedosáhnete požadovaného efektu.
Krok 6: Export a uložení videa Jakmile jste s výsledkem cenzurování spokojeni, uložte upravené video výběrem možnosti „Uložit film“ z nabídky „Domů“. Vyberte parametry a typ souboru, které nejlépe vyhovují vašim požadavkům, a poté kliknutím na tlačítko „Uložit“ vyexportujte video s nasazeným cenzurním efektem.
Program Windows Movie Maker také umožňuje vytvořit tento efekt, pokud chcete raději zahrnout cenzorský pruh než rozmazání. Postup je následující:
Krok 2: Vložení obrázku cenzurního proužku
Vyhledejte obrázek cenzurního proužku nebo jej vytvořte pomocí programu pro úpravu obrázků. Měl by být uložen jako průhledný PNG. Požadovaný obrázek cenzurního proužku vyberte opětovným kliknutím na tlačítko „Přidat videa a fotografie“ v programu Windows Movie Maker. Bude zařazen do plánu.
Krok 3: Upravte velikost a polohu cenzurního proužku. Přetáhněte obrázek cenzurního proužku přes požadovaný časový úsek na požadované místo. Tažením za rohy měňte jeho velikost, dokud zcela nevyplní požadovaný prostor.
Krok 4: Úprava doby trvání
Obrázek cenzurního proužku se ve výchozím nastavení zobrazuje po celou dobu trvání videa. Po kliknutí na obrázek cenzurního proužku na časové ose vyberte „Nástroje videa“ > „Upravit“ > „Trvání“ a přiřaďte jej přesně k segmentu, který chcete cenzurovat. Nastavte dobu trvání tak, aby odpovídala délce segmentu.
Krok 5: Export a uložení videa Po umístění a změně cenzurního proužku uložte upravený film výběrem možnosti „Uložit film“ a upravte nastavení podle svých požadavků. Chcete-li exportovat video s aplikovaným cenzurním pruhem, klikněte na „Uložit“. Jak můžete cenzurovat část videa?
Nejprve importujte video. Výběrem možnosti „Přidat videa a fotografie“ a poté příslušného souboru z počítače otevřete program Windows Movie Maker a importujte video, které chcete cenzurovat.
Druhý krok: rozdělte video Chcete-li najít část videa, kterou chcete cenzurovat, přetáhněte ji na časovou osu a spusťte přehrávání. Na začátku tohoto úseku film pozastavte a poté v nabídce „Úpravy“ vyberte možnost „Rozdělit“. Poté po posunutí indikace časové osy na konec úseku ještě jednou klikněte na „Rozdělit“.
Krok 3: Odstranění nebo ztlumení úseku
Po výběru úseku (zvýraznění na časové ose) klikněte na „Editace“ na kartě „Domů“ a vyberte „Odstranit“ nebo „Ztlumit“, abyste se úseku zbavili, případně jej ztlumili.
Krok 4: Export a uložení videa Po vystřižení konkrétního úseku videa klikněte na tlačítko „Uložit film“ a před uložením upraveného videa upravte nastavení podle svých potřeb. Chcete-li exportovat video s vystřiženým nebo ztlumeným zakázaným úsekem, klikněte na tlačítko „Uložit“.
Níže uvedené kroky lze použít k rozmazání nahraného videa pomocí programu Windows Movie Maker.
V prvním kroku importujte pořízené video. Kliknutím na tlačítko „Přidat videa a fotografie“ a výběrem požadovaného souboru z počítače otevřete program Windows Movie Maker a importujte nahrané video, které chcete rozmazat.
Krok 2: Využití efektu rozostření Přetáhněte video na časovou osu a poté jej vyberte kliknutím na něj. Na kartě „Úpravy“ vyberte položku „Efekty videa“ a poté vyberte kategorii „Rozmazání“. Chcete-li zvolený efekt rozmazání použít na celé video, klikněte po jeho výběru na tlačítko „Přidat“.
Krok 3: Úprava efektu rozostření Klikněte na video na časové ose, přejděte na kartu „Úpravy“ a výběrem možnosti „Možnosti“ změňte sílu efektu rozostření. Pomocí dodaných posuvníků upravujte sílu, velikost a tvar efektu rozostření, dokud nedosáhnete požadovaného efektu.
Krok 4: Export a uložení videa Až budete s efektem rozostření spokojeni, klikněte na „Uložit film“ pro uložení upraveného videa a poté vyberte nastavení, které vám nejlépe vyhovuje. Chcete-li exportovat video s aplikovaným efektem rozmazání, klikněte na tlačítko „Uložit“.
Nakonec program Windows Movie Maker nabízí řadu možností, jak cenzurovat nebo zakrýt určité části videa. Program Windows Movie Maker poskytuje jednoduše použitelné nástroje k provedení těchto úkolů, ať už potřebujete ztlumit nebo vymazat určité části, rozmazat určité segmenty, přidat cenzurní proužek nebo přidat rozmazání do nahraného filmu. Pomocí programu Windows Movie Maker můžete úspěšně cenzurovat video podle pokynů uvedených v tomto článku a dosáhnout požadovaného výsledku.